Forum OSKKO - wątek

TEMAT: o egzaminie gimnazjalnym
strony: [ 1 ][ 2 ]
Marek Pleśniar05-05-2004 23:07:39   [#51]
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,51805,2056405.html
hania06-05-2004 07:32:29   [#52]

Iwona

nie zmienialiśmy nic - u nas! Poza tym . po co, protokoły z sal i tak zostają w szkole..... rodzaj arkusza był jeden - a1, a że przemieszano odpowiedzi... to już problem oke, ciekawe jak szybko pojdzie im analiza czegoś takiego.......
Iwona106-05-2004 08:21:54   [#53]

dzieki

my też zostawiliśmy bez zmian
acha06-05-2004 08:36:20   [#54]
Nie wiecie o której godzinie pojawił się wczoraj  na portalu wyborczej arkusz humanistyczny?
Iwona106-05-2004 08:41:34   [#55]

między

13, a 14 (jeśli dobrze pamietam, bo to było dawno-wczoraj :-))))))))
acha06-05-2004 08:53:31   [#56]
dzięki :)
Mariola06-05-2004 22:08:15   [#57]

a u nas podobno panika (tak twierdzi mama gimnazjalistki)

nikt dzieciakom nawet nie wspomniał,że są trzy wersje arkuszy.
Ciekawe jakie będą wyniki?
Małgoś06-05-2004 22:21:26   [#58]

a nie macie wrażenia, że jest coś ...podłego w tym niepoinformowaniu uczniów o róznych wersjach kolejności odpowiedzi?

przeciez to nie było informacją ani poufna, ani tajną...

nasze OKE oficjalnie poinformowało nas pisemnie w 1 połowie kwietnia o tym "zabezpieczeniu"

dlaczego dyrekcje nie podały tej informacji uczniom i rodzicom?

nie rozumiem o co chodzi :-(

myslałam, że o diagnoze umiejętności uczniów kończących gimnazjum, a nie o polowanie na młodocianych oszustów

egzamin gimnazjalny nie powinien być miejscem radykalnych posunięć wychowawczo-karzących

...jakies to podłe i budzi niesmak :-(

Iwona106-05-2004 22:22:35   [#59]

o rety

na górze tajemnice, na dole tajemnice-po co?
A może w tamtym gimnazjum w ogóle się nie zorientowali, że są różne wersje?!
Ja zgłaszałam mojej dyrekcj taką możliwość, jak tylko na forum o tym wspomniano. Stwierdziła, że to niemożliwe. Rozdawała paczki jak leci. tylko ja spojrzałam na kody-od was wiedziałam, podeszłam i poinformowałam-trochę uporządkowaliśmy, ale nie do końca. Jak u kogoś było podobnie to mogło mu się skompletować ( z końcówek paczek) nie za bardzo-bez mieszania. Ciekawe jak potraktują egzaminatorzy takie niezmieszane koperty? Może jako zaplanowane ułatwienie odpisywania?! to bardzo interesująca kwestia :-((
acha07-05-2004 04:04:45   [#60]
Rozmawiałam wczoraj z sąsiadką, która zdawała egzamin w pewnym gimnazjum. Jej kolega, gdy zauważył, że siedząca obok dobra uczennica ma inną odpowiedź niż on natychmiast u siebie poprawił - nic nie wiedział o wersjach. Niestety wielu uczniów nauczonych jest kombinowania, ale czy muszą ponosić aż taką karę?
Gaba07-05-2004 04:38:58   [#61]

Nie było żadnego zakazu dot. nieinformowania uczniów, mysmy przeszły po klasach i powiedziały, na spotkaniach rady rodziców powiedziałysmy także o tym i wyjaśniłysmy, że niestety jest to jeden z elementów zabezpieczania.

Nauczyciele na radzie sie ucieszyli.

Nasze dzieci przyjęły to z jękiem ale i z ulgą, sądzę, że z duzym zrozumieniem - od wielu miesiecy słyszeliśmy  stale o tym, kto tam szył wyniki - rodzice się nawet pdobno przechwalali w kolejkach z papierami do LO, inne dzieciaki naigrywały z naszych uczniów. Piszę słowo "podobno" - czy w takiej atmosferze można było pracowac, jak tylko słyszeliśmy, bo u was nie można, bo u was tak.. a gdzie indziej to... jaka była moja wiarygodność: nie u nas chocby nie wiem, co nie popuścimy. chocby nie wiem, jaki ranking.

 

Podkreślam nie było zakazu mówienia - to jakaś nadinterpretacja. Zawsze mówię nie odgapiaj bo może to ty masz dobrze, a nie koleżanka.

 

Może teraz uwierzą wreszcie, że samodzielność boli, że to naprawdę prawada...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]