Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwolnienie nauczyciela
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane06-04-2004 09:51:35   [#01]

Witam wszystkich forumowiczów.Świetnie, że jest miejsce, gdzie od kilkunastu miesięcy zaglądam i mogę dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.

Mam problem.Muszę zwolnić nauczycielkę nauczania zintegrowanego(zmniejszenie ilości klas).Muszę wybrać jedną osobę spośród wielu.Poradźcie, jakie kryteria przyjąć.Wszystkie panie mają wyższe wykształcenie, prawie wszystkie stopień nauczyciela dyplomowanego, wszystkie ocenę wyróżniającą.

Czy dyrektor sam powinien ustalić kryteria , na podstawie których dokona zwolnienia, czy też powołać komisję , która mu doradzi.Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie.O czym nie zapomnieć, żeby nie przegrać w sądzie pracy.

Jolanta Szuchta06-04-2004 10:07:55   [#02]

A nie masz

takich Pań które mogłyby przejsc na emeryturę po 30 latach pracy?

Wtedy korzystają z 9 miesięcznej odprawy.Gdzieś tu juz był taki wątek i ktoś podawał kryteria ale musze sobie przypomnieć.

Ewa z Rz06-04-2004 10:29:53   [#03]

To jest problem

Dobry regulamin przyznawania dodatku motywacyjnego poiwinien panie zróżnicować - nie wierzę, że wszystkie pracują jednakowo dobrze...

Można zastosować kryterium losowe - wybieramy tylko spośród pań, które maja obecnie klasy trzecie...

Kryterium socjalne - spośród pań pracujących na takim samym poziomie wybieramy tę najlepiej sytuowaną. (Nie lubię tego kryterium, ale sądy lubią...)

Dla mnie jest ważne w pierwszej kolejności to co jest istotne dla realizacji wszystkich zadań szkoły, a dopiero w drugiej kolejności - sprawy osobiste dla n-li (odwrotnie niż zz-ty :-))

beera06-04-2004 13:07:22   [#04]

zajrzyj tam:

 

w wymianie plików jest fajny, Violkowy materiał do pobrania

Jolanta Szuchta06-04-2004 13:51:47   [#05]

O własnie

Asiu co młodośc to młodośc ,a u mnie pamięc już nie ta.Teraz już wiem gdzie widziałam.
beera06-04-2004 14:05:08   [#06]

;-)))

starsza pani- nie bujaj!!

słyszam ten młody głos i widziałam te młode kolana:-)))

Marek Pleśniar06-04-2004 14:23:48   [#07]
mic:-)
AnJa06-04-2004 14:35:34   [#08]
Ale się porobiło:-)
Gaba09-04-2004 15:50:07   [#09]

 

"Kryterium socjalne - spośród pań pracujących na takim samym poziomie wybieramy tę najlepiej sytuowaną. (Nie lubię tego kryterium, ale sądy lubią...)" -

- zrobiło mi się okropnie, nie dziwię się, że nauczyciele są dziadami lub dziadów udają. To jest wstrętne. Wyobraziłam sobie, że mnie ktoś zwalnia, bo mam męża, dom i samochód.

AnJa09-04-2004 15:58:05   [#10]

Symbole zamożności

Dom - rozumiem, zwłaszcza jesli w Krakowie, samochód - no pojecie wzgledne, od 50 tys. wartosci rynkowej mozna uznać, ale mąż??????

Subiektywnie moze byc nawet bezcenny (zwłaszcza swieżutki) ale jako wskażnik przy kryterium socjalnym???;-)

No, chyba że dr Jan K. (vide:najnowsze zmiany w Orlenie) to jest:-))))

Gaba09-04-2004 15:59:20   [#11]
e, nie, jak tak tylko żartowałam z tym samochodem, domem, mężem, nie ma też lodówki, ani telewizora...
Marek Pleśniar09-04-2004 16:16:01   [#12]
i to jest nierówność płci!! JA nie mam szans na męża;-)
Dorsto09-04-2004 18:14:46   [#13]

do #9

No, ja znowu z tym dziegciem ;-).

