Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wszystko do góry nogami
strony: [ 1 ]
RomanG08-04-2004 17:57:53   [#01]
Znalazłem w sieci ciekawą wypowiedź:

(...)przypomina mi się historia, jak to w pewnej szkole podstawowej dzieci zabawiały się zapałkami. Zabawa polegała na tym, że na boisku przywiązały swojego kolegę i zaczęły go podpalać. Pani wychowawczyni, która stała z boku zareagowała dopiero, jak dziecko zaczęło głośno krzyczeć, bo paliło się na nim ubranie.
Dyrekcja szkoły w związku z incydentem zorganizowała pogadankę na temat przepisów przeciwpożarowych i jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Wszystko do góry nogami...

.......................................

Nie macie wrażenia, że nie tylko w tej opisywanej szkole obowiązuje "pedagogika do góry nogami"?
Majka08-04-2004 18:22:14   [#02]

czytałeś?

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2011102.html
Adaa08-04-2004 18:27:33   [#03]

a innych działań dyrekcja nie podjeła Romanie?

Wyrwałes z kontekstu, czy rzeczywiście tylko tym zaskutkował incydent?

Swoją drogą, jaka ta oswiata jest głupia, ułomna, niedorozwinieta, co?;-)

Zwłaszcza wtedy, gdy patrzy się na nią wyłacznie poprzez pryzmat konkretnych (wybranych)wypowiedzi;-)

RomanG08-04-2004 18:31:38   [#04]

Fajne

Teraz albo się okaże, że sprawa toruńska stała się jednak katalizatorem dobrych zmian w naszej oświacie, a za Nalaskowskim pójdą inni, albo go ...więcej kuratorzy nigdzie nie zaproszą :-))

Tak im powiedział! ;-)
"Wśród obecnych na sali nauczycieli, dyrektorów(...) zawrzało."         No, no... :-)))
RomanG08-04-2004 18:33:01   [#05]
Adaa, czy zawsze musisz przechodzić od szczegółu do ogółu?

Może tym razem sobie daruj, co?
Adaa08-04-2004 18:35:13   [#06]

wiesz Romanie

To czy sobie daruje czy nie, to moja sprawa.

Nie sugeruj mi niczego, ja nie wybierałam Ciebie na swojego społecznego rzecznika.

Adaa08-04-2004 18:39:26   [#07]

aha, jeszcze jedno

tytuł wątku bardzo pasuje do tego co przedstawiasz, a raczej sposób w jaki przedstawiasz

Łowca sensacji.....

RomanG08-04-2004 18:47:03   [#08]

Swoją drogą ubawiło mnie :-)

Główny gość kuratora i nagle idzie ostro wbrew obowiązującym "tryndom":

Szkoły nie rozlicza się z miłości do uczniów, tylko z zadań jej postawionych.

Podobnie jak prof. Smyczyński na Ogólnopolskim Szczycie na rzecz Dzieci 23 maja ub.r. w Warszawie organizowanym - uwaga! - przez Rzecznika Praw Dziecka:

Ponadto należy wyraźnie zwrócić uwagę, iż za dziecko odpowiedzialne są także inne osoby zajmujące się nim w ramach określonych zadań edukacyjnych, zapewnienia rozrywki, leczenia, lub wypoczynku. Realizując obowiązek szkolny, zapewniając dziecku udział w zorganizowanym wypoczynku, umieszczając dziecko w zakładzie leczniczym rodzice powierzają dziecko innym osobom, które spełniają określone zadania względem dziecka. Nauczyciel, wychowawca, lekarz wykonują względem dziecka pewien wycinek ich pieczy nad dzieckiem. Wymienione osoby nie tylko kształcą, organizują wypoczynek, rozrywkę, albo leczą dziecko, ale także w czasie nieobecności rodziców w koniecznym zakresie kontynuują zadania wychowawcze rodziców, a przede wszystkim są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dziecka, a także odpowiedzialni wobec osoby trzeciej, której dziecko wyrządziło szkodę (art. 427 k.c.). Coraz częściej dowiadujemy się o bezradności kierownictwa szkoły i nauczycieli mimo nawet rażąco nagannego zachowania się uczniów w samej szkole w internacie lub w czasie szkolnej wycieczki. Dlatego zuchwalstwo, arogancja wobec nauczycieli a przemoc wobec młodszych oraz poczucie bezkarności uczniów powoduje przede wszystkim szkodę samym dzieciom i tym młodszym i dorastającym. Wystarczy wspomnieć o zatruciu się dziecka alkoholem, odurzeniu narkotykami, o wypadkach w czasie wycieczek szkolnych itd. Skontrolowanie dziecka  pod tym względem w okolicznościach uzasadnionych daną sytuacją nie narusza jego prywatności, ani godności - przeciwnie pozwala często ustrzec dzieci przed krzywdą. Działania nauczycieli, wychowawców, personelu leczniczego powinien cechować umiar, jednak samo działanie nie jest bezprawne; jest działaniem pożądanym,  pozwalającym uchylić się od zarzutu winy w nadzorze nad dzieckiem.

http://www.brpd.gov.pl/szczyt/prof_tadeusz_smyczynski.htm
RomanG08-04-2004 19:24:33   [#09]

Dziwnie się wkleiło i link nie działa

http://www.brpd.gov.pl/szczyt/prof_Tadeusz_Smyczynski.htm
Diter Kalla08-04-2004 20:07:42   [#10]
A JA MYŚLĘ, ŻE JAK LEPPEROWCY DORWĄ SIĘ DO WŁADZY, A PANI RENIA BEGER ZOSTANIE MINISREM NASZEJ PRZEBOJOWEJ OŚWIATY, TO CHŁOPSKIE METODY WYCHOWAWCZE ZAWITAJĄ DO SZKOŁY I BĘDZIE KLAWO. nA RAZIE JEDNAK WESOŁEGO ALLELUJA BRACI PEDAGOGICZNA.
joszka13-04-2004 11:28:17   [#11]

MIC !!!!jak mawia nasz dyrektor

a jak  nasza Renia skorzysta z tej podpowiedzi?

Pamietacie tego ministra za peerelu ,który obskoczył ze czery ministerstwa?(chyba Tejchma?)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]