Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zgłaszacie wycieczki szkolne do GOPR-u?
strony: [ 1 ]
RomanG26-04-2004 21:43:20   [#01]

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 6 maja 1997 r.
w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne

Załącznik nr 3

 

SZCZEGÓŁOWE ZASADY ORGANIZOWANIA WYCIECZEK ORAZ ZBIOROWYCH IMPREZ TURYSTYCZNYCH I SPORTOWYCH W GÓRACH

§ 5. 1. Na terenach objętych bezpośrednią działalnością GOPR lub TOPR wszystkie imprezy turystyczne i sportowe powinny być zgłoszone do GOPR lub TOPR co najmniej na 14 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy.

2. Zgłoszenie, o którym mowa w ust. 1, powinno zawierać następujące dane:

1) określenie organizatora imprezy,
2) termin i czas trwania,
3) miejsce imprezy,
4) przewidywaną liczbę uczestników.

§ 6. 1. Imprezy, o których mowa w § 5, są zabezpieczane przez GOPR lub TOPR.

2. Zakres i sposób zabezpieczenia zgłoszonych imprez ustala GOPR lub TOPR w uzgodnieniu z organizatorem imprezy.

Robicie to??

marg26-04-2004 22:41:06   [#02]

Nie.

 

Zastanawiałam się nad tym rozporządzeniem i chyba doszłam do wniosku, że impreza turystyczna to nie "zwykła" wycieczka. Wg mnie dotyczy to masowych imprez typu rajdy, zloty, zawody narciarskie... Ale to być może tylko moje pobożne życzenie.

Nasza dyrekcja też chyba tak sądzi, bo nie wymaga tego zgłaszania, no, szczerze mówiąc nic po prostu na ten temat nie wspomina, może nikt na to nie zwrócił szczególnej uwagi.

Jeśli się okaże, że jednak muszę zgłaszać np 12- osobową wycieczkę w ramach zajęć koła przyrodniczo- turystycznego, to chyba się poddam z tymi wycieczkami. Już teraz jest to niezły komplecik:

lista uczestników z wszelkimi danymi,

każdorazowa zgoda obojga rodziców 

opinia pielęgniarki szkolnej o braku przeciwwskazań zdrowotnych

regulamin wycieczki podpisany przez wszystkich

karta wycieczki z celami, trasą, itd

wykaz obowiązków opiekunów,

preliminarz kosztów

rozliczenie wycieczki podpisane przez rodziców (naprawdę nie wiem, czemu nie wystarczy tylko do wglądu u dyrekcji) 

delegacja

zgłoszenie przejazdu grupy (jeśli pociągiem)

jeśli z noclegiem, potwierdzona pisemnie rezerwacja noclegów

..no i już prawie można ruszać - i tak jeden lub dwa razy w miesiącu

 

A przy okazji, pytanie: czy ktoś słyszał coś o zmianie przepisów podróżowania koleją- podobno jest jakiś obowiązek odpowiedniej liczby opiekunów na grupę

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]