Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy już widzieliście bezpieczne koperty?
strony: [ 1 ][ 2 ]
BeataD31-03-2004 09:52:32   [#01]
No sami powiedzcie, czy to jest w porzadku dostać amerykańską kopertę z taka "przyjemną" instrukcją, żeby pod żadnym pozorem nigdzie nie otwierać?
Marek Pleśniar31-03-2004 09:54:12   [#02]
znaczy nigdy już w zyciu?
BeataD31-03-2004 09:56:14   [#03]

no...

a może tylko ja jestem niekumata???
Taka światowa koperta z amerykańskimi napisami...
Maryśka231-03-2004 09:58:09   [#04]
Może powinnam....., ale nie łapię....może cóś jaśniej  ;-)
Marek Pleśniar31-03-2004 10:00:40   [#05]
a można przed zaklejeniem przeczytać co w środku?
BeataD31-03-2004 10:15:01   [#06]

w środku...

to nie ma nic:-) na razie.

A koperta jest duża, foliowa, wiec do zapisania danych wymaganych przez OKE pewnie bedzie potrzebny marker albo może naklejka z tymi danymi (ale czy można do tej koperty coś przyklejać?).
Na trzech krawędziach koperty widnieją napisy w jezyku polskim i angielski NIE OTWIERAC w tym miejscu. A  tej jednej, na której nie widnieją, na pewno nie można otworzyć, bo do tego są potrzebne nożyczki!

Nie, no ostatecznie to i ja zrozumiem, jak się nia posłużyć, ale dlaczego musi być takie skomplikowane?
I po co na kop[ercie napis nadawca, odbiorca skoro wiadomo, że są to bezpieczne koperty NA SPRAWDZIAN DLA SZÓSTOKLSISTÓW lub EGZAMIN DLA GIMNAZJALISTÓW????
Helena S31-03-2004 10:17:50   [#07]
te koperty można tylko raz zakleić i jak się je odklei to ulegają samozniszczeniu. Bezpieczeństwo polega na tym, że nie można ich używać wielokrotnie i tylko adresat ( w naszym oświatowym świecie będzie to komisja sprawdzająca prace naszych uczniów pakowane w te koperty po egzaminie gimnazjalnym i po sprawdzianie kl VI)
beera31-03-2004 10:45:25   [#08]

;-))

 

stawiam wielkie piwo- 50% kopert bedzie źle zapakowanych

Koperta nie została przystosowana do przyczyny dla ktorej zaistniala- będzie zabawnie- zoabczycie:-))

MMM31-03-2004 11:03:26   [#09]

przez dwa lata nie

przez dwa lata nie wolno było otwierać pudełak a teraz już można?????Jak ten swiat idzie do przodu.

BeataD31-03-2004 11:13:05   [#10]

no,

sądząc po postępie w przyszłym roku będzie juz można wielokrotnie otwierać bezpieczne koperty.

I może dla ułatwienia wszystko będzie po angielsku...
beata29031-03-2004 11:17:21   [#11]
Jeszcze nie dostałam tej bezpiecznej koperty , ale już się boję. Choć  to to niewinnie wyglądało na szkoleniu.
beera31-03-2004 11:45:39   [#12]

jak to otwierać?

NIE można otwierać pudełek!!!

Tylko perforację można

:-)))

Beta 290 bój się boj;-) mnie szkolenia także zmylily;-)

Bożenak31-03-2004 13:41:33   [#13]

 

 Chodzi chyba o otwarcie opakowania zbiorczego pkt. 3 ' -instrukcja- "otworzyć karton zbiorczy"

Elusia31-03-2004 14:49:48   [#14]
O bezpiecznej kopercie pisałam już gdzie indziej. Po szkoleniu moim szacownym kolegom dyrektorom skojarzytło się z bezpiecznym seksem ;-) Ale zostali przez koleżanki dyrektorki ostrzeżeni, żeby nie ryzykowali, bo można ją otworzyć tylko za pomocą ...nożyczek :-)))
Basik31-03-2004 14:51:09   [#15]
Pakowanie arkuszy do bezpiecznych kopert

