Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop zdrowotny a wypowiedzenie
strony: [ 1 ]
violka31-03-2004 23:27:10   [#01]

wiem, że był już wątek na ten temat, ale...

skoro lekarz dał zalecenie - urlop do końca sierpnia - dałam

sytuacja: wypada jedna klasa (niespodziewanie - sytuacja była nie do przewidzenia), pani na zdrowotnym nie ma kwalifikacji (emerytura 2006), wypadałoby zwolnić właśnie ją

problem:

1) zmiany w kodeksie pracy - na 2 lata przed nabyciem praw do emerytury zwolnić nie można (czyli zwolnić z kwalifikacjami, ale młodszego? czy jednak KN art. 20?)

2) czy czasem w KP coś się nie zmieniło odnośnie wręczania wypowiedzenia pracownikowi nieobecnemu (np. pocztą), a konkretnie czy na zdrowotnym można - nie jest to przecież urlop wypoczynkowy ani L-4 (czyli jakby nauczyciel pracuje)?

romuald bobrowicz01-04-2004 07:19:07   [#02]
nauczycielowi przebywającemu na urlopie dla poratowania zdrowia nie
wolno dać wypowiedzenia z pracy , nawet z ar.20
Iza Leśniewska01-04-2004 07:34:36   [#03]

:))

Na urlopie zdrowotnym nie można dać wypowiedzenia z pracy, natomiast na L4? Czytałam wyrok SN, gdzie sędziowie zajęli stanowisko, że wypowiedzenia z pracy reguluje tu Karta Nauczyciela określając dokładne terminy (maj), więc zwolnienie lekarskie nie może być przeszkodą do wręczenia odpowiedniego pisma.

A takiej sytuacji nie zazdroszczę.

bogna01-04-2004 09:00:47   [#04]

Iza - daj jakieś namiary (sygnatura) na ten wyrok.

violka01-04-2004 23:36:41   [#05]
:-((
fisz203-04-2004 17:56:15   [#06]

W tamtym roku wysłałem wypowiedzenie pocztą (pod koniec maja). W ten sam dzień w w którym panienka dostała awizo poszła sobie do lekarza i dostała zwolnienie do 4 czerwca i dopiero w ten dzień odebrała przesyłkę. Poszla do sądu i wygrała trzymieięczne odszkodowanie. I co wy na to?

violka03-04-2004 20:28:14   [#07]
czyli trzeba wysłać na początku maja
fisz201-08-2005 18:14:48   [#08]

cd nastapił

Jak juz pisałem, w tamtym roku wysłałem wypowiedzenie pocztą (pod koniec maja). W ten sam dzień w w którym panienka dostała awizo poszła sobie do lekarza i dostała zwolnienie do 4 czerwca i dopiero w ten dzień odebrała przesyłkę. Poszla do sądu I instancji i wygrała trzymiesięczne odszkodowanie. Oczywiście odwołałem się. Sąd II instancji przyznał mi rację uznając, że panienka nadużyła prawa. I to jest właśnie ten cd.
rzewa01-08-2005 21:04:08   [#09]

violka

trudno jest kogokolwiek zwolnić w tej chwili - dzisiaj minął ostatni dzień na ew. wręczenie wypowiedzenia nauczycielowi zatrudnionemu na czas nieokreślony, nawet takiemu co nie jest na zdrowotnym...

A na zderowotnym nie można, zwłaszcza jeśli można zwolnić kogoś kto na zdrowotnym nie jest...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]