Forum OSKKO - wątek

TEMAT: za pasem sprawdzian
strony: [ 1 ]
Elusia24-03-2004 21:48:58   [#01]

Jak praktycznie organizujecie ten dzień? Tzn. uczniowie do opieki, nauczyciele nie w komisjach?

P.S. Jak wam się podobają "bezpieczne koperty"? Było już skojarzenie z czymś innym bezpiecznym :-))) A lista rozmieszczeń uczniów? ;-)))

Jasiu25-03-2004 09:02:50   [#02]

U mnie jest tak.

Uczniowie i rodzice są powiadomieni, że jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Jeśli przyjdą uczniowie z klas młodszych do szkoły (od I do V), to nauczyciele nie będący w komisjach organizują zajęcia wychowawcze.

Co do rozmieszczeń uczniów. Wchodzą do sali według listy uczniów i przy drzwiach wybierają  karteczkę z numerem miejsca.

Grazia25-03-2004 14:11:16   [#03]
U mnie rano jest sprawdzian (na sali gimnastycznej) i dzieci z klas I-III mają normalne lekcje, a dzieci z klas IV i V przychodzą na 11,30 na 2 godziny zajęć o tematyce ustalonej przez dyrekcję.
Ewa z Rz25-03-2004 14:16:57   [#04]

???

a jak to się ma do zapisu rozporządzenia o organizacji roku szkolnego:

§ 6. ust. 2. Dzień, w którym odbywa się sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, jest w szkołach podstawowych dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Wydaje mi się, że klasy I-III są oddziałami szkoły podstawowej... U mnie pracuje jedynie śiwetlica - zajęcia opiekuńcze i oddział przedszkolny.

Grazia25-03-2004 14:28:35   [#05]

wiem i wie o tym rada pedagogiczna, ale nikt nie chce o tym rozmawiać z dyrekcją

AnJa25-03-2004 15:40:59   [#06]

A dyrekcja wie?

Bo jeśli tak, to dobrze byłoby znać motywy - moze faktycznie jakieś są.

A co do wiedzy - informacja o zmianie w Rozporządzeniu o org. roku była ogromną niespodzianką dla wszystkich obecnych na pewnym szkoleniu ze 2 tygodnie temu, z prowadzącym je wizytatorem włącznie.

Uśka25-03-2004 18:29:11   [#07]

AnJa

No ciekawe :) bardzo ciekawe
Grażyna25-03-2004 18:39:00   [#08]

żartujecie? Przecież jak można było o tym nie wiedzieć? Gdzie się tacy uchowali?

A że nikt z rady o taką rzecz nie może zapytać dyrekcji to też mnie dziwi. Przecież to nie jest pytanie w stylu "Czy w przyszłym roku będzie jeszcze pan dyrektorem w naszej szkole?" Czego tu się bać?

romuald bobrowicz25-03-2004 18:54:19   [#09]
o sposobie organizacji sprawdzianu decyduje dyrektor w ramach prawa,a prawo
jasno określa , że ten dzień jest wolny od zajęć

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]