W związku z licznymi pytaniami w sprawie pakowania arkuszy do bezpiecznych kopert informujemy, że:

1. W celu zamknięcia koperty odrywamy tylko niebieski pasek (taśmę) i zamykamy (zaklejamy) kopertę.

2. Opisu koperty dokonujemy wg instrukcji OKE, nie obowiązują standardowe nadruki na kopercie.

 

Jolanta Szuchta31-03-2004 15:40:32   [#16]

My też komisyjnie

sprawdziliśmy ilośc sprawdzianow w pudełkach,o dziwo w tym roku liczylo sie dobrze,pewnie dlatego ze nacięcia były zrobione na tyle głęboko,ze normalnie sie odrywały.

A te cholerne koperty?jakoś po dywagacjach doszliśmy jek je używać.

Nie mniej jednak ciesze się że Basik opracował instrukcję obsługi i zaraz ja wydrukuje i dam moim 11 przewodniczącym zespołow nadzorujących.

Z Asią chętnie to piwo wypiję bo też jestem tego samego zdania co ona.

Tadek31-03-2004 16:55:47   [#17]
Koperty faje niby worki .
beera31-03-2004 17:00:19   [#18]

:-)

Piwo mamy pewne  Jolu:-))

A Ty się zapisalas na zlot?

.....

Grazyna- a ja mam zielony pasek:-))) i w dodatku musze otwrzyć kopertę tam, gdzie jest miliard napisów by jej nie otwierać, a nie otwierać tam, gdzie jest napis " Tu otworzyć"

Oczywiście wiem, ze te napisy sa dla odbiorcy, nie nadawcy, ale dochodzenie do tej konkluzji zajęło mi troche czasu:-))

I chyba osiagnęłam sukces dzięki alogicznemu umyslowi, bo logiki w tych dzialaniach kopertowych jakoś chyba nie ma;-)

Krzysztof Pom31-03-2004 22:01:39   [#19]
Z moim zastępcą przyglądaliśmy się temu wspaniałemu wynalzakowi pt. bezpieczne koperty. Sporo czasu zajęło nam rozszyfrowanie sposobu bezpiecznego zamknięcia. Na dodatek byliśmy tacy mądrzy, że wiemu już, iż w miejscu przeznaczonym na adresata należy przykleić kartki przesłane miesiąc wcześniej z OKE w ykazem uczniów w danej sali. Kto to wymyślił? A jeśli ktoś niepowołany zobaczy tysiące kodów i krateczek zamalowanych, to co się stanie? Unieważnią sprawdzian, który nie niesie z sobą żadnych konsekwencji dla słabiutkiego ucznia. Może on być na sprawdzianie i dla hecy nic nie napisać), bo i tak ukończy szkołę, a jeśli uczeń będzię "szóstkowy" i sprawdzianu nie napisze, to nie ukończy? Oj, głupoto, głupoto ...... Co do pakowania sprawdzianów: nas poprosili na naradzie, aby zapakowane w koperty i papier lub karton przesyłki zapakować jeszcze w worki foliowe. Mam tylko worki na śmieci, może to dobry pomysł - wyrzucic to na śmieci?
Marek Pleśniar31-03-2004 22:03:58   [#20]
byłą taka sprawa kiedyś na wyborach, gdy komisja wyborcza się spiła a worek z głosami zgubili na ulicy:-)
Uśka31-03-2004 22:09:58   [#21]

a arkusze uczniów będziecie wkładać do " bezpiecznych kopert" ( ładna nazwa :) ) pionowo czy poziomo ? ;))

Pytam bo dzisiaj były dywagacje na temat .. :-)

