Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczyciel wspomagający
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane29-03-2004 22:52:30   [#01]
Mamy klasy intrgracyne  w klasach początkowych. Co z nauczycielem wspomagającym w klasach IV-VI?.
HenrykB30-03-2004 00:28:19   [#02]
Też jestem ciekawy jak rozwiązujecie ten problem. Przymierzamy się do klas integracyjnych w II i II etapie.
EwaKa30-03-2004 09:05:57   [#03]
 od pięciu lat mam klasy integracyjne. nauczyciela wspomagajacego mam 3 rok na pełnym etacie  ( 27 godz- tak ustalił organ prowadzący na klasy I-III ) , od tego roku szkolnego mam przyznane jeszcze 14 godz. na klasy IV-V, nauczyciel wspom. przychodzi na j. polski i matematykę- po 7 godzin w każdej klasie, na rzie to się sprawdza
marys30-03-2004 09:22:08   [#04]

U nas już dziesięć lat z klasami integracyjnymi - 1 szkoła w województwie i zaczynaliśmy bez nauczyciela wspomagającego. Teraz nauczycieli wspomagających mamy w I etapie, oprócz tego pomoc nauczyciela przy dzieciach z niepełnosprawnością ruchową, w II etapie jak na razie 1 nauczyciel wspomagający do 1 klasy- w pełnym 18 godz. wymiarze. W następnym roku szkolnym przechodzi razem z klasą do II etapu (n-l wspomagający - psycholog) - zobaczymy jak to się zadzieje. Jak do tej pory organ prowadzący zezwala na posiadanie takiej siły, chociaż w tym roku szkolnym 1 nauczyciel z wykrojonych godzin dyrektorskich - kosztem czegoś tam...  W klasach, w których są dzieci niedosłyszące nie mamy wspomagającego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]