Forum OSKKO - wątek

TEMAT: prośba o pomoc
strony: [ 1 ]
Golka2421-04-2004 10:55:58   [#01]

Małe pytanko: jakie wynagrodzenie waszym zdaniem powinna otrzymać nauczycielka zatrudniona na umowę na zastępstwo od 16.04 - 30.04? Jest to studentka III roku Filologii Germańskiej ( studia zawodowe, po których będzie licencjatem ). Wymiar zatrudnienia: 12 / 18. Jak to wygląda w związku z najniższym wynagrodzeniem obowiązującym w naszym kraju?

Bogusława21-04-2004 12:23:46   [#02]
Myślę,że powinna być zaszeregowana jako nauczyciel stażysta bez kwalifikacji, czyli zasadnicze na dzień 16.0.2004 /przed podwyżką/ : 12/18 z 661,00 zł. Po wyliczeniu brutta przysługuje dodatek do najniższej krajowej tj.na dzień dzisiejszy do 824,00 zł z całego etatu. Tak przynajmniej liczą nasze ksiegowe - mam nadzieję, że dobrze. Od 1.05. - wynagrodzenie dla stażystów bez kwalifikacji ma wynosić 681,00 zł z nadpłata od stycznia.
kubek21-04-2004 12:58:17   [#03]
Moim zdaniem dodatek nie przysługuje. Gdy jest to jej pierwszy rok pracy wtedy może otrzymywać nawet 80% najniższej tj.659,20
Wismark21-04-2004 13:34:11   [#04]

Proszę o pomoc.

Czy ja jako dyrektor szkoły publicznej mogę zatrudniać na stanowisku obsługowym lub administracyjnym własną żonę?

Proszę o wykładnię prawną lub kontakt z prawnikiem, który udziela rzetelnych porad.

Ewa z Rz21-04-2004 19:41:42   [#05]

na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi...

A raczej każda jest dobra... Wszystko zależy od praktyki w twojej okolicy - jak takie rzeczy się tam u was zdarzają to można, a jak nie to nie...

A dlaczego tak? Bo nie jest nigdzie jednoznacznie określony status dyrektora-nauczyciela, zatem co kraj to obyczaj...

Można wywieźć z przepisów prawa, że nie ma takiego zakazu i że taki zakaz jest... :-((

ReniaB21-04-2004 22:33:16   [#06]
było takie rozporządzenie w zeszłym roku i dyskusja tu na forum, że absolutnie nie może i u nas, dla OP nawet podpisywałam, że nie zatrudniam krewnych wstępnych i zstępnych - bardzo to było mądre.
AnJa22-04-2004 14:13:12   [#07]

Zaraz, zaraz.

 Ustawa  o pracownikach samorządowych (Dz.U.01.142.1593 )

Art. 6. Małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia lub stosunku powinowactwa pierwszego stopnia i przysposobienia, opieki lub kurateli - nie mogą być zatrudnieni u pracodawców samorządowych, jeżeli powstałby między tymi osobami stosunek bezpośredniej podległości służbowej.

ale:

 

Art. 1a. Przepisów ustawy nie stosuje się do pracowników jednostek wymienionych w art. 1, których status prawny określają odrębne przepisy.

A w Karcie czy UoSO nic o tym nie ma.

ewa22-04-2004 14:23:25   [#08]

Anja

i właśnie dlatego w materiałach konferencyjnych pozwoliłam sobie umieścic zapis:
Tutaj także pozwolę sobie wyrazić własne zdanie ponieważ ustawa o pracownikach samorządowych nie obejmuje dyrektorów szkół, a pytanie 6 dotyczy przestrzegania art. 6 tejże ustawy, jedyna zgodna z prawem odpowiedź na pyt. 6 ankiety winna brzmieć “tak”.
Wszelkie upomnienia, kary, czy nawet odwołanie ze stanowiska dyrektora, które mają miejsce w związku z nieprzestrzeganiem art. 6 są
bezprawne. I właściwie jest to jedyne pytanie ankiety, na które odpowiedź jest jednoznaczna, co nie oznacza ogólnie stosowana.)

violka24-04-2004 23:33:27   [#09]

Marku

ja już to przerabiałam

gdyby żona była nauczycielem to możesz zatrudnić, nawet jako swoją wice

na stanowisko obsługowe tylko wtedy gdy nie będzie bezpośredniej podległości służbowej (masz kierownika administarcyjno-godpodarczego?)

a dlaczego?

bo dyrektor co prawda nie jest pracownikiem samorządowym i podlega odrębnym przepisom (KN), ale za to pracownik obsługi jest pracownikiem samorządowym, więc ma tu zastosowanie art. 6 ust. o pracownikach samorządowych

AnJa25-04-2004 08:47:22   [#10]

Nawet jak jest kierownik, to pewien problem jest - gdzieś czytałem takie orzeczenie czy wyrok SN, z którego wynikało, że niezgodne z prawem jest zatrudnienie jako zastepcy kierownika USC bodajże żony burmistrza.

Dlaczego? Bo wprawdzie nie miedzy nimi bezposredniej podległosci słuzbowej, ale powstac może, np. w okresie urlopu kierownika.

Bardziej z zycia: dyrektorem LO w sąsiednim powiecie jest żona Starosty. Właśnie trwają przepychanki prawne, zobaczymy jak się skończy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]