Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop zdrowotny
strony: [ 1 ]
Grażyna06-04-2004 18:58:03   [#01]

Powiedzcie jak to wygląda w praktyce (przepisy posiadam). Moja nauczycielka urodziła 9 stycznia 3 dziecko, postanowiła skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. Macierzyński kończy się jej ok. 5 maja. Powinna pójść najpierw na zwolnienie lekarskie? Jeśli tak to na jak długo? Czy najlepiej będzie jeśli udzielę jej urlopu od 1 września do końca czerwca przyszłego roku? Jakie dokumenty powinna mi przedstawić nim udzielę jej urlopu dla poratowania zdrowia. Nie ukrywam, że jest to wścig z czasem. W projekcie nowej KN urlopu można udzielić nauczycielowi po 7 latach pracy, moja nauczycielka ma obecnie 6. Na starych zasadach się załapie, ale jak zmienią kartę, to będzie musiała z tym zaczekać.

A w zasadzie jakie są szanse (przy obecnych zawirowaniach w rządzie i w sejmie) na uchwalenie zniam KN? Chyba niłe?

Leszek06-04-2004 20:08:02   [#02]

przy obecnych zainteresowaniach parlamentarzystów niewielkie szanse...

pozdrawiam

panda06-04-2004 20:16:57   [#03]
Właśnie miałam taką sytuację, więc przewertowałam różne akty i wyroki. Nauczycielka poszła na urlop dla poratowania zdrowia bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Zwykle niewiele mamy do powiedzenia co do długości urlopu, bo decyduje lekarz. Moja dostała 3-miesiące i wróciła dzisiaj do pracy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]