Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dochody RR
strony: [ 1 ]
gajga16-04-2004 20:48:38   [#01]
Moje pytanie dotyczy działalności dochodowej Rady Rodziców. RR ma swoje konto, zarabia np. na organizacji zabaw środowiskowych. Na jakiej podstawie zwolniona jest z płacenia podatku dochodowego? A może nie jest zwolniona? Za prowadzenie konta w banku przecież płaci, jak każdy inny. Gdzie znajdę odpowiednie przepisy?
gajga20-04-2004 19:42:49   [#02]
:(
sialka20-04-2004 19:47:44   [#03]

popytam

dyrektora i rodziców z RR w mojej szkole, jak cos będę wiedziec to dam znać
Marek Pleśniar20-04-2004 19:52:42   [#04]

no już się niesmuć:-)

Takich informacji - o podatkach szuka się na stronie Ministerstwa Finansów.

Podatki od osób prawnych znajdziesz chyba tu.

Może chodzi Ci o to:

W zakresie zwolnień (art. 17 ustawy), w ustawie funkcjonują zwolnienia przedmiotowe, w tym dla takich podatników jak: zrzeszenia, stowarzyszenia, fundacje, realizujące ustawowo określone, społecznie użyteczne cele. W przypadku tych podatników zwalnia się od podatku te dochody, które są przeznaczone na realizację celów statutowych.
 
Sądzę że celowo otwarto tu pole organizacjom innym niż wymienione przy pomocy stwierdzenia "takich podatników jak..." - co otwiera listę ale jej nie zamyka.
ewa20-04-2004 19:54:02   [#05]
u mnie RR nie płaciła za obsługę konta w banku, na podstawie zapisu w statucie,że są organem szkoły i swojego RR zostali zwolnieni z tej opłaty
Marek Pleśniar20-04-2004 19:58:05   [#06]

u mnie też

o - własnie racja ewa

malmar1520-04-2004 20:05:03   [#07]

A u mnie mimo zapisu- płaci (konto w Banku Zachodnim)

Jak to "ominąć"? (co ja plotę?)

gajga20-04-2004 23:09:44   [#08]

Ogromnie dziękuję. Sama bym tego pewnie nie znalazła.

Co do zwolnienia z opłat za prowadzenie konta, wiem, że w Poznaniu niektóre banki zwalniaja RR z tych opłat. Moja szkoła mieści się na wsi i najbliższy bank jest w stolicy gminy. Rodzice nie chcą jeździć po pieniądze do miasta, a miejscowy bank nie chce ich zwolnić z opłat.

Jeszcze raz bardzo dziękuję. :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]