Forum OSKKO - wątek

TEMAT: podwyżki a L-4
strony: [ 1 ]
hania27-03-2004 22:40:12   [#01]

Koleżanka, która jest na zwolnieniu, dłuższym, bo poszpitalnym i związanym z koniecznością doleczenia usłyszała, że ewentualna podwyżka nie będzie jej dotyczyć dopóki na zwolnieniu pozostaje (jest od listopada)

zastanawia się czy nie iść więc na urlop dla poratowania zdrowia zamiast siedzieć na L-4 w świetle ewentualnych możliwych podwyżek (choć w obecnej sytuacji - to i tak kto tam wie...), bo podobno wówczas podwyżka ją obejmie od jej wejścia. Jest nauczycielem dyplomowanym, jej leki strasznie drogie, możliwa operacja też się by z kosztami wiązała, każdy grosz się liczy...

przyznam, że słyszę to po raz pierwszy i ciekawi mnie podstawa prawna oczywiście.....

Leszek28-03-2004 13:39:06   [#02]

ciekawy pomysł w zakresie oszczędności...

czyżby Twoja koleżanka przestała być pracownikiem będąc na zwolnieniu?

też byłbym ciekaw podstawy prawnej takiego działania...

pozdrawiam

AnJa28-03-2004 14:27:30   [#03]

Coś mi się też kojarzy - bo ona jest własciwie na garnuszku ZUS chyba, a tamten liczy wysokość świadczenia od kwoty sprzed przejścia na zwolnienie.

No, coś chyba pokręciłem, ale spotkałem sie kiedyś z taką sytuacja.

Leszek28-03-2004 20:22:07   [#04]

no tak...

podwyżka będzie koleżanki dotyczyć od 1 stycznia br...

ale ponieważ naliczają chorobowe to fizycznie jej jeszcze nie ujrzy...

pozdrawiam

annah28-03-2004 21:30:26   [#05]
czyli co, wrócić do pracy na dzień? :)
bogna28-03-2004 22:12:21   [#06]

na dzień - to nic nie da :-(

bo liczą chyba średnią z 6 miesięcy.

Ryszard29-03-2004 16:26:55   [#07]

odnośnie #01, koleżanka chyba ma rację, gdyż urlop zdrowotny jest liczony jako zasadnicze pobory z jakimiś dodatkami (i podlega przeszeregowaniom- udzielany co trzy miesiące), a nie jako zasiłek chorobowy. Tak mi się wydaje - nie przerabiałem tego. Pozdrawiam

Małgorzata Piontek31-03-2004 20:13:43   [#08]

L4 jest naliczane ze średniej, z ostatnich 6 miesięcy przed rozpoczęciem zwolnienia lekarskiego.Podwyżka więc jej nie obejmie. Miałam podobną sytuację. Od czerwca do stycznia byłam na L4, w międzyczasie zrobiłam dyplomowanego. Nie dostałam podwyżki (w związku z awansem )aż do lutego.

Konsekwencje długotrwałego zwolnienia ciągną się i ciągną. Mniejsza trzynastka, mniej za ferie zimowe, zabranie motywacyjnego na 6 miesięcy, mniejsza średnia urlopowa w tym roku szkolnym

stan01-04-2004 20:53:06   [#09]

... a kiedy będzie podwyżka ?

:-(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]