Forum OSKKO - wątek

TEMAT: program najlepsza szkoła
strony: [ 1 ]
miros04-02-2014 15:10:05   [#01]

Zgłosiłem chęć uczestnictwa w programie "Najlepsza szkoła". Niestety nie zauważyłem, że program jest płatny. Informacja o tym była w Regulaminie (załączniku, bardzo małymi literami). Minął termin wypowiedzenia umowy, więc będę musiał zapłacić za udział. Firma organizująca przedsięwzięcie nie przyjmuje moich tłumaczeń. Czy ktoś miał z tą firmą do czynienia?   http://www.najlepsza-szkola.pl/

izael04-02-2014 16:26:16   [#02]

podnoszę, bo nie jesteś pierwszą osobą, która ma takie doświadczenie

na pewno były wątki na ten temat

może ktoś mądry podpowie, co można zrobić

Marek Pleśniar04-02-2014 21:13:40   [#03]

o choroba: 1.480 zł

Po upływie terminu określonego w § 8 pkt. 1 Uczestnik może złożyć oświadczenie
o rezygnacji z udziału w Programie w każdym czasie nie później jednak niż na
3 miesięcy przed końcem okresu rozliczeniowego. Oświadczenie, o którym mowa
w zdaniu poprzednim wywołuje skutek na koniec okresu rozliczeniowego. Oświadczenie
o rezygnacji złożone później niż na 3 miesięcy przed końcem okresu rozliczeniowego
powoduje przedłużenie udziału Szkoły w Programie na następny okres rozliczeniowy.
Wypowiedzenie powinno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności i zostać
wysłane listem poleconym na adres NAJLEPSZA SZKOŁA, pl. Nowy Targ 28/410, 50-
141 Wrocław. Oświadczenie Uczestnika o rezygnacji z udziału w Programie wywołuje
skutek na dzień jego odebrania i zapoznania się przez Organizatora.

http://www.najlepsza-szkola.pl/regulamin.pdf

bardzo nieprzyjemny proceder...

znowu - jak z mapami, bazami itp

 

po pierwsze bym szybko wypowiedział umowę, po drugie zadzwoniłbym jednak do urzędu ds praw konsumentów i poprosił o poradę  http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php

albo najpierw to po drugie:-)

 


post został zmieniony: 06-08-2014 19:26:58
Marek Pleśniar04-02-2014 21:14:52   [#04]

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzecznik;pomoze;konsumentom;-;nie;daj;sie;oskubac,12,0,233996.html

 

AnJa04-02-2014 21:52:36   [#05]

tam są 2 wabiki:

1.materiały dla nauczycieli- chyba niemozłiwe do sprawdzenia przed przystąpieniem,

2.nagrody sprżętowe - te opisane, 1-3 o wartości 3-6 tys. zł, po zebraniu min.200 szkół

Generalnie - milusie.

miros04-02-2014 23:05:22   [#06]

Umowę wypowiedziałem, ale nie zmieściłem się w terminie. Próbowałem następnie wypowiedzieć umowę, opierając się na prawach konsumenta, ale jak to bywa w procederze nastawionym na pieniądze, zostałem pouczony, że szkoła nie jest konsumentem, więc nie może korzystać z przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów. Szkoła ma status przedsiębiorcy. Oto krótki cytat z listu, który otrzymałem:

"Zgodnie z definicją zawartą w art. 4 pkt. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2007.50.331 z zm.) dalej "okik" szkoła ma status przedsiębiorcy, gdyż zgodnie z odesłaniem zawartym w art. 4 pkt. 12 powołanej ustawy nie spełnia przesłanek dających jej status konsumenta zgodnie z art. 221 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz.U. 1964.16.93 z zm.) dalej "kc". W związku z powyższym nie mają zastosowania przepisy dotyczące sprzedaży konsumenckiej zawarte w powołanej ustawie okik oraz ustawie z dnia 2 marca 2007 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U.2012.1225 j.t.).

Z powyższego wywodu prawnego w sposób jednoznaczny wynika, iż szkoła ma status przedsiębiorcy. W myśl obowiązujących przepisów prawa polskiego, każdy przedsiębiorca traktowany jest jak profesjonalista. Nie może więc zasłaniać się faktem nieznajomości prawa. Stąd też, profesjonalista składając oświadczenie woli za każdym razem musi być świadom konsekwencji prawnych swoich czynów. Niestaranność nie może stanowić wytłumaczenia."

Zamieszczam ten fragment, aby uważać na podpisywanie umów na odległość. Umową jest zobowiązanie złożone przez telefon, wysłanie zamówienia itp. Nie chodzi mi o pieniądze, ale o zasadę. Zgłosiliśmy szkołę do programu i po dwóch tygodniach stwierdziliśmy, że mamy inne priorytety na ten rok. Firma nie poniosła żadnych wydatków związanych z moją szkołą. Wydawało mi się, że nie będzie problemów. Tym bardziej, że faktura miała być  wystawiona dopiero we wrześniu.

A życie pisze swój scenariusz...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]