Krzysztof Pom31-03-2004 22:14:24   [#22]
uśka, najlepiej zwinąć w rulonik, założyć worek foliowy i przewiązać czerwoną wstążeczką zaopatrzoną w odcisk pieczęci lakowej ;)
Krzysztof Pom31-03-2004 22:16:55   [#23]
nic nie wyleci ani nie dostanie się do środka :)  :) :)
Jolanta Szuchta31-03-2004 22:19:33   [#24]

Jejku Krzysiu

Na dodatek byliśmy tacy mądrzy, że wiemu już, iż w miejscu przeznaczonym na adresata należy przykleić kartki przesłane miesiąc wcześniej z OKE w ykazem uczniów w danej sali. Kto to wymyślił? A jeśli ktoś niepowołany zobaczy tysiące kodów i krateczek

Na Boga o czym Ty piszesz?jest 22 30 ja jeszcze w pracy bo cos tam sobie doczytuje,a Ty mi cos takiego?Poważnie?

Przecież czytam z instrukcji:na bezpicznej kopercie nalezy zapisać:kod szkoły nr sali ilośc piszacych i chyba nr koperty o żadnym naklejaniu nic nie wiem?:-((((((((

Mariola Dulat31-03-2004 22:21:53   [#25]
Z wprowadzenia bezpiecznych kopert na sprawdzianie i egzaminie bardzo ucieszył się mój mąż, który pracuje w sklepie papierniczym i ma w ofercie te koperty, wreszcie ludzie dowiedzą się o ich istnieniu, bo do tej pory nawet o nie nie pytali. A po pierwszym zapakowaniu zobaczycie, że rzeczywiście to nic strasznego, pakuje się jak w zwykłą kopertę z paskiem tyle, że jakakolwiek próba otwarcia pozostawi po sobie ślad.
Jolanta Szuchta31-03-2004 22:22:20   [#26]

Spadam

idę na chwile pomieszkać,mam nadzieję ze do jutra Krzys da mi odpowiedz czy naklejać czy nie?;-((((
Jolanta Szuchta31-03-2004 22:25:29   [#27]

Czy to wszystko jest normalne?

:-(((((
Mariola Dulat31-03-2004 22:27:01   [#28]
Też o żadnym naklejaniu nic nie wiem, opiszę tylko kopertę w/g instrukcji i użyję do tego długopisu
Jolanta Szuchta31-03-2004 22:30:27   [#29]

To tak jak ja

;-))))
Krzysztof Pom31-03-2004 22:42:20   [#30]
Jolu! OKE Gdańsk taką nam niespodziankę przygotowało, ponadto poświęcili funudze i dołączyli szarą kopertę z nadrukiem kodu szkołyprzeznaczoną na karty sprawdzianów uczniów, którzy byli nieobecni i którym przerwano sprawdzian. Poważnie Czyżby każde OKE rządziło się swoimi prawami?
Krzysztof Pom31-03-2004 22:43:18   [#31]
Przepraszam za błedy, ale chcę szybko przekazywać wiadomości
Krzysztof Pom31-03-2004 22:47:05   [#32]
I ponadto Pocztex wraz z przesyłką dostarczył nam wypełniony przekaz zwrtony. Wystarczy, że jutro go nakleję na gotową paczkę [zabezpieczyć ją workiem na śmieci czy nie :))]? Ha ha ha ha, przynajmniej wiem, dokąd trafią prace naszych uczniów!!! Chyba OKE przedobrzyło...
Krzysztof Pom31-03-2004 22:55:36   [#33]
No i jeszcze: opiszę kodem szkoły i zatytułuję zwyczajną szarą kopertę, w której umieszczę niewykorzystane zestawy z nieuszkodzoną folią zabezpieczającą (jak przeczytać dyslektykom teksty zadań, skoro nie wolno rozrywać?), po czym ją zakleję, także kolejną kopertę bez żadnych znaków tylko z opisem: <dokumentacja egzaminacyjna> z zestawem domumentacji egzaminacyjnej, której nie mam zaklejać. Kiedy już łaskawie być może około godziny 18.00 pojawi się kurier i odbierze "wielce ważną przesyłkę", zapalę paierosa, wypiję kieliszek koniaku i powiem: "Głupota ludzka nie ma granic!" I jeszcze zafunduję każdemu dzieciakowi snickersa, jeśli będą obecni w 100%, nie chcę tego przeżywać ponownie 15 czerwca!
Uśka31-03-2004 23:06:54   [#34]

