Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pracownicy samorządowi - zatrudnianie
strony: [ 1 ]
katarzs07-11-2014 11:58:28   [#01]

Mam następujący problem i bardzo prosze o podpowiedź, co najlepiej zrobić.

Mam zatrudnioną osobę na zastępstwo do końca obecnego roku szkolnego. W SIO i arkuszu organizacyjnym mam 20 stanowisk adm.+obsługi. W tych stanowiskach wykazałam również tę osobę na zastępstwo. Jest jeszcze jedna osoba, już ponad rok nieobecna (L-4, urlop wychowawczy), którą chcę zwolnić. Jej stanowisko wykazałam do likwidacji, bo od 1 IX mam likwidację jednego stanowiska (z 21 na 20). Inaczej mówiąc, w wykazanych stanowiskach podałam tę pierwszą osobę jako zatrudnioną, a przy drugiej wpisałam 0 etatu.

Czy mogę obecnie zmienić tej pierwszej osobie rodzaj umowy, bo ją chcę zostawić, zmieniając także zakres obowiązków? Czy dopiero, gdy skończy się jej praca na zastępstwo? Czym mi, ewentualnie, grozi taka czynność? Ta druga osoba, sądzę, jeszcze długo będzie na urlopie wychowawczym, a może zajdzie znów w ciążę lub weźmie L-4. Za 2 lata wygaśnie drugi powód jej zwolnienia (nepotyzm), bo matka pójdzie na emeryturę.

Najchętniej tej pierwszej osobie dałabym obecnie umowę na dłuższy okres, przydzielając jej równocześnie (prócz innych)  obowiązki tej drugiej osoby, abym miała argument, że to likwidowane stanowisko jest niepotrzebne.

rzewa07-11-2014 20:33:23   [#02]

hm... niewiele rozumiem... wychodzi mi, że już masz 20 stanowisk (i to od jakiegoś czasu), a zatrudniasz 21 osób, bo jedna jest nieobecna i musi ją ktoś zastąpić -> zatem nie możesz zatrudnić tego zastępującego inaczej jak dotychczas dopóki osoba nieobecna (lub jakakolwiek inna osoba) nie zostanie zwolniona

katarzs17-11-2014 16:16:25   [#03]

Ja liczyłam 20 osób łącznie z tą osobą zastępującą. Inaczej mówiąc, jedno stanowisko liczy mi się obecnie podwójnie, bo liczę osobę na wychowawczym i osobę ją zastępującą. A ta, którą chcę zwolnić tez jest na wychowawczym, ale za nią nie ma nikogo zastępującego. I widzę, że chyba nie uda mi się jej zwolnić z powodu redukcji stanowisk... Co mogę zrobić? Może, jak wróci, zaproponować jej zmianę warunków pracy - np. jako sprzątaczka lub robotnik (bo wcześniej na stałe przydzielę obowiązki które miała dwóm innym osobom i jej stanowisko będzie niepotrzebne). Ona ma wyższe wykształcenie. Czy dobrze myślę?

rzewa18-11-2014 15:06:30   [#04]

dalej niewiele rozumiem... czyli ile masz tych etatów 19 czy 20?

katarzs18-11-2014 17:57:31   [#05]

Mam 21 licząc łącznie z 2 osobami na urlopach wychowawczych i jedną na zastępstwie za jedną z tych będących na urlopie wychowawczym. Mam od 1 IX br. prawo do 20 osób. Jedną z tych na urlopie wychowawczym muszę i chcę zwolnić, ona ma umowę na czas nieokreślony. A tę osobę na zastępstwie najchętniej zostawiłabym na stałe. Jak sobie z tym poradzić?  

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]