Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Szczegóły w świadectwie pracy
strony: [ 1 ]
joszka04-09-2014 20:48:48   [#01]

1.Czy nauczycielowi mianowanemu zatrudnionemu na cały etat należy w świadectwie wyszczególniać w okresach zatrudnienia godziny ponawymiarowe rok po roku?-Moim zdaniem -nie wynagrodzenie odzwierciedlające zatrudnienie w godzinach ponadwymiarowych znajdzie odzwierciedlenie w Rp-7-Dobrze?

2.Czy fakt przeniesienia art 18 KN ma mieć odzwierciedlenie w świadectwie?-Moim zdaniem -nie,nauczyciel zachowując wszystkie uprawnienia zmienian tylko jednostkę.

Te pytania powstały w związku z prośba o sprostowanie Świadectwa.

3.Czy mogę się zwrócić do zainteresowanego o wskazanie uchybień w wystawionym świadectwie i dopiero wtedy je sprostować( o ile będą podstawy)?

rzewa05-09-2014 00:30:54   [#02]

1. nie, nie należy -> piszesz tylko, że był zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy

2. w pewnym sensie ma odzwierciedlenie: w świadectwie pracy wymieniasz wszystkie jednostki, w których pracował n-l oraz okresy tej pracy -> przecież nie wpiszesz w świadectwie, że cały okres był zatrudniony u Ciebie, skoro tak nie było

3. możesz, o ile nie wiesz o co chodzi, tj. jeśli nie znajdujesz tych nieprawidłowości o jakich Ci pracownik powiedział

joszka15-09-2014 12:37:36   [#03]

Po moim pytaniu o co chodzi nauczycielowi nauczyciel wystąpił z wnioskiem o sprostowanie świadectwa poprzez  wpisanie ...'rzeczywistego'... wymiaru zatrudnienia.W poprzedniej placówce zapisywano KAŻDY rok pracy w postaci NOWEJ umowy o pracę, w której zapisywano wymiar zatrudnienia etatu i godzin ponadwymiarowych razem(!).W roku poprzedzającym zatrudnienie w naszej szkole nauczyciel miał w umowie zapisany wymiar czasu pracy 1.28 etatu-co było oczywistym błędem.

Otrzymywał wynagrodzenie za 1 etat "z góry" i wynagrodzenie za zrealizowane godziny ponadwymiarowe na koniec miesiąca. Wpisałem wymiar zatrudnienia -"pełen etat"-mając na uwadze zapis Karty Nauczyciela (zatrudnienie w pełnym lub niepełnym wymiarze zatrudnienia).

Nie doszedłem do porozumienia z pracownikiem-jestesmy w sporze. Rozwiązałem z nim stosunek pracy a w świadectwie "pełen etat" .Nie chcę w niczym naruszyć praw pracowniczych, ale też nie mam zamiaru poddawać się .

Czy znajdę w prawie pracy literalne określenie jak powinno się wpisywać zatrudnienie w godzinach ponadwymiarowych? wyglądać świadectwo ? 

A moze błądzę?

rzewa15-09-2014 12:52:17   [#04]

nie, nie błądzisz - masz rację -> wymiar czasu pracy w świadectwie pracy nie może przekraczać etatu -> byłoby to b. poważne naruszenie zasad prawa pracy i zapisów k.p. (KN także)

Dan6724-10-2014 09:32:44   [#05]

Bardzo proszę o radę i z góry dziękuję!

Nauczyciel dostarczył świadectwo pracy  z Zakładu stolarskiego, w którym jest zapis: "w okresie zatrudnienia pracownik wykonywał pracę – nauczyciel i wychowawca praktycznej nauki przy ZSZ. Nauczyciel nauczania i przygotowania uczniów do egzaminów praktycznych i czeladniczych"

 i domaga się, aby te lata pracy doliczyć do stażu pedagogicznego.

1. czy zakład stolarski może zatrudnić na stanowisku nauczyciela?

rzewa24-10-2014 09:55:36   [#06]

zakład stolarski może zatrudniać na dowolnym stanowisku (może je sobie dowolnie nazwać) ale nie będzie to n-l w rozumieniu KN

możesz mu zaliczyć ten staż do stażu pedagogicznego (cokolwiek to znaczy ;-)) -> nie ma to żadnego wpływu na jakiekolwiek uprawnienia n-la -> zaliczasz oczywiście mu ten okres pracy do pracowniczego stażu pracy tj. dodatku stażowego i tyle

obecnie nie istnieje w KN pojęcie stażu pedagogicznego -> znikło wraz z wprowadzeniem stopni awansu i wynagrodzeń uwarunkowanych tym stopniem

możesz mu ten okres zaliczyć (o ile trwał co najmniej 5 lat) jako okres pozwalający na nadanie z mocy prawa stopnia n-la kontraktowego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]