Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Mieszany albo "BAŁWANKOWY" system naliczania emerytury
strony: [ 1 ]
STAN1727-11-2014 21:09:20   [#01]

Co o tym Państwo OSKKO-wiczowie wiecie ?

Rzecz dotyczy grupy nauczycieli, która nabyła prawa  emerytalne i pracuje. Nie ukrywam, że niepokoi mnie to, że do końca roku 2014 można mieć wpływ na wysokość przyszłej emerytury a potem niekoniecznie.......

Ostatnim rokiem ustalania „bałwankowych” emerytur jest rok 2014 r. Obliczenie emerytur według mieszanego sposobu przedłużono na 2014 r. Jest to skutek podniesienia powszechnego wieku emerytalnego. W tym  roku ZUS obliczy emeryturę stosując proporcję 20 proc. – dla obliczenia według starych, korzystniejszych dla emeryta zasad, i 80 proc. – według nowych zasad.

Jak postąpić w przypadku, kiedy nie osiągnęło się jeszcze wieku emerytalnego a ma się prawa do przejścia na emeryturę?

Czy naliczenie , przeliczenie składek w ZUS do końca 2014 cokolwiek zmieni ?

Pozdrawiam

Stanisław28-11-2014 13:13:54   [#02]

 Czy to na pewno -

"Ostatnim rokiem ustalania „bałwankowych” emerytur jest rok 2014 r. Obliczenie emerytur według mieszanego sposobu przedłużono na 2014 r. Jest to skutek podniesienia powszechnego wieku emerytalnego. W tym  roku ZUS obliczy emeryturę stosując proporcję 20 proc. – dla obliczenia według starych, korzystniejszych dla emeryta zasad, i 80 proc. – według nowych zasad."

ZUS przekazał że nie

STAN1728-11-2014 13:55:04   [#03]

Skąd ta informacja z ZUS ? Może jakiś link , potwierdzenie ?

 

cynamonowa28-11-2014 20:12:09   [#04]

...znaczy można naliczyć i nadal pracować....?

czy ewentualnie po 3-4 latach to naliczenie z 2014r...."coś da", znaczy zmieni na korzyść przyszłego emeryta?

STAN1728-11-2014 20:39:09   [#05]

Właśnie o to chodzi. W ZUS-sie otrzymałem inf, że nie warto naliczać, przeliczać itd , itp.

Inne źródła mówią, że niekoniecznie. Fakt, że uprawnienia  do emerytury obliczanej wg. starych zasad mamy jest pewny, ale sposób jej naliczenia może spowodować, ze starci się na jej wysokości...

Próbuję się dowiedzieć sensu jakichkolwiek działań w tym kierunku. Może ktoś ma więcej wiedzy w tym temacie bo do końca roku zostało niewiele czasu.

Pozdrawiam

zemi29-11-2014 14:55:14   [#06]

Podnoszę bo również mnie to interesuje

Spotykamy się na różnych szkoleniach z nauczycielami z różnych miast i właściwie nikt nie wie

jak to ma być, jak postąpić, jakie są opcje :(

może związki pokusiłyby się o analizę możliwości i przekazały info nauczycielom

zapolska29-11-2014 21:46:47   [#07]

Moi drodzy forumowicze,wejdźcie sobie na ZUS kontakt .Tam można w sposób różny otrzymać odpowiedź,najlepiej wysłać do nich e-maila z zapytaniem ,odpowiedzą ja tak robiłam w sprawach mnie interesujących i zawsze dostawałam odpowiedź

 

Kontakt

Centrum Obsługi Telefonicznej
Centrum Obsługi Telefonicznej
801 400 987* - numer przeznaczony do obsługi połączeń z krajowych telefonów stacjonarnych
22 560 16 00* - numer przeznaczony do obsługi połączeń z telefonów komórkowych oraz stacjonarnych krajowych i zagranicznych.
Konsultanci są dostępni:
w dni robocze pon. - pt.: godz. 7.00 - 18.00
Automatyczny System Informacyjny dostępny:
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu

* opłata za połączenie zgodna z planem taryfikacyjnym danego operatora 

Skontaktuj się z ZUS przez Skype
Skype: zus_centrum_obslugi_tel
Skontaktuj się z ZUS za pomocą komunikatora Skype.
Połączenia wykonywane za pośrednictwem Skype są automatycznie przekierowywane do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS.
W przypadku braku możliwości połączenia przez Skype prosimy o ponowną próbę połączenia po upływie kilku minut.
Skontaktuj się z ZUS za pośrednictwem formularza
Formularz kontaktowy zapytania ogólnego
Za pośrednictwem formularza należy kierować wszelkie pytania z zakresu działalności ZUS.
Formularz kontaktowy zapytania ogólnego (w przeciwieństwie do poczty elektroniczna e-mail) gwarantuje bezpieczeństwo przekazywanych informacji, dlatego można zawrzeć w nim informacje osobiste dotyczące zgłaszanej sprawy przez klienta Zakładu.
Zadaj pytanie pracownikowi ZUS
Czat z Konsultantem
Zadaj pytanie pracownikowi ZUS a na każde Twoje pytanie uzyskasz odpowiedź on-line.
Usługa dostępna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00.
Skontaktuj się z ZUS za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail
Adres e-mail do zapytań ogólnych: cot@zus.pl
Za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail należy kierować wszelkie pytania ogólne z zakresu działalności ZUS.
Poczta elektroniczna e-mail nie gwarantuje bezpieczeństwa przekazywanych informacji, dlatego nie należy za jej pośrednictwem przekazywać informacji osobistych.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]