Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oferta na sieć komputerową
strony: [ 1 ]
zdzisław22-04-2002 08:23:06   [#01]
Czy ktoś z kolegów i koleżanek dyrektorów ogłaszał przetarg (zapraszał do złożenia ofert) na budowę (w moim przypadku rozbudowę) sieci komputerowej? Proszę o radę: co takie zaproszenie do złożenia oferty powinno zawierać.
Ewa z Rz22-04-2002 14:51:48   [#02]

Oferta

Powinna zwierać szczegółowa specyfikację. Bardzo dokładnie co chcesz zrobić (z detalami). Ja prosiłam oprócz wyceny całej oferty o wycenę jednego (ściśle określonego) stanowiska i serwera. Umożliwia to lepsze porównanie ofert, ich analizę i póżniejszą współprace. W tej materii jest bardzo ważny serwis (ta sprawa TEŻ powinna byc uwzględniona w secyfikacji - chodzi o koszty, warunki i zakres). Nie można tez pominąc faktu, że wyłoniony tak dostawca tak naprawdę ma być dostawcą stałym. Osobiście radzę z taką pieczołowicie wybraną firmą związać się, bo to na dłuższą metę jest bardzo opłacalne. Moja współpraca trwa juz 5 lat.
No i jeszcze jedno: REFERENCJE! Jest to niesamowicie wazne, bo znam firmy, które klient obchodzi tylko do momentu zrealizowania zamówienia, a potem niech sobie radzi sam.
No i jeszcze jedno: czy firma ma zamiar i ew. jak pomóc w sprawach związanych z obniżeniem podatku VAT.
Na koniec jedna uwaga: Powinieneś zastrzec sobie możliwośc zmiany szczegółowych elementów wyposażenia na inne podobne, ale nowsze czy lepsze. W tej branży tak szybko zmieniają się oferowane towary, że to co teraz jest na rynku w momencie zakończenia procedury już może byc przestarzałe.
Żaczek22-04-2002 20:56:19   [#03]

Zajrzyj.

http://www.zse.jgora.ckp.pl/dokumenty/oferta.htm

Zadzwoń. Postaram się doradzić.

Mariola22-04-2002 21:17:48   [#04]

wiecie co?

jak ja wam zazdroszczę
firma , która robi sieć komputerową to moje marzenie
myślę ,że u mnie nawet dyrektorowi do głowy nie przyszło ,że może zrobić to firma
u mnie w szkole robiłam to sama ( z pomocą kilku uczniów ) po lekcjach :-(
oczywiście w związku z tym mam ciągle coś nie zrobione albo coś co mi nie działa i muszę naprawić na okrągło (a zabiera to strasznie dużo czasu)
Hm...

jak ja bym chciała jakąś firmę w szkole...

Ewo, a mogłabyś dokładniej o tej Twojej firmie?
Drogie to?

Ewa z Rz22-04-2002 21:36:37   [#05]

Nie bardzo... Kupiłam u nich kompy no i ... ten cały sprzęt, a sieć zrobili gratis i jeszcze kable dołożyli. Tylko u nich obiecałam wszystko kupować, ale tak "na gębę" :)

Sieć jest wg mojego planu...

Mariola22-04-2002 21:47:44   [#06]
:-((
SławekL22-04-2002 21:52:33   [#07]

Ewo

skąd ja to znam:-)
Ewa z Rz22-04-2002 21:53:35   [#08]

Mariola

Nie chciałam cię dołować (patrz Poradnik: :(( to dołek psychiczny)! To mozna załatwić, jak się trochę postarać. ja miałam o tyle dobrze, że sieć zakładałam w 1997 roku jak w szkole NIC! jeszcze nie było (nawet maszyny do piasania) i moja oferta była może nie tyle duza co przyszłościowa.

Zdecydowanie jestem za stałym i tym samym dostawca i serwisantem sprzętu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]