Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Domy typu "LIPSK" i "BERLIN" azbest
strony: [ 1 ]
joszka17-04-2004 08:39:13   [#01]

Za dawnych czasów sprowadzano do Polski prefabrykowane domy z DDR - pełniły najczęściej funkcje hoteli robotniczych, PRZEDSZKOLI, służyły jako mieszkania komunalne.Miały stac góra 15 lat - stoją do dnia dzisiejszego 9 niestety w coraz gorszym stanie).Technologia budowy tych domów przewidywała brak piwnic, szkielet stalowy,ściany z płyt( czasami bloczków)cementowo-azbestowych.

Jest problem polegający na tym, że konstrukcja słabostabilna domów powoduje uwalnianie do atmosfery włókien azbestowych ( ruchy podłoża a także wbijanie gwoździ w ścianę, kucie,prucie ścian itp).

Pytane do Was:

1. czy w waszych gminach wykonywano ekspertyzy zawartości włóknin azbestu w powietrzu?

2. czy próbowano zastosować technologie zabezpieczeń ( i jakie)?

bogna17-04-2004 21:30:33   [#02]

nie wiem czy wykonywano jakieś badania,

natomiast wiem, ze żadne zabezpieczenia azbestu nie są skuteczne.

panda18-04-2004 20:01:13   [#03]

azbest

Bardzo specjalistyczne pytanie. Warto je zadań w starostwie, które odpowiada za odpady niebezpieczne orientując się jaka jest polityka i jakie działania są prowadzone w zakresie eliminowania azbestu. Myślę, że informacje mogą mieć również duże organizacje ekologiczne typu: PKE, 3R... . A może w NFOŚ lub Ekofundusz. Gdyby ktoś to już robił skorzystałby z ich kasy.
joszka18-04-2004 21:52:16   [#04]

Pytam

bo wiem,że wielu miastacj polskich stoją i są uzywane budynki tego typu w oświacie. My mamy dostęp do technologii zaoferowanych w przetargu dla gminy - ale jestem ciekaw czy u was podejmowano tego typu działania

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]