Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uchwała a opinia
strony: [ 1 ]
Sylwek04-05-2004 15:44:25   [#01]
W wymiannie plików jest przykład uchwały rady pedogogicznej dotyczący opinii. Czy według Was jest to prawidłowy zapis? Tzn. uchwała rady pedagogicznej w sprawie opinii i.t.d. Czy opinia to też uchwała? Coś mi tu nie pasuje
Magosia04-05-2004 17:29:48   [#02]

Wszystko w porządku

-moim zdaniem. Podstawa prawna to art.41.ust.2 pkt4 UoSO -to kompetencje opiniodawcze rady, która realizuje je podejmując uchwałę. Na przykład:Uchwała2/2004 RP w  .....z dn.....w sprawie opinii "Projekt organizacji pracy....
Na podstawie  -tu co powyżej- uchwala się, co następuje: RP wyraża pozytywną opinię o projekcie .....
Nionka05-05-2004 16:54:54   [#03]

oj, Małgoś, czy na pewno? Rada posiada kompetencje stanowiące, czyli ma prawo uchwalania oraz kompetencje w zakresie wydawania opinii. Opinia to nie to samo co uchwała. Ja rozdzielam uchwały od opinii, prowadzę dwa rejestry. Piszę np. tak :

"Opinia nr 3/2004 RP ......... z dn. ............. w sprawie /dotycząca ..............

(podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS..... itp.)

a uchwały tak samo, tylko ze "Uchwała...." itd.

Opinie są u mnie zazwyczaj obszerniejsze od uchwał.

ReniaB05-05-2004 18:22:59   [#04]

u mnie

jak u małgosi,  opinia jest uchwałą; oczywiście opinia na tematy ujęte w UoSO
Uśka05-05-2004 19:22:22   [#05]
Zasięgałam "języka" u prawnika, który stwierdził, że opinia może być w formie uchwały. Ponieważ UoSO nie precyzuje dokładnie w jakiej formie mają być opinie, zatem mogą być w formie uchwały.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]