Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "wytyczne" organu sprawującego nadzór ped. do projektu...
strony: [ 1 ]
krystyna19-04-2004 10:49:38   [#01]

Po piątkowej naradzie ustne zalecenia przedstawiciela KO są takie:

  1. dodać 1 godz. dyr. do wosu na "zadania obronne" (po co, jak jest ścieżka obrona cywilna ???)
  2. wyeksponować w wosie "życie gospodarcze" (przecież jest...)
  3. nie wprowadzać dodatkowego j. obcego, jeżeli nie będzie możliwości jego realizacji w wymiarze 5 godz. w cyklu edukacyjnym (skąd godz.???)
  4. będą bardzo sprawdzać prawidłową realizację seksu.(niech sprawdzają... )
  5. dali wreszcie pełny podział na grupy w języku obowiązkowym, tj. 3 + 3 (super !!!)

Najgorzej wygląda sprawa z tym dodatkowym językiem.... Zjadłby wszystkie godz. dyrektorskie, kosztem jakości kształcenia kilku innych przedmiotów, no i kosztem zwolnienia kilku osób !!!

Jak potraktować takie "wytyczne" , skoro nauczyciel językowiec twierdzi (i przedstawił to na piśmie), że treści podstawy programowej jest w stanie zrealizować przy mniejszej liczbie godzin ???

AnJa19-04-2004 11:14:54   [#02]

Ja bym potraktował jak wszystkie ustne wytyczne.

Kuratorium moze negatywnie zaopiniować arkusz tylko wtedy, gdy liczba godzin bedzie mniejsza niz w ramówce, przekroczona zostanie tygodniowa liczba godzin w klasie, liczebnośc grup jest za duza ( tam, gdzie podział) lub za mała i nie ma zgody organu prowadzącego (u nas kiedys chcieli taka zgodę jeszcze przd zatwierdzeniem przez organ prowadzący), nauczyciele nie mają kwalifikacji, przekroczono wymiar 1,5 etatu nauczycielskiego.

No, chyba o niczym nie zapomniałem, jesli tak prostujcie:-)

Reszta to są opinie wizytatora - z niektórymi (2 język obcy min. 5 godz.) moge się zgodzic, inne są oczywiste (grupy na języku), pozostałych tez nie rozumiem.

Magosia19-04-2004 15:56:54   [#03]

Dodatkowy język

ja ten problem rozwiązałam rok temu dodając godzinę na język dodatkowy jako zajęcia dodatkowe-ale chodzi cała klasa, bo tak chcieli rodzice i uczniowie. Czyli - nie realizują podstawy(bo przy tej ilości godzin się nie da) ale uczą się drugiego języka - a o to chodzi. Wilk syty i owca nie beczy.
krystyna19-04-2004 16:49:29   [#04]

magosiu,

A jak nazwałaś ten "dodatkowy" język ?

Z OSO wynika, że:

Art. 64. 1. Podstawowymi formami działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły są:

1) obowiązkowe zajęcia edukacyjne,

2) dodatkowe zajęcia edukacyjne,

3) zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i specjalistyczne organizowane dla uczniów mających trudności w nauce oraz inne zajęcia wspomagające rozwój dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwojowymi,

4) nadobowiązkowe zajęcia pozalekcyjne,

i pasowałby tu chyba pkt.4 ????

Ewa z Rz19-04-2004 17:32:13   [#05]

owszem,

pkt 4!! :-)

Ja tak mam już 3 rok...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]