Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kurs kwalifikacyjny - terapia pedagogiczna
strony: [ 1 ]
Anna Domańska13-04-2004 20:13:41   [#01]
Wiitam, czy macie pojęcie o jakichś przepisach regulujących przyjęcia na kursy kwalifikacyjne? Pytam bo ostatnio spotkała nas przykrość - pracujemy z koleżanką w przedszkolu i prowadzący ww kurs Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli odmówił nam przyjęcia ze względu na miejsce zatrudnienia. Nieistotne, że posiadamy mgr i podwójne kwalifikacje. Nie przyjmują przedszkolanek i już. Czy to zgodne z prawem? Nadmieniam, że koszt kursu i tak miałyśmy ponieść same.
Elusia13-04-2004 21:08:15   [#02]
W WOMie w Katowicach na oligofreno przyjmuąj nauczycieli tylko ze szkół specjalnych albo prowadzących zajęcia z dziećmi sprawnymi inaczej, choćby społecznie (wystarczy zaświadczenie dyrektora o prowadzeniu takich zająć). Wiem to od słuchaczki takiego kursu.
grażka13-04-2004 23:30:04   [#03]

Miałam sporo lat temu podobne kłopoty - z racji ukończonych studiów, tzw. pedagogiki kulturalno-oświatowej (a studiowałam w czasach, gdy nawet większe zakłady pracy, nie mówiąc o spółdzielniach mieszkaniowych, utrzymywały swoje domy kultury). Sprawa oparła się o Ministerstwo - do dziś pamiętam kuriozalne stwierdzenie z listu Ministerstwa, że "pedagogika k-o przygotowuje do pracy z dorosłymi" - tak jakby w tych domach kultury były tylko chóry emeryckie.

Kwestionowano także nasze przygotowanie pedagogiczne, musiałyśmy przynosić zaświadczenia z uczelni z wykazem godzin pedagogiki, psychologii, dydaktyki i praktyki pedagogicznej. Nie wiem jak, ale ostatecznie przyjęto wszystkie chętne.

Cała sprawa dotyczyła około 25 osób w takiej jak ja sytuacji. W rezultacie utworzono z nas osobną grupę - przedszkolanki razem z pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych ;)

Przejścia z uznawaniem moich kwalifikacji pozwoliły mi wyrobić sobie zdanie na temat tych różnych "rozporządzeń o kwalifikacjach" i kompetencjach urzędników oświatowych w tym zakresie - bo jako pedagog k-o. nie miałam też kwalifikacji do pracy w przedszkolu.

panda14-04-2004 05:57:52   [#04]
A co będzie kiedy wejdzie nowe rozporządzenie o standardach kształcenie nauczycieli?!!
gosienka14-04-2004 17:11:06   [#05]
Aniu !Nie mieli prawa nie przyjąć. Warunkiem udziału w kursie kwalifikacyjnym z terapii pedagogicznej jest przygotowanie pedagogiczne a wy to macie. Zastosowano jakas dziwną nadinterpretację
Anna Domańska14-04-2004 21:39:18   [#06]

Dziękuję ...

...za odpowiedzi. Gosienko, czy masz może jakies podstawy prawne albo co, bo mamy chęć z mądralami z DODN powalczyć. Gdzie to można odnaleźć? Pozdrawiam.
Jolanta Szuchta14-04-2004 21:48:55   [#07]

Jestem zdziwiona

że nie przyjęli,a skąd wiedzą ze nie chcecie kiedys zmienić pracy i po to może potrzebny ten kurs.

Może poszukać innego zakładu kształcenia nauczycieli?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]