Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Warszawa - 27-30.04.2004
strony: [ 1 ]
migotka16-04-2004 20:42:24   [#01]
Większość uczniów w tych dniach nie musi uczęszczać do szkoły. Rodzice podpisują oświadczenie, że zapewnią swoim dzieciom opiekę i już. W przeciwnym razie powinni dowozić dzieci do szkoły i odbierać je.
Co wybiorą?  Z pewnością wersję pierszą - komu bedzie się chciało przywozić i odwozić dziecko - lepiej pozostawić je w domu.

Jedna z klas nie zjawi się w całości.
Co w takim wypadku wpisujemy do dziennika?

Przez te cztery dni nauczyciele mają obowiazek byc w szkole, a uczniowie nie. Nauczyciele jadą do szkoły z drugiego końca Warszawy, a większość uczniów chodzi do szkoły pieszo - 5-10 minut. Szkoła znajduje się z daleka od tzw stref "0".

Jak to jest w innych szkołach w Warszawie?  Kto wydał zarządzenie?
gosienka16-04-2004 21:53:58   [#02]
a dlaczego w tych dniach nie ma u Was lekcji ?
grażka16-04-2004 21:58:29   [#03]
Szczyt globalny ;)
migotka16-04-2004 22:07:27   [#04]
No właśnie - Europejskie Forum Ekonomiczne. I niezły bałagan.

Czy naprawdę nie ma tu nikogo z Warszawy?

Już wiem na pewno, że dwóch klas nie będzie w szkole. A jak wszyscy rodzice napiszą, że ich dzieci nie będzie w szkole, to co z lekcjami?
RomanG16-04-2004 22:13:34   [#05]

:-))

Interesujące.

Jeśli uczeń bije drugiego na lekcji, rzecznicy praw ucznia odmawiają nauczycielowi możliwości odesłania go z klasy, bo "ma konstytucyjne prawo do nauki".

Jeśli uczeń stwarza ustawiczne, realne i  duże zagrożenie dla bezpieczeństwa pozostałych uczniów w szkole, RPD odmawia dyrektorowi prawa do zawieszenia go w zajęciach, bo "ma konstytucyjne prawo do nauki".

Jak widać jednak, są sytuacje, kiedy to "konstytucyjne prawo" schodzi na plan dalszy ;-)
Ciekawe, co na to RPD :-)
mika17-04-2004 22:09:10   [#06]
Do dziennika wpisujemy nieobecność usprawiedliwioną. W tych dniach są prawie normalnie lekcje, prawie bo nie należy robić klasówek, kartkówek ani żadnych gier, które polegające na współzawodnictwie:).
Iwona217-04-2004 22:26:03   [#07]

mika

współzawodnictwo zabronione???

o, matko - dlaczego???

mika17-04-2004 22:33:44   [#08]
Nie wiem dlaczego, ale zabronione:) Może żeby nie wywoływać agresji. Teraz chociaż już wiem co zdaniem władz wywołuje agresję u uczniów; klasówki i współ zawodnictwo.
mika17-04-2004 22:35:37   [#09]

ale napisałam, komp nie poprawił

Zajrzyjcie tu http://edukacjawarszawska.hi.pl/index.php?k=38

Iwona217-04-2004 22:43:10   [#10]

mika

:-))))))))))))))))))
migotka17-04-2004 23:04:53   [#11]

mika

Tę informację widziałam, ale chodzi mi konkretnie o szkoły poza strefami 0 i 1. Czyli nas to wszystko nie dotyczy.

"Pozostałe placówki oświatowe znajdujące się poza strefa 0 i 1 pracują w zasadzie normalnie, ale przy zaostrzonych środkach bezpieczeństwa."

Jak można pracować normalnie, gdy kilku klas w szkole nie będzie. Szkoła jest na drugim końcu Warszawy, naprawdę daleko od całego zamieszania. Uczniowie  dojeżdzają z okolic Warszawy lub dochodzą do szkoły pieszo.

Moim zdaniem zrobią sobie wagary za zgodą rodziców.

Jeszcze raz powtarzam pytanie? "Czy nie ma tu nikogo z tej strony Wisły?"

