Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ochrona danych osobowych
strony: [ 1 ]
Dorota1lo25-03-2004 13:02:40   [#01]
Czy można wykorzystać PESEL w celu, na przykład, ogłoszenia wyników egzaminu dojrzałości?
RomanG25-03-2004 17:32:42   [#02]
W mojej ocenie pesel to są dane pozwalające na jednoznaczną identyfikację osoby.
Dżoana25-03-2004 18:18:57   [#03]
U nas każdy uczeń dostaje numer dzięki któremu odczytuje wyniki z listy.
Dorota1lo25-03-2004 22:14:08   [#04]
Chyba jednak bezpieczniej będzie "zakodować" ucznia bez pomocy numeru pesel.
Marek Pleśniar25-03-2004 22:26:44   [#05]

zgadza się

Gaba25-03-2004 22:34:02   [#06]

to znaczy kto ten numer niby ma odczytać... ale tak naprawdę, kto - sekretarka? czy pielęgniarka zdradzi tajemnicę pesselu... i tej totalnej indolencji umyslowehj, bo piątkowicz to jest dumny jak paw, że się o nim wie!

 

Bardzo jestem wdzięczna moim nauczycielom, że mogły moje oceny wisieć publicznie i nikt ich nie ośmieszył!.

 

Pałkowicze niech się uczą, a nie histeryzują!

JarTul25-03-2004 22:36:50   [#07]

A jak...

wykorzystam pierwszych 7 cyfr numeru PESEL, to już naruszę ustawę o ochronie etc. ;-)
Gaba25-03-2004 22:39:35   [#08]

oj, kochane wy moje ludziska

może ja, bo.... wiesz każdyn zna w szkole pesele, nikt nic nie umie, ale pesele zna, zwłaszcza jak się je uporządkuje malejąco czy wzrastająco...
RomanG25-03-2004 22:58:04   [#09]
Wyniki matur powinny być podawane na forum klasy, jak wszystkie dotychczasowe oceny. Uczeń w szkole ma uczyć się i być oceniany w grupie; dla kolegów i koleżanek z klasy tak ważna ocena podsumowująca trzyletnie starania lub piętnująca trzyletnie obijanie się nie powinna być tajemnicą.
Gaba26-03-2004 04:04:42   [#10]

Mnie tam nie interesuje czy mają koledzy wiedzieć czy klasa, czy koledzy z fakultetu - ocena ma być jawna dla ucznia.

to mnie interesuje - pragnę powiedzieć, podkreślić, iż podanie wyników pod numerami PESEL jest dopełnieniem formalności (nie trzeba żadnych ekstra dodatkowych numerków dawać, zaklejonych w kopertach i trzymanych w sejfach).

 

Nie wolno pewnych wyników podawać publicznie - ja np. nigdy nie podaję publicznie żadnych ocen, bo tak chcę - a nie bo tak muszę, tak uważam, że jest lepiej, mądrzej,. więcej osiągnę. Ale dużo by gadać, to się wiąże z ocenianiem formatywnym właśnie w klasie.

 - ale - wywieszenie ocen egzaminacyjnych pod peslami jest dochowaniem pełnej tajemnicy - nikt nie wie jaki masz PESEL z wyjątkiem sekretarki, która codziennie studiuje PESEL i pielęgniarki, która nocami uczy się na pamięć.

 

Chciałam podkreślić jedynie fakt absurdalności ochrony danych osobowych na siłę w szkole - przesadzanie, straszenie ustawą, która miała jedynie odciąć nas od ulotek reklamowych - a narobiła tyle właśnie zamieszania, że za niedługo będę musiała prosić podaniem o podanie danych do. urodzin, imienia ojca, że o telefonie do domu nie wspomnę. A i tak będzie to moja wina, że nie mam telefonu, bo jakby co tam mam szybko powiadamiać rodzica, że coś się stało...

 

Egzaminu już nie wywiesisz tak spokojnie (żeby się leser wstydził), bo się leser załamie, w dodatku załamanie się psychicznie, i to załamie się na zabój.

 

Oczywiście jest to mi, w tej chwili okropmnemu leserowi, na rękę - studiując tu i tam dostaję sobie pisemne powiadomienie, że niestety p. dyrektor jesteś pani niedouczona i pałkę pani masz. Fajne! Bardziej papieskie od samego papieża.

 

PS. Normalności, niedopatrywania się głupot życzę.

Ewa z Rz26-03-2004 06:20:01   [#11]

a przy nowej ...

będzie spokój. Prace bedą kodowane i wystarczy wywiesić wyniki z tymi kodami właśnie!

Wilk syty i owca cała... :-)

RomanG26-03-2004 08:33:38   [#12]
No ale ja już nie optuję za jawnym wywieszaniem publicznym (w którejś dyskusji Marek mnie przekonał), ale za podawaniem i omawianiem na forum klasy, bo ta publicznością w rozumieniu prawa szkolnego z pewnością nie jest.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]