Forum OSKKO - wątek

TEMAT: KLASY PROFILOWANE
strony: [ 1 ]
Diter Kalla02-04-2004 19:00:58   [#01]
Jeżeli możecie, pomóżcie. W tym roku szkolnym doszły mnie słuchy, że kilkoro rodziców uczniów klas VI-tych zamierza wysłać swoje dzieci do gimnazjum bilingwalnego. Krew mnie zalała, boż to odchodzą jedni z najlepszych uczniów, a przykład może spowodować lawinę tego zjawiska w latach nastepnych. Alternatywą mogłoby być stworzenie klas profilowanych. Jednak za bardzo nie wiem, jakie warunki trzeba spełnić, aby ruszyć to zagadnienie. Liczę, że są spośród Was dyrki, które już ten problem przerabiały. Więc jak, pomożecie?
Andżurina02-04-2004 19:17:22   [#02]

W naszej szkole od ub. r. istnieje klasa z roszerzonym programem nauczania z matematyki, z tym że bez zwiekszenia godzin - skąpa gmina. Do klasy przyjmowaliśmy dzieci nie na zasadzie testu, czy dodatkowego egzaminu, ale tzw. rozgrywek, raczej w formie zabawy. Chodziło o to, by wyłapać po prostu uczniów, którzy mają predyspozycje matematyczne. Klasa realizuje program autorski i jest klasą mocną. Myslę, że to się sprawdziło. Chcielibysmy w tym roku poszerzyć ofertę o klasę z rozszerzonym programem z jęz. niemieckiego, ponieważ jest takie zapotrzebowanie.

Może będzie to jakaś podpowiedź.

Diter Kalla03-04-2004 19:04:43   [#03]
Balszoje spasiba koleżanko. Tylko czy, aby wprowadzić klasę profilowaną, koniecznie trzeba zmuszać nauczycieli do opracowania programu autorskiego?? I znowu problem; bo program taki wprowadza się wedle pewnych schematów? Jakich??
Andżurina03-04-2004 23:48:49   [#04]

To nauczyciel wystąpił z propozycją utworzenia takiej klasy i opracowania programu, natomiast dyrektor zgodził się i pomógł to uczynić.  Chyba tego nie żałuje, skoro zamierza w nowym roku poszerzyć ofertę.

O procedurach dowiem się dokładniej i dam znać.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]