Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co dalej, nauczycielu?
strony: [ 1 ]
Basik29-03-2004 13:24:06   [#01]
Wizytatorka zastrzegła, że w tym roku absolutnie nie podpisze mi projektu, jeśli będę w nim uwzględniała nauczycielkę po SN / gimnazjum/.Proponuje przeniesienie jej do podstawówki, a raczej zamianę na nauczyciela podstawówki z pełnymi kwalifikacjami. Moja jest mianowana. Nie znajduję podstawy do takiej zamiany. Co robić?
ewa bergtraum29-03-2004 14:47:56   [#02]

Czy dobrze rozumiem?

Nauczycielka po studium nauczycielskim i zatrudniona na podstawie mianowania w gimnazjum?. Jeśli tak, to na podstawie art. 7.  ust. 1. ustawy z dnia 18 lutego 2000r. o zmianie ustawy Karta nauczyciela oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 19, poz. 239 ) stosunek pracy z takim nauczycielem wygasa z dniem 31.08.2006r., jeśli do tego czasu nie uzupełni kwalifikacji.
udanka29-03-2004 17:00:10   [#03]

Jak to w końcu jest?

Czy nauczyciele nie posiadający mgr po 31.08.2006 muszą odejść???

ewa bergtraum29-03-2004 17:20:32   [#04]

magister

    Posiadanie magisterium nie ma tu nic do rzeczy. Pozwalam sobie wkleić:

 

Art. 7. [1] 1. Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie ustawy na

podstawie mianowania z tym dniem uzyskują z mocy prawa stopień nauczyciela mianowanego i stają się nauczycielami zatrudnionymi na podstawie mianowania w rozumieniu ustawy, o której mowa w art.  1, z tym że z nauczycielami zatrudnionymi na podstawie mianowania, którzy nie posiadają wymaganych kwalifikacji, stosunek pracy wygasa z dniem 31 sierpnia 2006 r., o ile wcześniej nauczyciele ci nie uzupełnią kwalifikacji lub nie zostanie z nimi rozwiązany stosunek pracy w odrębnym trybie. W przypadku nauczycieli, którzy do dnia 31 grudnia 2006 r. nabyliby uprawnienia emerytalne, o których mowa w art. 88 ust. 1 i 2 ustawy, o której mowa w art.  1, stosunek pracy wygasa z dniem 31 grudnia 2006 r.

 

W zależności od typu szkoły, nauczyciel ma te kwalifikacje lub nie. O wymaganiach kwalifikacyjnych rozstrzyga rozporządzenie w tej sprawie.

Basik30-03-2004 09:32:30   [#05]
no,dobrze. Ale rozporządzenie o kwalifikacjach z 2002r. wyraźnie określa, że SN do gimnazjum kwalifikacji nie daje. Czy ten zapis do niczego na dzień dzisiejszy nie zobowiązuje?
Marek Pleśniar30-03-2004 10:24:13   [#06]

dwie różne rzeczy - stanowisko i praca

ze zderzenia dwóch powyższych wynikałoby mi że praca się do 2006 nalezy ale skoro jest dostępne stanowisko odpowiednie do kwalifikacji nauczyciela to nalezy mu je dać - a na to wymagające kwalifikacji wyższych przesunąć kogoś innego. Pracownicze prawo pozostanie nienaruszone a szkoła ma własciwe kwalifikacje ludzi na własciwych stanowiskach. Rozumiem jakby tę wizytórkę  :-)
Basik30-03-2004 12:50:07   [#07]
czyli teoretycznie - można, praktycznie się nie da. Myślę, że brak jest klarownego przepisu dotyczącego tej kwestii. Bo przeniesienie słuzbowe nie wchodzi w grę. Dyrektor podstawówki nie chce mojej nauczycielki.
Grazia30-03-2004 13:35:52   [#08]
I wcale się nie dziwię. Dziwię się zaś nauczycielce, że siedzi spokojnie z założonymi rękami i nic nie robi. Ale Polak mądry po szkodzie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]