Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak płacicie?
strony: [ 1 ]
agusia29-03-2004 21:57:35   [#01]
w pzypadku zatrudnienia osoby bez kwalifikacji - 3 rok studiów licencjackich, j. angielski (zgoda organu nadzorującego) z KN art. 10 (jak stażyście), czy z UOSO art. 7 (jak kontaraktowemu)?
Elżbieta Wysocka29-03-2004 22:59:19   [#02]

zdecydowanie

jak stażyście, a dlaczego jak kontraktowemu?
agusia29-03-2004 23:17:35   [#03]

W Ustawie o Systemie Oświaty jest podane, że w przypadku takiego zatrudnienia powinno się płacić jak kontraktowemu - art 7

Ewa z Rz30-03-2004 06:49:24   [#04]

juz tu była na ten temat dyskusja...

W UoSO nie o ten przypadek chodzi.

Znaleźć tego jakoś nie mogę... :-(

agabu30-03-2004 09:17:41   [#05]

KN mówi o przypadku zatrudnienia nauczyciela na czas określony. Pytanie - kto to jest " osoba rozpoczynająca pracę w szkole". W tym przypadku nalezy domniemywać, że chodzi o osobę z kwalifikacjami nauczyciela (KN art.10 ust. 7). W ust 11 - "dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak n-le stażyści, chyba, że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego."

Przypadek agusi to "osoba niebędąca nauczycielem" (UoSO art 7. ust. 1a i 1b) i dla celów płacowych ustala sie im wynagrodzenie jak dla n-la kontraktowego.

Jasne, że to niesprawiedliwe. Nienanauczyciele mają lepiej!!!!

bogna30-03-2004 13:13:19   [#06]

dyskusja była tutaj:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=3316&st=14

agabu30-03-2004 15:09:36   [#07]

Była dyskusja, ale problem jest

Nauczyciel ma płacone jak stażysta, a nienauczyciel zatrudniony za zgodą KO jak kontraktowy. Koniec.

Przepisy są durnowate i w tej sytuacji - studentka zatrudniona jako nienauczyciel na podst. art. 7. UoSO zarabia jak kontraktowy. W międzyczasie (pracując i zarabiając jak kontraktowy) kończy studia i wtedy nowa umowa  z nią - już nauczycielem - i zarabia jak stażysta. Ale za to "robi" staż, a jako nienauczyciel nie może.

agusia30-03-2004 19:07:51   [#08]

urlop

A jak z urlopem takiego nauczyciela - nienauczyciela. Z KP 20 dni?
agusia30-03-2004 19:21:46   [#09]
Czy taki nauczyciel - nienauczyciel może być członkiem RP ?

UoSO art.40

3. W skład rady pedagogicznej wchodzą wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkole lub placówce oraz pracownicy innych zakładów pracy pełniących funkcję instruktorów praktycznej nauki zawodu lub prowadzący pracę wychowawczą z młodocianymi pracownikami w placówkach zbiorowego zakwaterowania, dla których praca dydaktyczna i wychowawcza stanowi podstawowe zajęcie. W zebraniach rady pedagogicznej mogą także brać udział z głosem doradczym osoby zapraszane przez jej przewodniczącego za zgodą lub na wniosek rady pedagogicznej.

AnJa30-03-2004 19:49:12   [#10]

Popisze sobie;-)

 UoSO 7.1a.W uzasadnionych przypadkach w szkole publicznej może być, za zgodą kuratora oświaty, a w przypadku szkoły artystycznej - ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zatrudniona osoba niebędąca nauczycielem, posiadająca przygotowanie uznane przez dyrektora szkoły za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć.

1b.  Osobę, o której mowa w ust. 1a, zatrudnia się na zasadach określonych w Kodeksie pracy ( czyli: urlop zależy od stażu), z tym że do osób tych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć edukacyjnych nauczycieli oraz ustala się wynagrodzenie jak dla nauczyciela kontraktowego.

KN.10.10. Do nauczycieli zatrudnionych na podstawie ust. 9 (czyli: jest konieczność zatrudnienia, nie ma nauczyciela z kwalifikacjami) nie stosuje się przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści.

To tytułem przypomnienia. A teraz co mi się kojarzy:

1.Przyszło mi do łba założyć zaoczne studium ekonomiczne o kierunku czy specjalności: bankowość. Ekonomistów z pp w okolicy mam jak mrówków, tyle, że żadne nigdy w banku nie pracowało i programu księgowego w bankach stosowanego nawet na uszy nie słyszało ( oczach czy obsłudze nie mówiąc). Godzin z tej księgowości są 20 przez 1 semestr, znajoma jest dyrektorem banku, wcześniej przez 10 lat była w nim główną księgową, ma wyższe  i ze 2 podyplomówki, pp nie ma, w soboty się nudzi i chce się w szkole rozerwać( ale nauczycielem ani się jej śni zostawać)

Występuję do kuratora o zgodę w trybie ar7.UoSO bo to jest uzasadniony przypadek, a jako dyrektor jestem przekonany, że ma ona przygotowanie odpowiednie do tych zajęć.

2. Do tegoż studium potrzebny mi anglista. Też jest ich jak mrówków, ale w soboty korki tłuką i nie są zainteresowani. Moja kuzynka jest na 3 roku licencjackich, ma soboty wolne, chętnie by sobie dorobiła. Pewnie, że dałbym jej chętnie ze stawki kontraktowego, ale na jakiej podstawie ja jako dyrektor mam uznać, że ma ona przygotowanie odpowiednie do prowadzenia zajęć, jeśli nawet MENiS jak wół napisał, ze nie ma i w takich przypadkach do kuratora się kazał o zgodę na warunkowe wpuszczenie takowego monstrum do szkoły zwracać.

Konkludując: z  art. 7 UoSO zatrudniamy fachowców, z art.10KN niedorobionych ( w sensie: przed zakończeniem obróbki kończącej się uzyskaniem stosownego papióra) nauczycieli.

AnJa30-03-2004 19:54:30   [#11]
Żeby nie było, ze językowców się czepiam: nie mam natomiast zadnych wątpliwości, ze mógłbym się do kuratora z pełnym przekonaniem zwrócić o zatrudnienie z UoSO jako np. germanisty najnowszej gwiazdy  TVP2 czyli niejakiego Steffena M.
Ewa z Rz31-03-2004 05:10:00   [#12]

dokładnie tak

powinno być, moim również zdaniem.

I podobnie pisałam na poprzednim wątku - zatrudnienie z UoSO dotyczy ludzi z kwalifikacjami - fachowców, ale nienauczycieli (i niechcących nimi zostać w przyszłości), takich dla których szkoła jest dodatkowym miejscem pracy. Wszystkich innych dotyczą zapisy KN.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]