Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Protokół egzaminu dojrzałości
strony: [ 1 ]
mitikas16-04-2004 08:47:45   [#01]

Jaki numer wpisujemy na protokóle egzaminu dojrzałości.

czy jest to ten sam co w księdze uczniów.

Co z numerem na świadectwie dojrzałosci i dyplomie.

Przeczyczatełm Rozporządzenie MEN w sprawie świadectw ale nie znalazłem odpowiedzina moje pytanie

Magela16-04-2004 11:59:49   [#02]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz odpłatności za wykonywanie tych czynności

w załączniku nr 1

14. W świadectwach i dyplomach, z wyjątkiem świadectw i dyplomów uzyskiwanych na podstawie egzaminu eksternistycznego, oraz w indeksach, z wyjątkiem indeksu wydawanego osobom przystępującym do egzaminu eksternistycznego, w miejscu przeznaczonym na wpisanie numeru wpisuje się numer, pod którym uczeń jest wpisany w księdze uczniów. W świadectwach i dyplomach uzyskiwanych na podstawie egzaminu eksternistycznego, w indeksach wydawanych osobom przystępującym do egzaminu eksternistycznego oraz w dyplomach uzyskania tytułu zawodowego w miejscu przeznaczonym na wpisanie numeru wpisuje się numer, pod którym w księdze ewidencji wpisano osobę przystępującą do egzaminu eksternistycznego. W zaświadczeniach, w miejscu przeznaczonym na wpisanie kodu, wpisuje się kod ucznia nadany mu przez komisję okręgową, łamany przez kod arkusza.

ewa bergtraum16-04-2004 12:01:56   [#03]

Numery

U mnie w protokole egzaminu dojrzałości nr z dziennika (czyli ten sam, który figuruje w arkuszu ocen) absolwenta, np.

- 14a/2003              (czternasty w dzienniku w klasie lic. ogóln., po raz pierwszy zdaje egzamin dojrzałości)

- 26lzs/2/2002         (w liceum zawodowym w klasie sportowej, po raz drugi przystępuje do egzaminu).

Na świadectwie dojrzałości i dyplomie nr z księgi uczniów.

fredi12-05-2004 22:33:14   [#04]
czy w nazwie szkoły piszecie nazwę zespołu ?
bogna12-05-2004 22:40:42   [#05]

tak

bo to wynika z rozp. o ramowych statutach:

§ 1. 1. Statut publicznej szkoły ponadpodstawowej dla młodzieży: szkoły zasadniczej, szkoły średniej ogólnokształcącej, liceum technicznego oraz szkoły średniej zawodowej, zwanych dalej "szkołami ponadpodstawowymi", określa nazwę szkoły. Nazwa szkoły ponadpodstawowej zawiera:

1) odpowiednio określenie "Szkoła Zasadnicza", "Liceum Ogólnokształcące", "Liceum Techniczne", "Liceum Zawodowe", "Technikum", "Szkoła Policealna" i "Szkoła Pomaturalna", a w przypadku szkoły specjalnej, integracyjnej oraz ogólnodostępnej z oddziałami integracyjnymi - także określenie "Specjalna", "Integracyjna", "z Oddziałami Integracyjnymi", użyte w odpowiednim przypadku,

2) ustalony przez organ prowadzący numer porządkowy szkoły, wyrażony cyfrą arabską, a w przypadku liceum ogólnokształcącego wyrażony cyfrą rzymską, jeżeli w danej miejscowości jest więcej niż jedna szkoła tego samego typu,

3) imię szkoły ponadpodstawowej, jeżeli imię takie nadano,

4) oznaczenie siedziby szkoły ponadpodstawowej,

5) określenie kierunku kształcenia zawodowego w szkołach zasadniczych i szkołach średnich zawodowych,

6) ewentualne wskazanie organu prowadzącego,

7) ewentualne określenie innego niż polski języka nauczania w szkołach z językiem nauczania mniejszości narodowych lub grup etnicznych oraz w szkołach dwujęzycznych,

8) w przypadku szkoły ponadpodstawowej specjalnej - określenie rodzaju niepełnosprawności uczniów.

2. Nazwa szkoły ponadpodstawowej wchodzącej w skład zespołu szkół składa się z nazwy zespołu i nazwy tej szkoły.

Małgoś12-05-2004 22:43:55   [#06]

numer z księgi uczniów - zgodnie z rozporządz. w prawie świadectw, dyplomów itd. (post. Mangeli nr 2)

nr z protokołu jest taki sam jak na świadectwie

maeljas13-05-2004 07:18:21   [#07]

nic już nie wiem!

zdarza się, że absolwenci z poprzednich lat zdają egzamin przy komisji KO

- wysyłam do KO stosowne dokumenty m.in. wypełniony częściowo protokół - nadaję im numery - np 1/2004 - KO tego nie podważa!?

(Tłumaczono mi , by nadać pierwszy wolny numer - zwykle od tych uczniów zaczynam procedurę, więc mają początkowe numery)

Mariola13-05-2004 07:49:22   [#08]
u nas tak jak u Małgoś.
Tylko numer z księgi uczniów na protokole i świadectwie
Majka13-05-2004 15:09:52   [#09]

u nas też

W protokole i na świadectwie wpisujemy numer z księgi uczniów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]