Forum OSKKO - wątek

TEMAT: protokoły rady pedagogicznej
strony: [ 1 ]
Basik24-04-2004 09:34:33   [#01]

Protokoły rad to u mnie w szkole zapisy typu:

Pani X powiedziała, że ......., Pani Y dodała, zgodziła się, powiedziała. Trudno mi przeforsować protokolowanie uproszczone, gdzie zapisywalibyśmy efekt dyskusji. Trudno z różnych przyczyn, które są bzdurne, ale utrudniają rzecz w sposób istotny. Wiem, że spora grupa nauczycieli jest za protokołowaniem uproszczonym. Ale wiem również, że kiedy na zebraniu rady dojdzie do dyskusji nad nowym projektem regulaminu, ta grupa nie będzie się odzywać.

Zastanawiam się, czy nie byłaby celowa krótka ankieta do nauczycieli w sprawie ich zdania na temat protokołowania, a jej wynik stanowiłby podstawę do zmian regulaminu. Co Wy na to? Zastanawiałam się nad pytaniami w tej ankiecie.

hania24-04-2004 10:24:48   [#02]
basik - chyba to bardziej stenograficzny zapis niż protokół.....
Marek Pleśniar24-04-2004 10:31:57   [#03]

hania ma rację. To potem zabawnie się czyta ludziom z KO;-)

Gdzieś już o tym dyskutowaliśmy - sprawdź może szukajką.

Basik24-04-2004 10:46:26   [#04]
Tak, dyskutowaliśmy. Pokazałam zespołowi d/s zmian regulaminu materiały z Miętnego (p. Jeżowskiego), wyczulalam, że nasze protokoły są zabawne,że szkoły odchodzą od tego, nadzór się denerwuje. I co? Moje panie chcą, żeby ich nazwiska i wypowiedzi były zapisywane. Wy mi poradźcie jaki na to znaleźć sposób? Nie mówcie mi, że to śmieszne protokoły, bo ja doskokonale wiem.Pisały tak od 20 lat i tak chcą pisać. Nie jesień, a ręce opadają.
Basik24-04-2004 12:47:08   [#05]
Wiem, co zrobię!!!
Marek Pleśniar24-04-2004 14:14:27   [#06]

a co???

:-)

fredi24-04-2004 15:43:07   [#07]
zaproponuj nowy regulamin RP w którym będzie zapis o uproszczonym proto.... i niech to RP przyjmie ( póżniej będzie musiała stosować)
Antoni Jeżowski24-04-2004 18:30:29   [#08]

Złożyłem

w redakcji Dyrektora Szkoły spory artykuł o protokółach rady pedagogicznej, oparty nieco na materiałach z Miętnego. Obiecują, że będzie w numerze czerwcowym. To tyle tytułem kryptoreklamy :))))
Bernadeta Wąsik24-04-2004 18:53:54   [#09]

Proponuję

Zankietować to po pierwsze, spróbować zmienić regulamin w taki sposób jak proponuje FREDI - dopuszczjąc ewentualnie wpisywanie wypowiedzi pełnych na prośbę "proszę moją wypowiedź zaprotokółować". Powodzenia. Uważam, że kierunek zmian właściwy.
violka24-04-2004 22:34:31   [#10]

a może

wybrać zespół protokolantów na cały rok i przyuczyć ich do pisania protokołów

protokół to nie stenogram, w protokole w sposób zwięzły oddaje się sens wypowiedzi oraz wyniki dyskusji, pisze się ile osób brało udział w dyskusji (można wymienić nazwiska), można połączyć wypowiedź z nazwiskami, ale zapis nie może być cytatem

hania25-04-2004 00:49:05   [#11]

basik - zajrzyj tutaj, coś może wykorzystasz.....

http://www.literka.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9098

Basik26-04-2004 08:19:28   [#12]

pomyslałam, że przepiszę na komputerze kilka protokołów i do nich opracuję wersję uproszczoną. Ludzie zobaczą, jaka jest różnica w objętości, w treści prawie żadnej. Jeśli tego nie przyjmą - to ja już nie mam pomysłów.

Haniu, coś nie mogę z tej strony nic odczytać. Wyświetla mi się informacja o braku aktywności

hania26-04-2004 10:05:16   [#13]

rzeczywiście - grymaśna ta "literka". Mi się udało, zajrzyj na pocztę - posyłam Ci w formie word

pozdrowionka

hania

Gaba26-04-2004 16:56:01   [#14]

Zróbcie se ujednolicony wzór

Ja mam szimla dla zespołu protokolantów (komisja protokolarzowa), szimmel wpisany jest jako wzór do regulaminu rady i rozdany wszystkim prtokolantkom na dyskietce.

w nagłowku każdej strony napis - Protokół posiedzenia RP G-2 z dnia..., nr strony

wytłuszczenie - 16 times roman nazwa rady (Posiedzenie klasyfikacyjne, itp.)

przebieg rady - plan rady 14 times roman w punktach

 

protokolant: Maria Kowalska

 

w punktach przebieg

ad.1 - times roman 12, itp.

każda strona w stopce ma:

prtokołował:............................... (i tu wpis - podpis ręczny +

komisja protokolarzowa ...................................................... podpisy każdej strony

+ napis - pieczęć podłużna szkoły (tu ją biję na każdej stronie)

na końcu

                                                                 liczba stron: np. 6

                                                                              liczba załączników: 1

protokołował:                                                 przewodniczący RP

.............................                                     ............................

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]