Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zgłoszenie do GIODO
strony: [ 1 ]
KaPi12-03-2014 09:25:29   [#01]

Pomóżcie proszę...

Jakie dane musimy zgłosić do giodo? Jesteśmy szkołą publiczną, bez wyznaczonego obwodu i JST nie jest naszym organem prowadzącym.

Podpowiedzcie....

rzewa12-03-2014 09:46:35   [#02]

zgodnie z ustawą o ochronie danych -> wszystkie zbiory danych osobowych niedotyczące waszych pracowników i uczniów (dane rodziców są częścią danych uczniów)

KaPi12-03-2014 09:52:09   [#03]

Czyli rejestr korespondencji, tak?

A co z danymi w e-sekretariacie?

Bas12-03-2014 12:20:49   [#04]

Ja zgłosiłam: zbiór danych uczniów z rejony nierealizujących obowiązku w mojej szkole i zbiór upoważnień do odbioru dzieci ze świetlicy. Wiem, że należy jeszcze zgłosić zbiór osób wypożyczających książki z biblioteki, a nie będących naszymi uczniami i pracownikami (nie mam takowych). Pozostaje jeszcze zbiór danych osób składających podania o pracę, ale nie wiem, czy należy? Mówią, że tak.

Bas12-03-2014 12:58:02   [#05]

I jeszcze: dane w e-sekretariacie dzieci i rodziców - nie, bo są przetwarzane jedynie na potrzeby edukacji.

zemi23-06-2014 11:27:01   [#06]

Gdzie można znaleźć co konkretnie szkoły powinny zgłosić do GIODO  - PROSZĘ :)

Firma wydzwania i naciska na odpłatne szkolenie.

Szkoda mi kasy bo to jakieś szkolenie kierowane, nie twarzą w twarz no i nie wiem czy to nam coś da.

Bardzo proszę o odpowiedź.

rzewa23-06-2014 14:27:47   [#07]

ze zbiorów prowadzonych obowiązkowo w szkole podstawowej zgłoszeniu podlega jedynie zbiór danych dotyczących dzieci podlegających obowiązkowi szkolnemu zamieszkałych w obwodzie danej szkoły i do niej nieuczęszczających

oraz wszelkie zbiory danych osobowych prowadzone przez szkołę zawierające dane osobowe osób niebędących uczniami i/lub pracownikami tej szkoły

zbiory danych osobowych kandydatów na uczniów czy kandydatów na pracowników nie podlegają zgłoszeniu pd warunkiem, że po okresie rekrutacji ulegają zniszczeniu, czyli wówczas, gdy ich charakter jest doraźny

ale jeśli chcemy te informacje zachować aby móc z nich skorzystać w przyszłości (np. w razie konieczności nagłego zastępstwa), to taki zbiór należy zgłosić do GIODO

rzewa23-06-2014 18:38:28   [#08]

uzupełniam: należy zgłosić do GIODO jeszcze zbiór danych osobowych osób korzystających z ZFŚS w danej szkole a niebędących pracownikami tej szkoły

nie trzeba oczywiście zgłaszać takiego zbioru jeśli nie ma takich osób :-)

juasia23-06-2014 19:48:53   [#09]

rzewo, czyli dane byłych pracowników szkoły korzystający z ZFŚS należy zgłaszać?

zemi23-06-2014 21:02:06   [#10]

Pan, który chce nas szkolić twierdzi, że również korespondencja.

Tak?

I jeszcze to o co pyta juasia: emeryci korzystający z ZFŚS również? 

Nasz ZEAS zgłosił SIO.

Dorota Z25-06-2014 08:46:03   [#11]

Jakie dane zgłasza przedszkole?

dariuszn705-03-2015 13:27:43   [#12]

Mam pytania dotyczące bezpieczeństwa informacji:

1. Czy nauczyciele i nauczyciele wychowawcy, muszą mieć upoważnienie do przetwarzania danych osobowych?  (sekretarki, kadrowa, księgowa wydaje mi się że muszą, ale może też się mylę)

2. Czy na pewno musimy zgłaszać zbiór dzieci podlegających obowiązkowi szkolnemu i nie uczących się w naszej szkole (dzisiaj byłem na szkolenie i Pani szkoląca twierdzi, że tego zbioru nie muszę zgłaszać gdyż obowiązek kontroli realizacji obowiązku szkolnego narzuca na Dyrektora ustawa, a należy zgłaszać tylko te zbiory których tworzenie w szkole nie jest umiejscowione w prawie)

rzewa05-03-2015 14:54:36   [#13]

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=54564&pst=9#pst9

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]