Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stażysta dyplomowany...
strony: [ 1 ]
Alicja 5517-04-2004 18:21:30   [#01]

Pisałam już kiedyś o moich perypetiach, że jestem dyplomowanym stażystą.(likwidacja szkoły, zmiana pracy) Ponieważ, nie miałam odpowiednich kwalifikacji, otrzymałam umowę na rok, jako stażysta do celów płacowych.

Za tydzień otrzymuję świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego.

Czy dyrektor powinien zmienić moją umowę o pracę?

- kiedy?

-czy jest możliwość zmiany  na czas nieokreślony?

Ewa z Rz18-04-2004 06:49:23   [#02]

twoja umowa

ulegnie automatycznej zmianie na umowę na czas nieokreślony (bez względu na to co zrobi dyrek), jeśli nie zachodzi żaden z powodów - ust. 7 art. 20 KN - pozwalających na zatrudnienie n-la mającego wyższy stopień awansu niż stażysta na czas zamknięty.

To znaczy nie jest to umowa na zastępstwo oraz jej ograniczony czas nie wynika z organizacji placówki.

A kiedy? Od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym uzyskasz kwalifikacje (jeśli twój akt nadania stopnia n-la dyplomowanego jest w aktach osobowych) lub 1 dnia m-ca następujacego po miesiącu, w którym dostarczysz dokumenty (jeśli tego aktu tam nie ma) - Czyli tak samo jak zmiana uposażenia wynikająca z tego.

Anka L18-04-2004 07:35:21   [#03]

a propos stażysty

czy możliwe jest zatrudnienie jako stażysty katechety pracującego w danej szkole od kilkunastu lat?

ma wyższe wykształcenie, przygotowanie  pedagogiczne i cały etat

w 2000 roku dostał kontraktowego, 

w czasie stażu skończył studia, ale zamiast dopuścić do egzaminu na mianowanego , cofnięto go na stażystę

wydaje nam się to nielogiczne, ale jakoś prawnik związkowy nie potrafi nic podpowiedzieć

poradźcie coś, proszę  :)

Alicja 5518-04-2004 09:23:43   [#04]

Ewo

Dziękuję za wyjaśnienia. Cieszę się na myśl o wyższym uposażeniu:))))

Chciałabym również otrzymać umowę na czas nieokreślony. Jak to praktycznie rozumieć,że ulegnie automatycznej zmianie na umowę na czas nieokreślony (bez względu na to co zrobi dyrek) ???

Jak rozmawiałam z dyrektorem o dalszej pracy, powiedział, że na dzień dzisiejszy jest tak wiele niewiadomych, że jedyne, co może mi obiecać, to dobre referencje :(((((( Chodzi o nabór.....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]