Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wcześniejsza klasyfikacja
strony: [ 1 ]
krystyna19-04-2004 19:29:53   [#01]

Czy, i na jakiej podstawie można (lub nie) sklasyfikować ucznia np. początkiem czerwca ???

Rodzina wyjeżdża za granicę, a wcześniej muszą jeszcze to nasze świadectwo przetłumaczyć, załatwiać coś w ambasadzie i dużo innych formalności, by dziecko nie tracąc roku mogło tam kontynuować naukę.

Czy więc zwołać zebranie RP, by podąć uchwałę w sprawie klasyfikacji i promocji dla tego dziecka, czy jak ???

Ocen cząstkowych ma sporo, a do końca maja jeszcze ich nazbiera, program zrealizuje - tylko jak to formalnie zrobić ?

Czy rodzice mają napisać jakieś podanie do dyr. w tej sprawie ???

Ewa z Rz20-04-2004 06:20:47   [#02]

niestety...

moim zdaniem musi na świadectwo poczekać do końca roku szkolnego... Może go w czerwcu w szkole nie być, ale świadectwa nie może wcześniej otrzymać - data wystawienia świadectwa, to data zakończenia zajęć, zgodnie z rozporządzeniem o organizacji roku...

Kurator może, na prośbę OP, w danej szkole "skrocić" rok szkolny z ważnych przyczyn, ale nie wydaje mi się to możliwe dla jednego ucznia... :-(

No, ale może ktoś miał podobny przypadek i mu się udało...?

Natomiast, szkoła może, na prośbę rodzica, wysłać świadectwo pocztą.

stan20-04-2004 12:22:47   [#03]

... niestety Ewa z Rz ma rację.

Miałem podobny przypadek z  poprawkowym egzaminem dojrzałości. Absolwent wyjeżdżał na stałe do USA i niestety KO nie zgodziło się zmianę terminu.

krystyna20-04-2004 20:55:58   [#04]

dzięki !

tak też na gorąco myślałam i mamie powiedziałam, ale ma przyjść jutro, to jeszcze raz jej wszystko na spokojnie wyjaśnię...

Ciekawostką w tej sytuacji jest fakt, że drugie dziecko (w LO) ma obiecaną i wcześniejszą klasyfikację i specjalną RP i wcześniejsze świadectwo !!!

Leszek20-04-2004 20:57:06   [#05]

"dura lex, sed lex" jak mawiali Rzymianie...

pozdrawiam

Ewa z Rz21-04-2004 05:44:39   [#06]

hmmm...

krystyna, to powiedz matce, że ty nie znalazłaś podstawy do takich działań, baa tobie wynika, że tego zrobić nie można, ale może dyrek tego LO jest mądrzejszy... Niech ona go poprosi, żeby cię może trochę poduczył... ;-) Ty sama nie chcesz do niego z tym lecieć, bo jeszcze jej (tej matce) zaszkodzisz... Ale jak on (dyrek LO) cię przekona, to chetnie zmienisz decyzję i spróbujesz wszystko zorganizować po jej (matki) myśli...
fredi22-04-2004 23:55:34   [#07]
niech sie przeniesie do LO

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]