Pozdrawiam
mika17-04-2004 23:19:55   [#12]
Tak jak napisałam, mają prawo do uzgodnionej nieobecności. Organizujecie dodatkowe dyżury nauczycieli i itd., ale jeśli chodzi o wszystkie sprawy organizacyjne to powinna być specjalna rada, na której dyrektor poda informacje. Wszystko jedno, że szkoła nie znajduje się w strefie 0, I, II.
Marek Pleśniar17-04-2004 23:24:40   [#13]

zajrzałem

przy okazji mi obiecali Zieloną Kartę:-)
mika17-04-2004 23:33:02   [#14]

migotka

Tzn. nie wszystko jedno, ale Was też obowiązują określone procedury.
RomanG18-04-2004 09:28:20   [#15]

Szacunek dla nauczycieli

zamiast:

Zajęcia dydaktyczne zaplanowane na te dni powinny mieć charakter powtórzeniowy, bez klasówek i kartkówek.

mogłoby być:

Prosimy nauczycieli o dostosowanie metod nauczania do tej szczególnej sytuacji.

Mariola18-04-2004 10:09:06   [#16]

już miałam się tu nie odzywać ale nie wytrzymałam

czytam ten wątek i odnoszę wrażenie, że migotka ma jakiś wydumany problem.
Sytuacja w Warszawie będzie dość wyjątkowa (trzeba przyznać).
Może to i przesada ze środkami bezpieczeństwa ale i przesadne rozwodzenie się nad tym co mają robić nauczyciele kiedy nie będzie dwóch czy trzech klas...?
Może więc niech poświęcą swój czas choćby na pracownie czy pracę z uczniami którzy przyjdą na lekcje.
A jeżeli już naprawdę nie będą mieli co robić, to niech kupią ciasto, wypiją kawę i się pointegrują w pokoju nauczycielskim :-)
Jakoś nie potrafię zrozumieć problemu migotki.
A z tymi klasówkami, sprawdzianami itp...
Sami wiemy jak niektórzy nauczyciele podchodzą do tych spraw, a zwyczajnie pewnie chodzi o to aby na siłę nie ściągać dzieci do szkoły, bo pewnie niektórzy rodzice będą woleli je mieć w te trzy dni w domu(niezależnie czy to na lewym czy prawym brzegu Wisły).
:-)
AnJa18-04-2004 11:06:22   [#17]

Oczywiście nie wiem, o co migotce chodziło :-), ale mam wrażenie, że równie ważne jest to o czym Roman napisał: bezprawne odbieranie dziecku prawa do nauki, jakieś wydumane zalecenia o braku klasówek, uroczyste(???) zakończenie zajęć w klasach maturalnych 4 dni wcześniej i inne kabarety.

A o co własciwie chodzi? To niby te dzieci sa zagrozeniem dla polityków? Do antyglobalistów sie przyłacza, istnieje groźba zmasowanego ataku terrorystycznego?

Czy po prostu dla ambicji wrąbaliśmy sie w organizacje w centrum miasta czegos, czego zrobic nie bardzo wiemy jak, a co może i w miastach sie robi (chociaż zdaje sie coraz rzadziej) ale nie tak w centrum gęsto zamieszkałych.

Mariola18-04-2004 11:25:05   [#18]
Czy po prostu dla ambicji wrąbaliśmy sie w organizacje w centrum miasta czegos, czego zrobic nie bardzo wiemy jak, a co może i w miastach sie robi (chociaż zdaje sie coraz rzadziej) ale nie tak w centrum gęsto zamieszkałych.
to już jest zupełnie inny temat :-)
Marek Pleśniar18-04-2004 11:35:44   [#19]

właśnie byłem ciekaw czemu nie w jakimś ładnym pałacyku poza miastem;-)

widać lubią tłok.

Leszek18-04-2004 11:55:50   [#20]

sytuacja jak z filmu katastroficznego...

ktoś wie, że katastrofa nastąpi ale nikogo to nie interesuje ....

;-))))

pozdrawiam

Marek Pleśniar18-04-2004 12:27:18   [#21]

dobre:-))

I przestanę się irytować na idiotyzm pakujących się w kłopoty na własne zyczenie bohaterów filmów katastroficznych - toż to samo zycie i czysta prawda.

fredi18-04-2004 12:50:30   [#22]

bez przesady.

 

w kazdą sobotę robiłem sobie co chciałem.

