Forum OSKKO - wątek

TEMAT: L-4 pilne
strony: [ 1 ]
Renatka28-04-2004 13:33:00   [#01]
pracownik wykorzystał 180dni zwolnienia potem 90 dni przedłużonego przez ZUS i kończy mu się 10 maja co dalej mam z nim zrobić prawdopodobnie stara się o rentę slyszałam ,że powinanm rozwiązać mustosunek pracy bez wypowiedzenia z przyczyny wyczerpania okresu zasiłkowego na jakiej podstawie powinnam podejmować te kroki lub inne.
Rycho28-04-2004 14:56:01   [#02]
Kodeks Pracy

Art. 53. § 1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia:

1) jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa:

a) dłużej niż 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy,

b) dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową;

2) w razie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy z innych przyczyn niż wymienione w pkt 1, trwającej dłużej niż 1 miesiąc.

§ 2. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić w razie nieobecności pracownika w pracy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem - w okresie pobierania z tego tytułu zasiłku, a w przypadku odosobnienia pracownika ze względu na chorobę zakaźną - w okresie pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku.

§ 3. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić po stawieniu się pracownika do pracy w związku z ustaniem przyczyny nieobecności.

Rozwiązujesz stosunek pracy na podstawie art. 53 Kodeksu pracy. Warunek jadnak jest taki, że nie zachodzi sytuacja opisana w §  3. Tzn pracownik Ci się nie stawia do pracy i nie ma tzw zdolności do pracy.

Renatka29-04-2004 09:47:46   [#03]

Dzięki tak myślałam

Konto zapomniane05-05-2004 12:23:04   [#04]

Pozdrowienia ze Slowacji

Pozdrawiam wszystkich ze SŁowacji, gdzie odpoczywam. Gory sa tutaj piekne.
Iwona

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]