Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Akcja: Powroty :)
strony: [ 1 ]
shegreta01-01-2015 07:41:45   [#01]

Uczennica z klasy I SP wyjechała z rodzicami do UK. Wszelkie formalności zostały załatwione, dziecko w efekcie ze szkoły wypisane. Teraz dowiaduję się (nieformalnie) że wrócili do kraju. Do szkoły jednak się nie zgłasza a ja dowiaduję się od "życzliwych", że są w kraju. Jakie działania mam podjąć, żeby "przymusić" (haha) do realizacji obowiązku szkolnego? Adres - domniemany (pod dotychczasowym nie mieszkają). Pedagoga na zwiad?

A'propos: znajoma z zagranycy opowiadała, że wyjeżdżała z dzieckiem swoim (dziecko lat 9) do Egiptu w październiku. Na lotnisku ją przetrzepali, dlaczego dziecię nie w szkole? I musiała się ostro gimnastykować, by wytłumaczyć wyjazd rodzinny. Ale to tak na marginesie ;)

Gaba01-01-2015 11:15:56   [#02]

I nic z tego przetrzepania nie wynikło... - to by było na tyle.

Nie wolno było wypisać nie mając papiera z nowej szkoły. 

 

Gdy zniknie obowiązek meldunkowy, będzie jeszcze śmieszniej...

Skoro powzięłaś informację, to działaj - na początek pismo wzywające do realizacji obowiązku i przypominające o obowiązkach rodziców. art. 18 UoSO.

 

cynamonowa01-01-2015 12:16:48   [#03]

 A może czekają.....teraz to czas "świąteczny" i zapiszą dziecko by mogło zacząć uczęszczać od II półrocza.

Gabo, już czasem nie wiem czy my "pilnujemy" dzieci zameldowane czy zamieszkałe....:))))))

Gaba01-01-2015 15:05:57   [#04]

ależ! My wiemy... jak komu zależy... :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]