Forum OSKKO - wątek

TEMAT: refundacja zielonej szkoły z funduszu soc. w całości???
strony: [ 1 ]
skalmo06-04-2004 08:21:39   [#01]
koszt zielonej szkoły wynosi 400 zł , rodzic  nauczyciel zarabia 1.400 zł złożył podanie o refundację w całości lub części. Ile mu się należy ?
drugi złożył o refundację obozu za 1.200zł przy zarobkach łącznie 4.300zł - ile jemu?
Jacek06-04-2004 08:55:14   [#02]
zależy jak macie to zapisane w regulaminie ZFŚS. U mnie jest tabela, która różnicuje uprawnionych w zależności od dochodu a następnie określa procent dofinansowania do kosztu wypoczynku dzieci lecz nie wiecej niż 80% kosztów obozu, wycieczki itp.
Ewa z Rz06-04-2004 08:59:25   [#03]

zależy od regulaminu...

To czy się należy i ile się może należeć musi być w regulaminie określone.

N-l wnioskuje na podstawie regulaminu, a dyrek na tej samej podstawie przyznaje albo nie... Od decyzji dyra nie przysługuje w tych sprawach odwołanie, gdyż są to środki uznaniowe.

Co najwyżej pracownik (lub zz-ty) może złożyć zażalenie na dyra do organu, że nie stosuje się do regulaminu...

Gaba06-04-2004 09:00:06   [#04]

no, tak!

Masz parę wyjść!

- nie liczy się, ile ktoś zarabia, ale ile ma na osobę w rodzinie.

Możesz przesunąć te wnioski i płacić tzw. gruszę bez opodatkowania w sierpniu czy tam we wzresniu.

 

- możesz też dać z innego zadania socjalnego - czyli dofinansowanie ze wględu na trudną syt. funansową, ale to jest za mało danych.

 

Osbiście nigdy nie refunduje nikomu niczego w całości.

A napewno nie dałabym ani grosza osobie drugiej no chyba, że ich tam 10, co najpierw najlepiej sprawdzić.

 

Fundusz socjalny jest dla bardzo biednych, więc trzeba ostrożnie.

Osoby, które mają na obóz za 1200zł musza sobie radzić same, a zielona szkoła za 400zł możebyc jedyną formą wypoczynku kogoś biednego.

 

Ludzie musza byc odpowiedzilani - niw ypada fundoać sobie extra wyjazdów i oczekiwac wpsarcia przez dobrego wujcia, pracodawcę.

Była to decyzja autonomiczna pracownika, więc przemyślana.

Moje dzieci także jada na obozy, nieraz drogie, ale nie zrwacm się do funduszu o refundację czy dopłatę, przedkładam rachunki i nie potrąca mi się podatku z tzw. gruszy. I to uażam za sprawiedliwe, jeżli mnie ni byłóby stać, tobyśmy nigdzie nie jechali.

Jacek06-04-2004 09:37:40   [#05]

Przeliczyłem kwoty podane przez skalmo wg mojego regulaminu i wyszło mi, że obie osoby mogłyby otrzymać dofinansowanie w wysokości 320 zł. Może to paradoksalne, że kwota dofinansowania wychodzi taka sama lecz biorąc pod uwagę różnice jakie muszą dopłacić ten biedniejszy ma lepiej bo dopłaci tylko 80 zł do zielonej szkoły a ten bogaty musi dopłacić 880 zł do obozu.

Zgadzam sie z gabą, że ta druga osoba w zasadzie nie powinna dostać dofinansowania i zawsze taką decyzję mogę podjąć uznając, że jej sytuacja  finansowa nie wymaga dofinansowania z środków funduszu. Piszę jedynie że gdybym zdecydował sie dofinansowac obie osoby, to zgodnie z moim regulaminem tak by wyszło.

skalmo06-04-2004 10:01:10   [#06]
no dobrze, ale zielona szkoła trwa 7 dni a nie 14 - więc należy się połowa dofinansowania. Według mojego regulaminu dostanie 200zł , a ten drugi droższy przypadek 350zł. Stawki według przedpotopowych tabel. Czy to będzie sprawiedliwe?
Jacek06-04-2004 10:03:47   [#07]
A skąd takie rozwiązania że jesli zielona szkoła 7 dni to "należy się" połowa dofinansowania.
Ewa z Rz06-04-2004 10:05:46   [#08]

???

A co to ma do rzeczy ile trwa obóz wczsy czy zielona szkoła?

U mnie dostałby ten biedniejszy dofinansowanie w wysokości 360 zł (10% udziału własnego :-)), a ten bogatszy mógł by nie dosyać wogóle, albo ok 200 zł.

Jak zgodnie z regulaminem to sprawiedliwie - jeśli są wątpliwości to trzeba zmienić regulamin.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]