Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Opinia samorządu uczniowskiego
strony: [ 1 ]
lemren27-04-2004 12:59:23   [#01]

Czy zasięgacie opinii samorządu uczniowskiego /a jezeli tak -to w jakiej formie/ na temat pracy ocenianych nauczycieli???

Dziękuję za pomoc.

panda27-04-2004 18:29:35   [#02]

Już nie

Jakiś czas temu zniesiono obowiązek opiniowania, choć na mocy art. 55.5 ustawy o systemie...:  Samorząd  może  przedstawiać  radzie  szkoły  lub  placówki,  radzie pedagogicznej oraz dyrektorowi wnioski i opinie we  wszystkich  sprawach szkoły lub placówki.....

Kiedy jeszcze trzeba było, na zebranie SU przekazywałam ankietę z zakresem kompetencji, jakie oceniali punktowo.

ewa bergtraum27-04-2004 19:00:58   [#03]

Opinia

Nie wiem, czy kiedykolwiek był obowiązek zasięgania opinii. Natomiast do dzisiaj art. 6a ust. 5 Karty nauczyciela określa to tak: Oceny pracy nauczyciela dokonuje dyrektor szkoły, który przy jej dokonywaniu może zasięgnąć opinii samorządu uczniowskiego. Wiem na pewno, bo sprawdziłam w wymianie plików u naszego Leszka. :-)

Nie zasięgałam dotychczas opinii. Moje niezbyt sformalizowane  kontakty z uczniami, a co za tym idzie szczere rozmowy, pozwalają mi na wyciąganie wniosków na temat pracy nauczycieli. Myślę, że warto pytać wówczas, jeśli ma się wątpliwości. Należy to robić z dużym taktem i rozwagą. Tu nikt Ci nie udostepni tzw. ankiety. Sama zastanów się, jakich informacji Ci brakuje. I dokładnie przemyśl pytania, zanim je zadasz.

AnJa27-04-2004 19:36:38   [#04]

Koty to dranie

Był obowiązek, gdzies tak ok. 1996 roku.

Miałem wtedy ocenę i dyrektor musiał prosić samorząd, ten przepytał uczniów z moich klas.

Ale mnie obsmarowali:-(

W ocenie dyrektor zapisał to tak: w opinii uczniów X jest postacią kontrowersyjną.

ewa bergtraum27-04-2004 19:48:57   [#05]

A dlaczego się smucisz?.

Kontrowersyjny ma dla mnie  pozytywne zabarwienie. Policz tylko, ile fanek włóczy się za Tobą po Forum !. :-))))))
ewa bergtraum27-04-2004 20:02:46   [#06]

AnJa

a gdzie komentarz ?!. Toż mnie prawie klawisze powyskakiwały przy pisaniu, żeby nie dać się wyprzedzić np. Z., M., G. i innym, a Ty jak głaz. Powiedzże coś miło-uszczypliwego!. :-)
AnJa27-04-2004 21:52:27   [#07]

E ..., tego ,e..., arkusza tworzę na właściwie jutro, bo od czwartku mam inne plany a Op robi wrażenie, że chce w 1 tygodniu maja.

I jakoś tak się na planach przyblokowałem.

Dam im chyba z ub. roku - i tak fikcja literacka, może się nie zorientują?

A co do opinii to się nie smucę, chyba że z powodu tego, że to dawno było i chyba dzisiaj juz niezupełnie prawda.

Chociaż dzisiaj, jak mnie pierwszy raz w życiu dyrektor tej szkoły sprzed gdzieś lat 30 zobaczył i posłuchał, to wyglądał na wstrząśniętego.

zgredek27-04-2004 22:05:36   [#08]
znów wyrażę swą radość - to jest TA Ewa B. -  cieszę się bardzo, że jest znów taka jaka jest:-)))))))))))))))))))))))))))))))
ewa bergtraum27-04-2004 22:12:05   [#09]

No tak,

o arkuszu to ja już zapomniałam. Kazali oddać do 20 kwietnia.

I Ten dyrektor też wstrząśnięty?. Co to plaga jakaś dzisiaj tych wstrząśnięć... :-) A tak sobie się śmieję, tzn. cieszę  na jutrzejsze  spotkanie ze znajomymi z naszego Forum.

ewa bergtraum27-04-2004 22:14:39   [#10]

Bożenko,

dzisiaj Cię wyprzedziłam!. Też chcę dostąpić kiedyś zaszczytu szczelenia przez naszego idola. :-)
AnJa27-04-2004 22:16:38   [#11]

Szczelą inni

nie bedę innym chleba odbierał:-)
zgredek27-04-2004 22:20:02   [#12]
to nie takie łatwe - dziś takich trzech ze szczelbami widziałam i trochę to ja boję się

Ewa - masz w swoim zespole klasy liceum ogólnokształcącego?

Bo ja się na tym nie znam, a problem mam - a poznać się muszę, bo będę miała.

Arkusz robię teraz - na jutro na 8.00 muszę mieć i dlatego tylko na chwileczki niewielkie se wpadam:-(

i jeszcze bognę przepraszam, ale odezwę się, tylko z tymi ogólniakami się uporam
zgredek27-04-2004 22:21:19   [#13]
kurcze - AnJa ma przecież! też!

mogę do Was na priva sie poradzić?
ewa bergtraum27-04-2004 22:25:14   [#14]

Mam klasy

starego i nowego lic. ogóln. Pisz na pocztę, bo rzeczywiście zaraz mnie np. autor wątku  ustrzeli za zaśmiecanie.
AnJa27-04-2004 22:26:03   [#15]
byle szybko, bo spać idę:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]