Ale w czasie jednej wyjatkowej zrobiem sobie wyjatek. (brałem ślub)

Warszawa jest miastem które chyba powinno sobie czasem zrobić wyjątek. ( bo przecież jest wyjątkowa)

zgredek18-04-2004 12:53:19   [#23]
fredi - bardzo ciekawy przykład:-)))))))))))))))))))
Marek Pleśniar18-04-2004 13:53:26   [#24]
analogia w przypadku kolejnego szczytu za rok, dwa się ponadto pięknie rozwinie;-)
migotka18-04-2004 14:04:15   [#25]
To nie jest mój wydumany problem. Wydaje mi się, że niepotrzebnie, jak twierdzi Anja "wrąbaliśmy sie w organizacje w centrum miasta czegos, czego zrobic nie bardzo wiemy jak, a co może i w miastach sie robi (chociaż zdaje sie coraz rzadziej) ale nie tak w centrum gęsto zamieszkałych."  I do tego na siłę uszczęśliwiamy uczniów. Przez cztery dni mają ferie.

Mariola - pewnie, że mogę się wykorzystać ten czas w innym celu - zrobić porzadki w pracowni, zintegrować sie z innymi nauczycielami. I z pewnością dobrze wykorzystam ten czas, ale chyba nie o to chodzi.

"Sami wiemy jak niektórzy nauczyciele podchodzą do tych spraw, a zwyczajnie pewnie chodzi o to aby na siłę nie ściągać dzieci do szkoły, bo pewnie niektórzy rodzice będą woleli je mieć w te trzy dni w domu(niezależnie czy to na lewym czy prawym brzegu Wisły). :-)"
Tak naprwadę nikt ich nie chce na siłę ściągać, to oni nie chcą przyjść. A potem będą mieli pretensje, że nie mogli się poprawić, poniewaz nie mieli czasu.

Jesli bedzie naprawdę zagrożenie to sama zamknę się w domu z rodziną, ale ... .
mika18-04-2004 14:41:25   [#26]
Może rzeczywiście Mariolu trzeba było wytrzymać. Bez względu na to dlaczego ktoś podjął decyzję o organizacji szczytu w centrum miasta jesteśmy tu trochę zdenerwowani i zdezorientowani. Buduje się w mieście atmosferę napięcia i cieszę się że mogę z kimś pisać na ten temat. Dlatego rozwodź się Migotka ile chcesz a ja chętnie z Tobą pogadam jak jest po lewej stronie Wisły.
migotka18-04-2004 14:59:15   [#27]

i jeszcze jedno

Rozumiem, że ten problem nie dotyczy wszystkich i dlatego nie wszyscy muszą się tu wypowiadać. To jest jednak problem, jesli nawet w przedszkolu dzieci o tym mówią.
Tak jak napisała mika czujemy się po prostu niepewnie.
AnJa18-04-2004 17:56:31   [#28]

Ja, jako interesujący się polityką.

Jezusicku!!!! Szczyt globalistów odbierany jako zagrożenie przez przedszkolaków!!!!

To tylko my zrobić potrafimy:-)

Panie Przewodniczący L.!!! Ratunku!!!

Bo te lewice i prawice to juz naprawdę przeginają!

migotka18-04-2004 19:11:22   [#29]

Anja

To prawda. Ale to dorosli sami tworzą wokół tego szczytu taką atmosferę.

Moje własne dziecko powiedziało, że "przedszkole będzie zabarykadowane".
Ktoś musiał mu o tym powiedzieć.

Jezusicku!!!!
AnJa18-04-2004 19:19:28   [#30]
No, jak podlasiako-kurpśio-mazur z warszawianką po góralsku piszą to musi byc niedobrze;-)))))
migotka18-04-2004 19:24:18   [#31]
Oj niedobrze!!
Mariola18-04-2004 20:21:51   [#32]

migotka

przeczytaj swój post #1
w nim nie ma ani słowa na temat zagrożenia i dezorganizacji w mieście, jedynie twoje rozważania na temat co zrobić kiedy klasa nie przyjdzie itp.
I moja odpowiedź jest właśnie na ten post.
Natomiast AnJa podjął zupełnie inny temat.

Mika, o ile pamiętam to już kiedyś zostało tu ustalone, że można się wypowiadać na forum na dowolnie wybrany temat i głosić swoje poglądy :-)
Marek Pleśniar21-04-2004 22:38:50   [#33]

;-))))))

pewien uczeń pisze:

W zwiazku ze zblizajacym sie forum...szkoly z Cetrum wawy sa wogole wylaczone! .. moja tez miała taki plan ale...niektorzy nauczyciele nie zgodzili sie na to...i stwierdzili ze programu nie skoncza (4 klas) no i byla rada na ktorej zadecydowano...i uchwalono ze :


zgredek21-04-2004 22:41:01   [#34]
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

wywiad o szkole się mi podoba
Marek Pleśniar21-04-2004 22:42:07   [#35]

gadajcie od razu;-))))

który to z Was?

 To pisemko zrobił:-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]