Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przyjęcie ucznia do 2 klasy LO
strony: [ 1 ]
war0627-01-2015 08:52:44   [#01]

Uczeń drugiej klasy LO  „X” wraz z rodzicami odebrał dokumenty z tegoż LO "X" kilka dni przed śródroczną radą klasyfikacyjną, ma też wykaz ocen cząstkowych z tego LO „X”do którego chodził, a także przewidywane  zachowanie. Złożył podanie i wszystkie dokumenty z prośbą o przyjęcie do mojego LO. Jestem tuż przed śródroczną radą klasyfikacyjną.

pytanie 1. Czy mogę go przyjąć do klasy 2 i klasyfikować na radzie klasyfikacyjnej śródrocznej.

Pytanie nr 2. Uczeń od klasy drugiej w LO „X” miał rozszerzone przedmioty:  j.angielski, chemia , biologia . Teraz uczeń chce zmienić rozszerzenia i w moim LO chce uczyć się na poziomie rozszerzonym: j. angielskiego, wos - u i geografii (i jest taka możliwość).

Czy dobrze myślę:  po przyjęciu go na radzie klasyfikacyjnej , która będzie jutro , uczeń będzie klasyfikowany z tych przedmiotów z których ma oceny,  nie klasyfikuje go z Wos- u i Geografii,  a nauczyciele tych przedmiotów wyznaczają mu warunki na jakich ma zaliczyć -nadrobić różnice programowe?

 

Pytanie 3. Czy dać sobie spokój i przyjąć go po radzie klasyfikacyjnej ale jak wtedy z klasyfikacją śródroczną ?

Czy też może macie Państwo inne rozwiązanie…

Dziękuje za szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Jacek27-01-2015 09:18:36   [#02]

Uczeń powinien być klasyfikowany śródroczne raz w roku.

ad 1. przyjąć i nieklasyfikować ze wszystkich zajęć (nauczyciele znają tylko jego oceny cząstkowe z poprzedniej szkoły). Nie ma to większego znaczenia, bo i tak braki musi nadrobić.

ad 2. jak jest możliwość to czemu nie

ad 3. skoro zabrał papiery z LO "X" to tam go już nie będą klasyfikować

rzewa27-01-2015 11:45:02   [#03]

może uściślę:

ad 1. przyjąć i klasyfikować śródrocznie, tylko niekoniecznie ustalać oceny klasyfikacyjne ze wszystkich przedmiotów (może mieć  NK z tych przedmiotów, z których się oceny wystawić nie da (nauczyciel nie będzie chciał tego robić) -> i tak uczeń będzie uzupełniał różnice w trybie i na zasadach określonych dla niego w Waszej szkole

2 i 3 jw

:-)

war0627-01-2015 12:05:51   [#04]

Bardzo dziękuję, 

pozdrawiam i miłego dnia

:)

war0627-01-2015 12:05:51   [#05]

Bardzo dziękuję, 

pozdrawiam i miłego dnia

:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]