Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Data posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej czy data aktu nadania?
strony: [ 1 ]
Maryśka226-03-2004 11:59:44   [#01]

Mam taki problem: otóż nauczycielka uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Samo to w sobie nie jest problemem oczywiście ;-)))

Komisja Kwalifikacyjna posiedzenie swoje odbyła 29 stycznia tegoż roku, natomiast sam akt nadania nosi datę 3 lutego tegoż samego roku, bo jakżeby inaczej.

W akcie jest oczywiście formułka: po uzyskaniu zaświadczenia nr xxxxx z dnia 29.01.04 o akceptacji Komisji Kwalifikacyjnej ....... nadaję i tak dalej.

Już się streszczam i pytam. Kiedy nastąpić ma w związku z tym zmiana  wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela? Która data jest wiążąca! Styczniowa czy lutowa? Podwyższenie wynagrodzenia od 1 lutego czy 1 marca?

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Jacek26-03-2004 12:11:11   [#02]
Napewno 1 marca, gdyż to akt nadania jest podstawą do zmiany wynagrodzenia a nie zaświadczenie komisji.
TereKlo26-03-2004 12:11:35   [#03]
Obowiązuje data z aktu nadania, nie posiedzenia komisji.
Maryśka226-03-2004 12:21:06   [#04]
Dziękuję!
AnJa26-03-2004 12:57:10   [#05]

I żeby takich wątpliwości uniknąć nasze władze w akcie nadania wpisują datę posiedzenia komisji.

Coś te władze za bardzo mi się podobają - pewnie niedługo cos walnie i zdanie zmienię;-)

puk,puk,puk
x      x    x
                   - niemalowane drzewo.

Maryśka226-03-2004 13:10:23   [#06]

A jakby te nasze władze jeszcze stosowały formułkę: nadaję  z dniem xxx stopień...., to takie niemotki, jak ja nie zadawałyby takich pytań. O!

;-)))

Władze mu się podobają! AnJa! Tak z rana?! No coś Ty!!! ;-)

Rany! To już po 13-tej! Teraz rozumiem! Ale to takie zaszłe przyzwyczajenia z minionej epoki!   ;-)

elka4026-03-2004 16:13:30   [#07]
moja własna droga"
09 lutego - posiedzenie komisji, akceptacja
13 lutego - wydanie zaświadczenia przez KO o akceptacji
27 lutego - wydanie aktu nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego
od 01 marca podwyżka

PS: Zazdroszczę szybkości wydania aktu 29 stycznia akceptacja, 03 lutego wydanie aktu nadania stopnia; a gdzie czas na tzw uprawomocnienie decyzji administracyjnej?

Może stąd tyle niedomówień = znów ktoś zapomniał ujednolicić terminów, hm...

Mądrzy i doświadczeni wypowiedzcie się o procedurach. A może już nic nie jest tak jak powinno czyli wolna amerykanka i może być wydany akt na drugi dzień albo i tego samego dnia?
Tera26-03-2004 17:39:52   [#08]

No to ja też coś dorzucę :-)

  - 21 stycznia posiedzenie komisji

  - 24 stycznia data na akcie nadania

  - 05 marca wręczenie nauczycielowi aktu ( uroczyste nawet)

  - od kiedy podwyżka, 1 lutego czy 1 marca ?

Tadek26-03-2004 18:54:23   [#09]
patrz#3
Leszek26-03-2004 20:52:47   [#10]

Co do zapisów w aktach trzeba spojrzeć do rozporządzenia o awansie, a dokładniej do załączników ze wzorami aktów.

Organ nadający stopień awansu przed podpisaniem aktu ma prawo sprawdzić, czy komisja pracowała zgodnie z zasadami określonymi w przepisach.

I stąd będą różnice między datą posiedzenia komisji a datą nadania stopnia awansu.

Natomiast pytanie o przyczyny rozpiętości pomiędzy tymi datami - spytać w organie.

Projekt zmian zakłada wprowadzenie pewnych terminów na załatwienie takich spraw (jeden z terminów użytych w KPA - 2 miesiące)

pozdrawiam

Tera26-03-2004 22:32:27   [#11]

Tadek :-)

Data styczniowa , wręczono w marcu, w szkole przedstawiono w marcu,

Wcale nie chodzi o datę posiedzenia komisji, bo to inna sprawa.

A jakby kuratorium "przetrzymało" do czerwaca?

Macia26-03-2004 22:46:21   [#12]

U nas

pewnie nasze KO przetrzyma akty tak jak pisze tera. Komisja 5 luty a do dzis podobno nie sa jeszcze podpisane przez kuratora.
elabs27-03-2004 09:58:22   [#13]

awans

Ja komisję miałam 28 stycznia, a do dzisiaj niczego nie dostałam. Ciekawe, czy będę czekać do września. Pragną jak najwięcej zaoszczędzić. Tylko dlaczego moim kosztem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]