Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zajęcia artystyczne???
strony: [ 1 ]
SylJan02-09-2014 09:54:03   [#01]

Witam, mam takie prywatne pytanie.

Córka w kl. II gimnazjum miała  zajęcia artystyczne z zajęć plastycznych - nie wiem czy tak to można nazwać.

W tym roku szkolnym będzie miała zajęcia artystyczne z zajęć muzycznych.

Czy tak może być? 

whoszek02-09-2014 10:57:20   [#02]

Może tak być. Przy czym teoretycznie uczeń powinien mieć możliwość wyboru interesujących go zajęć.

Ja ZA organizuję w ten sposób, że trzy klasy drugie są dzielone na pięć grup. Każda grupa realizuje w 5 kolejnych tygodni 10 tematów z jednego bloku tematycznego (teatr, taniec, plastyka, chór, grafika komputerowa). Po pięciu tygodniach zmieniają się w grupach prowadzący i tematyka. Po wszystkich pięciu blokach uczniowie wybierają, które zajęcia szczególnie przypadły im do gustu i do końca roku szkolnego uczęszczają na ten blok.

Uczniowie maja możliwość wyboru tematyki, a my mamy przegląd możliwości/talentów uczniów.

Oczywiście taka organizacja jest możliwa dzięki hojności organu, który daje nam dwie godziny dodatkowe.

Ala02-09-2014 11:17:47   [#03]

niestety nie wszystkie organy są tak hojne

LilaLila02-09-2014 17:41:44   [#04]

a ja mam w kl. II ucznia nowego. który nie miał ZA w kl.I a moi obecni ucz. mieli; jak rozwiązać "zaliczenie" przez niego różnic programowych? Podobnie z edb - moi mieli w kl.I a ten nowy nie; ma jakiś egzamin zdawać?

 

 

KaPi02-09-2014 17:44:22   [#05]

spróbuj tak ułożyć plan, aby mógł uczestniczyć na ZA z obecną pierwszą klasą i edb też...

 

LilaLila02-09-2014 17:53:58   [#06]

no właśnie tak chciałam, ale to logistycznie b.b.b. trudne,; jest inne rozwiązanie?

 

KaPi02-09-2014 19:45:27   [#07]

może ewentualnie w przyszłym roku, bo będąc w trzeciej może chodzić na wybrane lekcje z pierwszą..

spróbuj pierwszej zrobić te zajęcia na 1 godzinie, a drugiej zrobić zajęcia od 2 lekcji albo podobny myk z ostatnimi godzinami

inaczej się chyba nie da...

LilaLila02-09-2014 19:48:43   [#08]

no tak; dziękuję bardzo.

whoszek03-09-2014 08:51:16   [#09]

Można też tak:

- uczeń dostaje pismo o ustaleniu różnic programowych,

- nauczyciel ZA określa zakres materiału jaki uczeń ma zdać,

- ustalić termin egzaminu klasyfikacyjnego,

- zrobić egzamin i wystawić ocenę,

 

ewentualnie nauczyciel ZA w ramach KN niech poprowadzi z uczniem te zajęcia i go sklasyfikuje.

rzewa03-09-2014 15:05:15   [#10]

nie ma pp dla przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego w tym wypadku

lkk03-09-2014 16:57:25   [#11]

Uczeń zmienił szkołę. W porzedniej szkole w klasie I miał zajęcia artystyczne. W szkole obecnej są w klasie II. Czy może nie uczęszczać,czy musi uczęszczać?

Jacek03-09-2014 17:20:25   [#12]

moim zdaniem musi. To nie studia by coś mu zaliczać

KaPi03-09-2014 17:54:45   [#13]

żeby nie musiał uczęszczać musi mieć zrealizowane minimum 65 godzin zajęć, a przez rok pierwszej klasy, jeżeli była jedna godzina w tygodniu, na pewno tego nie zrealizował..

jak były dwie godziny w tygodniu, ma zrealizowane minimum godzin i podstawę programową z tych zajęć to nie musi na nie uczęszczać

tak wg mnie, bo robić podwójnie jeden przedmiot....??

LilaLila03-09-2014 18:57:07   [#14]

jestem za KaPi, u mnei było poodbnie w ubiegłym roku i po konsultacji z KO dzieciak nie chodził (akurat było edb a nie ZA) w arkuszu z tamtej szkoły miał wpisane, wiec na koniec kl. 3 wystawi mu się ocenę z tego przedmiotu zrealizowanego w innym terminie niż cała klasa.

rzewa04-09-2014 08:44:29   [#15]

a jaka jest pp tego zaliczenia?

pani w KO powiedziała? (a co wtedy wpiszesz w arkusz ocen?)

ani zapisy ustawy ani rozporządzeń nie dają takiej możliwości w szkole dla młodzieży -> gdyby nie dawały nigdzie, to byśmy mogli sobie trochę pofaladyzować, ale przepis wyraźnie mówi, że można zaliczyć tak przedmiot i zwolnić z uczęszczania na zajęcia w szkole dla dorosłych -> czyli nie tylko nie mówi nic, ale mówi, że w szkole dla młodzieży nie można tego robić

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]