Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zapytanie
strony: [ 1 ]
mulat28-03-2004 13:49:55   [#01]
Czy dyrektor szkoły, jako pracodawca może zmienić zakres obowiązków pracownika obsługi przydzielając mu do wykonania zadania w innej placówce, która nie należy do danego zespołu szkół? Jeśli tak, to jak jest podstawa prawna, gdyż nigdzie nie mogłem znaleźć.
beera28-03-2004 17:51:16   [#02]

pracownik ma w umowie okreslone miejsce wykonywania pracy - tak?

to nie bardzo go można wyslać do pracy w miejsce, ktore nie jest miejscem jego pracy

moim zdaniem

Ewa z Rz29-03-2004 06:34:04   [#03]

ale można

go delegować...
Iwon29-03-2004 06:58:18   [#04]

Chyba zależy, co w tej innej placówce ma zrobić.

Jeśli ma to być praca na rzecz własnej szkoły, to oczywiście jest to delegowanie.

Jeśli jednak byłaby to tylko praca na rzecz obcej placówki, delegowanie wydaje mi się bezprawne. Zdaje się nie ma czegoś takiego jak "pożyczanie" sobie np. księgowej czy woźnego.

Igła29-03-2004 20:02:50   [#05]

zapytanie

czy to prawda, ze podpisujac plan awansu ,w ktorym sa rozne formy doksztalcania (kursy,dyplomowki, itd...) jednoczesnie zgadzam sie na takie formy i akceptujac jest to jednoznaczne z wystawieniem delegacji sluzbowej i zwiazanych z tym zwrotow kosztu wyjazdu itd...?
AnJa29-03-2004 20:08:15   [#06]

Nie, nieprawda.

Delegacje to kwoty w budżecie,których np. w przyszłym roku możesz nie mieć, jeśli z rozdziału dokształcanie to przeciez także opinia organu prowadzącego i jego regulamin przyznawania stąd środków.

Chociaż czy ewentualnie przed sądem byś wygrała to do końca pewien nie jestem;-)

Marek Pleśniar29-03-2004 20:11:26   [#07]

i to jest dobre pytanie:-)

moim zdaniem to jest rodzaj obietnicy i da się coś od dyrektora wyciągnąć:-) Choćby wolne na studia.

W ramach przyznawanych środków na doskonalenie, ludzie z zatwierdzonymi takimi formami w planie rozwoju powinni miec pierwszeństwo. Łatwo nieuwzglednianie tego wykazać podczas czynności nadzoru pedagogicznego KO;-) I łatwo dyrektorowi o wykręty - brak środków.

beera29-03-2004 20:40:17   [#08]

w kwestii delegowania zdecydowanie zgadzam się z Iwon i takie były intencji mojej odpowiedzi

....

zaś w kwestii pytania Igły, to fiu, fiu

ale watpię by to można traktowac jak skierowanie ( a taki tryb w konsekwencji powoduje koniecznośc zwrotu kosztów)

Marek Pleśniar29-03-2004 20:43:05   [#09]

no ale może warto by tak było? I by dyrektor nie zatwierdzał takich cudów w planach rozwoju;-)

beera29-03-2004 20:55:24   [#10]

coś Ty;-)

Se może przeciez każdy studiowac co chce i za co chce
Igła29-03-2004 21:09:16   [#11]
to jest jakis obled, tzn. jako dyr moge komus nie zatwierdic jego planu awansu jezeli jest ambitny to niech studjuje! przeciez to tez inwestycja w jego osobisty warsztat pracy. Tzn. znajac realia powinnam wykreslic z planu formy doksztalcania?Prawdopodobnie nie ma czegos takiego jak skierowanie dyrektora dla n-la na doksztalcanie ? ludzie ratujcie!!!
Igła29-03-2004 21:10:13   [#12]
przepraszam studiuje!
Marek Pleśniar29-03-2004 21:31:49   [#13]
niech studiuje no jasne - tak tylko marudziłem ze dyrki zatwierdzają jak leci studiowanie fizyki kwantowej;)
Krzysztof Pom31-03-2004 22:12:20   [#14]
U mnie mają w planach rozwoju różne studia i kursy. Proszę bardzo, dokształcajcie się. Jednak nauczyciel, który chce uzyskać dofinansowanie w postaci czesnego, delegacji a także urlopu szkoleniowego musi wcześniej złożyć wniosek z prośbą o powyższe i jeśli uznam, że szkole bęsą przydatne efekty dokształcania tego nauczyciela - podpisuję z nim stosowną umowę. Po jakie licho mam podpisywać umowę i płacić za kolejnego logopedę, skoro i tak nie wystarczy dla niego godzin, bo ten już zatrudniony ma zaledwie 1/2 etatu? Studiuj sobie, proszę, bardzo: na własny koszt i z wykorzystaniem urlopu bezpłatnego.
orlik31-03-2004 22:53:31   [#15]
Jestem ciekawa jak wygłądałby mój fundusz gdybym refundowała wszystkim nauczycielom dokształcanie zgodnie z ich planami rozwoju.Mam ich 3/4 rady. Niech się szkolą jeżeli czują taką potrzebę. Ja refunduję dokształcanie tylko takie, które przynosi korzyści placówce. Organizuję również szkolenia rad pedagogicznych.Na więcej nie starcza.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]