Gaba, wyobraź sobie dwie panie: jedna ma firm 4, druga żadnej, dajmy na to: obie równo robią(hahahaha) - którą zwolnisz? Bo mnie przykro słyszeć, że tę "biedniejszą" , bo ta, co ma firmy może być sponsorem dla szkoły.

Moim "tablicowym" zdaniem - kryterium socjalne powinno być również brane pod uwagę.

Idę mieszać i  piec dalej :-).

Gusia09-04-2004 18:31:09   [#14]

Do Marka

Heheehe to prawda, na męża małe szanse

 

Ech, ale mam dziś dobry humor :)

Grazia09-04-2004 18:39:15   [#15]
He, he...śmiejecie się z tego męża, ale u mnie to jest właśnie plus nie mieć męża, bo dyrektorka stwierdziła, że wśród wielu kryteriów ten dla niej jest najwazniejszy, bo nie pozbawi pracy starej panny, gdyż straci ona wten sposób jedyne źródło utrzymania. Nie ważne jest to, że pozostałe panie mają po dwoje dzieci, które trzeba jakoś utrzymać, a mężowie nie wszyscy dobrze zarabiają. I co wy na to?
AnJa09-04-2004 18:56:51   [#16]

Marku - tylko w depresję nie wpadnij!

Na męza chyba faktycznie szanse masz żadne, ale jakaś iskierka w postaci związku partnerskiego się jednak w perspektywie pojawia.

Bo Przewodniczący ostatnio jakiś taki tajemniczy i swoje wcześniejsze wypowiedzi w prawie wszystkich kwestiach łagodzi.

A jak juz nawet B. nie musi odejść, to może i przyzwolenie na związki się pojawi???

Gaba09-04-2004 19:11:00   [#17]

no nie pomyślałam o firmach, wygranych w totolotka, o bogatym wujku w Ameryce... fakt nie pomyślałam. Sprawdziłam na wszelki wypadek datę, kiedy kupiłam czajnik bezprzewodowy, kapcie staremu, mirofalówkę i szklanki.

 

ale kryształów to nie mam, na koncie też mam niewiele!

 

Poważniej - ja nie myślę o nauczycielce, która ma 4 firmy, gdybym miała nie byłabym dyrektorem, nauczycielem tak, ale nie dyrektorem w państwowej szkole, założyłabym se własną, wczarterowała bym se z certyfikatem OSKKO o robiła kapuchę.

Ale - w dalszym ciągu apeluję, niechże ludzi borni praca, zostawiajmy najlepszych. Zawsze muszą pozstać najlepsi. Nie zwalniam moich samotnych mam, bronię ich, jak mogę - ale obserwuję wylewającą się gorycz, furstrację, żal. Bywają tak niemiłe... hmm, ja je rozumiem, ale to nie tak trzeba się do tych dziecek odnosić, to nie tak - marek napomknął co-nieco!

Marek Pleśniar09-04-2004 19:31:27   [#18]

10% kapuchy dla OSKKO!

+ 1% podatku:-)

Alicja 5509-04-2004 19:40:09   [#19]

chętnie oddam

1% podatku. To będzie jakieś 24 złote....

lepszy rydz niż nic:))

Gaba09-04-2004 20:50:39   [#20]

Alu, na co chcesz oddać to 24zł, tak mnie po prostu?

Ale fajnie. Dziękuję Ci, dajesz mi, bo nie mam 4 firm, tylko 3?

elka4009-04-2004 21:09:25   [#21]
Polish Reality Show czas zacząć - miejsc pracy dla nauczycieli będzie ubywało. Niektórzy o tym wiedzą i nie robią nic, niektórzy przekwalifikowują się, wcześniej szukają pracy w innej szkole. Jakby nie było problem dla dyrektora - musi mieć żelazne kryteria, na razie nic mi nie przychodzi do głowy.
Dorsto09-04-2004 21:38:15   [#22]

Dla dokładności (co byście mnie nie zjedli razem ze świąteczną babką): kryterium socjalności (moim zdaniem nadal) powinno być jako jedno  z ostatnich (podobnie jak "czasowość" nauczyciela itp.)

Howgh, powiedziałam.

Idę wyciągać baby.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]