Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Protokoły - N.N.
strony: [ 1 ]
Maryśka207-04-2004 09:24:16   [#01]

Słuchałam w Miętnem wykładu p.Antoniego Jeżowskiego o protokołach. Na wszelki wypadek ściągnęłam sobie prezentację i przejrzałam ją jeszcze raz i nie znalazłam tam ciekawostek, jakie przyniosła mi koleżanka, dyrektor przedszkola. Otóż na jednej z narad dla dyrektorów przedszkoli usłuszała Ona, że w protokołach nie można umieszczać nazwisk nauczycieli (nawet za ich zgodą) i uczniów, bo jest to niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych (!).

Ustawę przejrzałam i  znalazłam to:

Art. 23.

1. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy:

1) osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie dotyczących jej danych,

2) zezwalają na to przepisy prawa,

3) jest niezbędne osobie, której dane dotyczą, w celu wywiązania się z umowy, której jest stroną, lub na jej życzenie w celu podjęcia niezbędnych działań przed zawarciem umowy,

4) jest niezbędne do wykonania określonych prawem zadań realizowanych dla dobra publicznego,

5) jest niezbędne do wypełnienia usprawiedliwionych celów administratorów danych, o których mowa w art. 3 ust. 2, a przetwarzanie danych nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą.

2. Zgoda, o której mowa w ust. 1 pkt 1, może obejmować również przetwarzanie danych w przyszłości, jeżeli nie zmienia się cel przetwarzania.

3. Jeżeli przetwarzanie danych jest niezbędne dla ochrony żywotnych interesów osoby, której dane dotyczą, a spełnienie warunku określonego w ust. 1 pkt 1 jest niemożliwe, można przetwarzać dane bez zgody tej osoby, do czasu, gdy uzyskanie zgody będzie możliwe.
 

Myślę, że zakaz umieszczania danych nauczycieli i uczniów w protokołach, które są dokumentem tajnym rady jest cokolwiek nainterpretacją, ale mogę się mylić. Ciekawa jestem, co myślicie na ten temat.

bogna07-04-2004 10:46:24   [#02]
uważam, ze zwyczajnie durna jest taka interpretacja ;-)
Maryśka207-04-2004 11:14:07   [#03]
Także za najmądrzejszą jej nie uważam, ale jakby nie było padła z ust Strasznie Ważnej Osoby, która to spotkanie prowadziła, więc na wszelki wypadek pytam o zdanie ludzi kompetentnych. No cóz, wygląda to na kolejne "wytyczne", modny ostatnio temat na naszym forum ;-)
beera07-04-2004 11:35:07   [#04]

:-)))

Strasznie Ważnej Osoby

;-))))

no i ot- podstawa prawna
:-)

Jacek07-04-2004 11:37:33   [#05]

Oczywista bzdura

i nie warto się nią zajmować. Podstawa prawna do możliwości umieszczania dnnych w protokołach RP to ustawa o systemie oświaty

Art. 43.

2. Rada pedagogiczna ustala regulamin swojej działalności. Zebrania rady pedagogicznej są protokołowane.

3. Nauczyciele są zobowiązani do nieujawniania spraw poruszanych na posiedzeniu rady pedagogicznej, które mogą naruszać dobro
osobiste uczniów lub ich rodziców, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły lub placówki.

i to wystarczy by być zgodnym z ustawą o ochronie danych osobowych gdyż art. 23 ust. 1 pkt 1 zezwala na przetwarzanie danych i takim przypadku.

Jacek07-04-2004 11:59:55   [#06]
drobna pomyłka: zezwala na to art 23 ust 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych
Gaba09-04-2004 22:30:21   [#07]

przecież obowiązuje tajność obrad RP, a protokoły nie mogą się dostać w ręce niepowołane, właśnie że, kurna,trzeba pisać z nazwiskami, a jak jest jakaś afera i prowdzimy dyskusję, to to wygląda w zapisie jak?

 

- pani w różowej bluzeczce odpowiedziała panu w ciemnym trykociku... że świadkiem wydarzenia była uczennica, która ma pieprzyka pod okiem...

 

- no, nie jajeczka wielkanocne jak nic! Może to byłó w prima aprilis?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]