Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przyjęcie ucznia do szkoły w trakcie roku szkolnego
strony: [ 1 ]
annapast4821-10-2014 12:49:06   [#01]

Matka ucznia złożyła podanie do mnie o przyjęcie syna do mojego gimnazjum w trakcie roku szkolnego, uczeń nie jest z obwodu mojego gimnazjum. Czy ja muszę przyjąć ucznia? Obecnie chodzi również do gimnazjum poza swój obwód, nie chce iść  do szkoły obwodowej. Czy są jakieś przepisy, które mówią że ja muszę go przyjąć. Nadmienię, że jestem przed rozmową z wydziałem edukacji, bo mamusia już się tam udała.

czesiak21-10-2014 14:20:14   [#02]

A dlaczego nie chcesz przyjąć ? Pewnie są problemy wychowawcze. Czasami warto jednak dać dziecku szanse i pozwolić zmienić środowisko. Chyba, że to  wyjątkowy łobuz.

DYREK21-10-2014 17:01:03   [#03]

Nie musisz go przyjać ale możesz.

Decyzje podejmuje wyłącznie dyrektor, zgoda OP jest potrzebna jeżeli przyjęcie powoduje dodatkowe skutki finansowe (np. powoduje  nowy podział na grupy).

Obecnie obowiązuje:

UoSO

Art. 20a.  1. Dzieci, młodzież oraz osoby pełnoletnie przyjmuje się odpowiednio do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego i publicznych placówek, o których mowa w art. 2 pkt 3-3b i 7, oraz do klas pierwszych szkół wszystkich typów po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

2.  O przyjęciu dziecka do publicznego przedszkola oraz dzieci, młodzieży i osób pełnoletnich do publicznych szkół wszystkich typów, w tym do klas pierwszych, oraz do publicznych placówek, o których mowa w art. 2 pkt 3, 3a i 7, w trakcie roku szkolnego, decyduje dyrektor, z wyjątkiem przypadków przyjęcia dzieci i młodzieży zamieszkałych w obwodzie publicznej szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum, które są przyjmowane z urzędu.

3. Jeżeli przyjęcie ucznia, o którym mowa w ust. 2, wymaga przeprowadzenia zmian organizacyjnych pracy szkoły powodujących dodatkowe skutki finansowe, dyrektor szkoły może przyjąć ucznia po uzyskaniu zgody organu prowadzącego.


post został zmieniony: 21-10-2014 17:01:31

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]