Forum OSKKO - wątek

TEMAT: (Do)szkolenie egzaminatorów - jakieś nieporozumienie
strony: [ 1 ]
JarTul14-11-2014 09:34:06   [#01]

Informacja w sprawie szkoleń egzaminatorów organizowanych przez CKE
07.11.2014
Uprzejmie informujemy, że w sprawach szkoleń egzaminatorów organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną poprzez serwis www.szkolenia.cke.edu.pl proszę kontaktować się z:
PM GROUP LAAX Sp. z o.o. Sp. k.
godz. pracy: 8:00-16:00
tel.: +48 692 761 867, +48 533 979 749
e-mail: rekrutacja@szkolenia-polska.pl

Chodzi o szkolenie egzaminatorów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.

Ograniczona liczba miejsc. Szkolenia (wsparcie) OKE egzaminatorów i nauczycieli w zakresie "nowej nowej" matury - przynajmniej naszej - jest delikatnie mówiąc skromne. Przecież, to nie chodzi tylko o wiedzę egzaminatorów, ale wiedzę nauczycieli-egzaminatorów, którą mogą wykorzystać w ramach zajęć z uczniami w celu przygotowania ich do matury. Każdy zainteresowany powinien mieć możliwość udziału w tych szkoleniach.

Może jakaś interwencja po linii OSKKO w CKE?

izael14-11-2014 09:39:31   [#02]

JarTul, Twoja wiara w możliwości skutecznego dialogu z CKE jest ogromna:)

ale może najlepiej napisać to na wątku, w którym pisze pan dyrektor CKE?

akurat tam dialog jest i być może bezpośrednio dostaniesz odpowiedź

:)

JarTul14-11-2014 09:43:55   [#03]

Wiara? Hmm... 

Adres wątku?

A działania ze strony Stowarzyszenia też pewnie nie zaszkodzą. 

Marek Pleśniar14-11-2014 09:48:41   [#04]

jeśli trzeba, to nie zaszkodzą

a trzeba? Padła jedna ocena natury ogólnej. Zainteresowani powinni tu chyba szczegółowiej wyłożyć swoje uwagi, z konkretnymi przykładami,

stan rzeczy potwierdzić powinno kilka osób - to bardzo pomaga

a więc - piszcie

rzewa14-11-2014 09:48:43   [#05]

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=54038&pst=17#pst17


post został zmieniony: 14-11-2014 09:50:21
dyrlo14-11-2014 17:58:55   [#06]

U nas tj. OKE Poznań też jest jeszcze wielu chętnych ale się nie "załapali". Nie wiem czy to prawda, kolega powiedział mi, że po dwóch godzinach od uruchomienia zapisów nie było już miejsc. Ja też nie zdążyłam z tym, że weszłam na stronę trochę później a nie w ciągu pierwszych dwóch godzin.

Wysłałam natomiast dzisiaj e-maila na podany wyżej adres tj.  rekrutacja@szkolenia-polska.pl, z prośbą o wpisanie na listę rezerwową (jeśli tak istnieje) i czekam.

hania114-11-2014 20:33:21   [#07]

Już wykładam szczegóły:

Dostaliśmy komunikat, że 5.11 o godz. 17.00 zostanie uruchomiona platforma do rejestracji na szkolenia maturalne (doszkalające dla czynnych egzaminatorów). Na Śląsku: w Częstochowie, Katowicach, Sosnowcu, Rybniku, Bielsku-Białej. 6.11 były już tylko miejsca na szkolenia w Sosnowcu podczas ferii zimowych. Wnioski:

- zaplanowano za mało miejsc- przyjęto zasadę "kto pierwszy, ten lepszy", więc nauczyciele z wielu szkół nie zdążyli się zapisać, a z innych zapisali się wszyscy, nawet Ci, którzy nie egzaminują co roku. Brak limitu, np. z jednej szkoły 1-2 nauczycieli na 100 zdających.
- szkolenia zaplanowano, nie biorąc pod uwagę zapotrzebowania na poszczególne miejsca. Dlaczego jest dużo wolnych miejsc w Sosnowcu, a na obrzeżach województwa nie ma. Opłaty za dojazd są niebagatelne. (ja mam 35km do Częstochowy, a 75km do Sosnowca - 3 godziny jedzie się pociągiem ze względu na szkody górnicze - pewnie nie wiecie o takich problemach)
- terminy feryjne są, delikatnie mówiąc, niestosowne. Czy można nauczyciela oddelegować na szkolenie w ferie? Co z ubezpieczeniem w razie wypadku?
-e-mail podany przez JarTul nie działa, nie sposób się skontaktować.

Marek Pleśniar14-11-2014 21:42:26   [#08]

no to piszmy

[...]


post został zmieniony: 16-11-2014 09:27:49
Majka14-11-2014 22:32:54   [#09]

Dzięki czujności naszych obserwatorów strony OKE cały  zespół polonistów-egzaminatorów  zalogował się 20 minut po ogłoszeniu komunikatu. Nieco upokarzający taki wyścig po wiedzę....

Niestety, młodsi koledzy nie mają szans- nie sprawdzali do tej pory matur, a był to warunek uczestnictwa . Czują się bardzo pominięci. Odpowiadają za wyniki matur tak samo, prawda?

Wygląda na to, że nie o szkolenie "do uczenia" chodzi- trzeba pszczoły robotnice na maj przeszkolić i tyle.

Na jesiennym spotkaniu w OKE padło , że jest to instytucja powołana do pilnowania poprawnego przebiegu egzaminów, a nie do szkoleń.

Kto w takim razie powinien nas szkolić do najnowszej wersji matury? W ciągu  dwóch lat było jedno spotkanie warsztatowe i dwie prezentacje (odtwarzające treści informatora). Bacząc na to, że rozporządzenie o nowej podstawie programowej weszło w życie bodajże w styczniu 2009 roku (mamy listopad 2014), to nie ma szału, co? Gorzko mi...

Ala15-11-2014 22:22:23   [#10]

w Małopolsce też był wyścig :(

Melba15-11-2014 22:43:10   [#11]

Na dodatek można było zapisać się na doszkolenie tylko z 1 przedmiotu. Jestem egzaminatorem dwóch przedmiotów , po zgłoszeniu się na szkolenie z jednego przedmiotu , system mnie zablokował. Dzwoniłam do OKE - usłyszałam "to nie my się zajmujemy szkoleniami ". Telefon firmy organizującej zapisy nie odpowiadał, wysłałam wiadomość e-mailową . Po kilku dniach nadeszła odpowiedź : ", rekrutacja na drugi przedmiot zostanie uruchomiona niebawem , proszę śledzić stronę internetową". Obawiam się , że mogę przegapić i się nie załapię :( Szkoda , ta wiedza bardzo się przyda w pracy z maturzystami. Teraz niestety jesteśmy zdani tylko na kilkanaście  przykładowych zadań na stronach CKE i arkusze wydawnictw . 


post został zmieniony: 15-11-2014 22:44:09
dyrlo25-03-2015 19:23:09   [#12]

W marcu-kwietniu wznowiono doszkolenia.

hania25-03-2015 20:34:01   [#13]

rychło wczas:-((

 

dyrlo26-03-2015 08:16:14   [#14]

Co? bo nie rozumiem, do poprawiania przecież jest czas....

DorotaN27-03-2015 19:26:12   [#15]

Zostałam doszkolona, poprawiam matury z języka polskiego od wielu lat. Nie zostałam powołana, bo głównym miejscem zatrudnienia jest gimnazjum. Czyli: nie umiem, nie znam się?to samo dotyczy wielu, wielu innych w Wielkopolsce

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]