dzisiaj rozmawialiśmy z panią z OKE (Kraków) : na kopertch piszemy zgodnie z opisanym przykładem w Biuletynie OKE, a nie tak jak "życzy" sobie koperta:).

Jeżeli w grupie piszących uczniów w określonej sali  np. od A10 do A25 i jeden z nich np uczeń A 14 pisze w innej sali, to na kopercie należy napisać brak arkusz A14. ALE jeżeli uczeń np A12 nie przyjdzie do szkoły, to na kopercie piszemy od A10 do A 25 i nie piszemy w tym wypadku braku na kopercie ( nie mówię o protokołach)  - ciekawie się zrobi :)

Asia będzie piwo ;))

AnJa01-04-2004 00:08:18   [#35]

Numery z kopertami za rok dopiero mnie czekają, dziecko osobiste jutro pisze, chyba dzięki temu wątkowi do mnie to dotarło, on z grubsza wiedział, że jutro jakiś egzamin bo nie ma normalnych lekcji:-)

Do postu #20 Marka: nie zgubili na ulicy, tylko przewodniczący przed resztą komisji w kabinie prysznicowej schował a potem zapomniał gdzie schował klucz do tej kabiny.

Wiem lepiej bo byłem tam.

BeataD01-04-2004 08:19:10   [#36]

A ja...

siię nadal irytuję.

No, bo niebezpieczna koperta charakteryzuje sie tym, że zanim jej nie zakleję jest z jednej strony otwarta.

Nie rozumiem zatem dlaczego bezpieczna koperta jest od samego swojego zarania zamknięta i jeszcze opatrzone napisami i instrukcjami, że każda próba otwarcia (nawet w celu umieszczenia w niej prac uczniów) ją bezpowrotnie zniszczy????

I w dodatku dlaczego te kilka tysiecy kopert nie mogło być przygotowanych bez napisów "adresat i nadawca"? Przecież zapłaciliśmy za tę usługę (w skali kraju) chyba dosyć dużo a kopert jest dostatecznie wiele, by dostosować je do tego indywidualnego wydarzenia.

Ale może we wszystkim sie mylę??

TereKlo01-04-2004 08:30:22   [#37]

:)

Czy akcja bezpieczna koperta jest tak samo skuteczna jak bezpieczny seks?
Basik01-04-2004 08:56:48   [#38]
Jolu, tytułem wyjaśnienia. Tę instrukcję obsługi skopiowałam ze strony OKE
beera01-04-2004 08:58:19   [#39]

ejj

irytacją mi zepsułas zabawę

Siedze i się zaśmiewam:-)))))

Krzysiek wprowadził elementy nowatorstwa- to wasze KO jakieś wyrywne jest;-)

 

ktos kiedys powiedzial- "Może nie będzie mądrzej, ale za to weselej":-))))

beera01-04-2004 09:01:43   [#40]

o:-))

nie odświeżyłam..

Terklo- jakby Ci tu... jest PEWNA różnica;-))

beera01-04-2004 10:46:45   [#41]

!!!!!!!!!!

Ja pierniczę

jestem wśród tych 50%

perforacja zielona nie dała się ściągnąć bez bólu, poszarpała mi się, pasek nie wlazł dobrze

wygląda bezpieczna koperta jakbym ją otwierała i zamykala ze sześcset razy

matko

Rycho01-04-2004 10:53:39   [#42]

???

Asiu?

A na pewno nie otwierałaś??

