Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pasek po podstawówce?
strony: [ 1 ]
acha15-04-2004 16:55:37   [#01]

Witajcie.

Czy to prawda, że aby uczeń otrzymal świadectwo z paskiem kończąc szkołę podstawową, musi otrzymać minimum 30 punktów na sprawdzianie?

Pozdrawiam.

Bożenak15-04-2004 17:03:25   [#02]

 

 w swietle tego co wiem , to rozporzadzenie mówiace o tym już nie obowiazuje, tzn. nie obowiazuje ten  zapis mówiacy o 30 punktach,. wdaje mi sie , ze jeżeli w statucie szkoły macie taki zapis to wtedy moze to obowiazywać. (podkreslam , iz tak ja uwazam, ale czy tak  jest?)

acha15-04-2004 17:08:01   [#03]

 Też tak słyszałam. Ja uczę w gimnazjum i pytam tylko po prośbie koleżanki, której córka miała zawsze średnią powyżej 5 i teraz obawia się, że nie będzie paska, ponieważ popełniła kilka błędów.

Szkoda dziecka.

panda15-04-2004 17:41:05   [#04]

Rozporządzenie MEN z dnia 24 I 2000 r.(Dz.U. 2000/6/73, 107/1132,
       2002/48/446,  70/648,  159/1320,  2003/61/537)  w  sprawie  zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów  państwowych  i  innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i  wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji  dokumentów  przeznaczonych do  obrotu  prawnego  z  zagranicą  oraz  zasad  odpłatności   za wykonywanie tych czynności.

Par.6.1. Począwszy od klasy IV szkoły  podstawowej  uczeń  szkoły dla młodzieży, który w  wyniku  klasyfikacji  końcoworocznej  uzyskał  z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75  oraz  co najmniej dobrą ocenę zachowania, otrzymuje świadectwo szkolne promocyjne stwierdzające  uzyskanie  promocji  do  klasy  programowo  wyższej   lub świadectwo  ukończenia  szkoły  stwierdzające  ukończenie  szkoły  -   z wyróżnieniem, z zastrzeżeniem ust.3.                                    

3. Statut szkoły może określić  wyższe  wymagania,  a  także  dodatkowe warunki niezbędne do uzyskania świadectw, o których mowa w ust.1 i 2.  
Tak było, bo 4 stycznia 2004 się zmieniło:

wykreślono: z zastrzeżeniem ust.3.                

I po ptokach (czyt:autonomii szkoły) :((

beera15-04-2004 18:44:12   [#05]

Wando- konsultowaliśmy ten projekt

i akurat zabranie autonomii w tej sprawie nam odpowiadalo- takie przynajmniej przyjęliśmy stanowisko po wczytaniu się w uzasadnienie i dyskusji na forum.

Zaś zmieniło się to dokladnie nie 4 lecz 6 stycznia
 (Dz.U. z 2004r. Nr 6, poz. 45)

acha15-04-2004 18:45:39   [#06]
PANDA dziękuję Ci bardzo
panda15-04-2004 18:54:59   [#07]

autonomia

Masz rację co do daty - 6 stycznia, przepraszam. Co do autonomii pozostaję odmiennego zdania. Wiem, że są różne szkoły i różni dyrektorzy (i tak ma być), ale jestem gorącym zwolennikiem autonomii w KAŻDEJ dziedzinie. W przeciwnym wypadku wracamy do centralizacji. Nawet jeśli kogoś uszczęśliwi, to pozbawia wpływu. A ja nie chcę być ubezwłasnowolniona. Trzeba mieć zaufanie do ludzi i ich mądrości, a czasami trzeba też trochę pobłądzić, aby nauka była trwała i świadoma. Ale to tylko moje zdanie i powód do dłuższej debaty filozoficznej:))) 

A tak na marginesie, to co wami kierowało, kiedy zgadzaliście się ze zniesieniem ust.3?

beera15-04-2004 18:58:15   [#08]

zajrzyj

do stanowisk naszych- wejście od strony głównej

tam powinien byc odnośnik do dyskusji na forum i uzasadnienia MENISU

Generalnie zaś- autonomia jest OK

Ale powinny być także stanowione centralnie różne tam- choćby standardy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]