              ;-))

beera01-04-2004 10:57:33   [#43]

;-)))

nie..poprawiłam prace dzieci ZANIM je zapakowałaam;-))

A Tobie Rychu poszlo dobrze?

Kurcze, jestem oferma, czy co?

Gabrysia201-04-2004 11:34:50   [#44]
U mnnie tez panie z komisji poszrapały zieloną perforacje:) też u mnie wygląda na odklejaną:) Nie jestem widze ostatnia;):)  Zielone perforacje w koszu są:) Czy teraz koperta jest bezpieczna?:):):
agabu01-04-2004 12:09:16   [#45]

O matko!

Te bezpieczne koperty to był chyba test na inteligencję. Zrób coś z czym nie miałeś do czynienia i nie wolno ci tego zrobić źle! Nie wiem czy śmiać się, czy płakać?!

U mnie wszystko gra, ale trochę główkowania było. Teraz mnie to bawi, ale było wcześniej nerwowo. Oglądaliśmy je jak dziwowisko jakieś! Najśmieszniejsze, że trzeba było wpaść na to, że te koperty są otwarte!Obśmiałam się sama z siebie!

elka4001-04-2004 13:20:49   [#46]
Na kopertach była obrazkowa instrukcja jak to zrobić :-) czyli zakleić. Ja zawsze oglądam dokładnie nowe cudeńka. Poszło szybko, tylko nacięcie na rogu powiększaliśmy, hehehe...
Rycho01-04-2004 14:01:04   [#47]

a mnie

a mnie Asiu poszło dobrze :-) tzn moim Paniom z zespołów nadzorujących.

Ale może my mieliśmy lepsze koperty? ;-)

I Panie zdały test na inteligencje bez problemu ;-)

Nie wiem ".... czy co?" jesteś czy nie jesteś. Zwłaszcza, że nie wiem co to jest "czy co". To coś niedobrego, że się tak martwisz?

              ;-)

Czy może wolisz być ofermą?

              ;-)

Kurcze :-( nie umiem Ci doradzić .....

              ;-)))))

Rycho01-04-2004 14:17:45   [#48]

kurcze :-)

Asiu,

Twoje problemy z kopertą, to nic!!! Ciesz się, że Ci się kasa nie zatrzasnęła i że dopełniłaś wszystkie swoje obowiązki ;-)

zobacz tu http://info.onet.pl/895460,11,item.html

Ci to dopiero mieli  "szczęście"

kasienkak01-04-2004 14:34:25   [#49]
moja pani dyrektor też Asia i też miała problem z zieloną folią :)
Jolanta Szuchta01-04-2004 16:24:17   [#50]

No nareszcie

mogę chwile spokojnie usiąść.

Z kopertami problemow zero,to chyba dzięki tej instrukcji co to ją wczoraj w nocy wydrukowalam i dzis rozdałam wszystkim.

Nie wiem jednak o czym pisze Uska #34.Poza tym co było napisane na kartach odbioru prac,czyli.....o tym pisałam wczoraj,nic innego nie umieszczałam na kopercie.

Natomiast był u mnie Pan z innej szkoły jako obserwujący sprawdzian,tez miał kopertę do której wrzucil swoje uwagi,może pozytywne????

Nawaliłam jednak, bo na zbiorczym protokole ze sprawdzianu nie podpisali się wszyscy członkowie komisji(pani liczyła podpisy).Na protokołach odbioru prac liczyłam dokładnie,a bylo tych protokołow 11,a tam nie.

Nie dostalo mi się jednak po prostu tamten zostawiły,a ten z wszystkimi muszę jutro dosłac.

Ale był inny numer,nie wiem czy zauważyliscie ze na protokołach odbioru prac,w krateczce było T lub N i wszyscy zakreślali cały kwadracik na czarno,tylko jedna Pani pogrubiła literki.Czy wiecie że byłam tak przerażona,ze dzwoniłam do OKE.Mogły być zakreślone całe kwadraciki.

UF :-)))))

strony: [ 1 ][ 2 ]