Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 2 pytania
strony: [ 1 ]
Renata S24-03-2004 17:52:22   [#01]

witam...

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na 2 pytania?:

!) jaka jest podstawa prawna, pozwalająca na uśrednianie godzin

2) jak w praktyce rozwiązujecie problem ZFŚS i tzw. bonów towarowych w świetle nowych uregulowań?

Jolanta Szuchta24-03-2004 18:01:19   [#02]

Ja tylko na drugie

Póki co nie mam pieniędzy,zeby przed świętami cosik dac,ale będąc wczoraj na spotkaniu z dyrektorami wielu szkół(narada dyrektorów) zasłyszałam:

Jedni dają bony i odprowadzaja należny podatek.

Drudzy za około 100 złotych na czlowieka w jednej firmie kupują rzeczówkę typu pościel,proszek do prania,ręczniki(100 zeta,bo narazie tyle maja a nie dlatego ze tylko tyle jest wolne od podatku)

Jeszcze inni każa przynieść rachunek na rzeczówke.

A ja... we wtorek mam RP więc skonsultuje,a z obsługą też w tygodniu.

Renata S24-03-2004 18:04:50   [#03]
Dzięki i za to drugie...
Ewa z Rz24-03-2004 18:06:14   [#04]

1) KN art 42 ust. 7. Organ prowadzący szkołę lub placówkę po uzyskaniu opinii organu sprawującego nadzór pedagogiczny określa:
pkt 1) zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego;

Zatem jest to kompetencja organu prowadzącego - jak on to określi to tak jest.

2) Bony sie nie kalkulują, nawet przy upustach - słyszałam o 5%. Lepsza jest pomoc rzeczowa - każdy kupuje za tyle ile przydzieli mu komisja socjalna i rozlicza się rachunkiem :-) Ale ja mam małą szkołę - 25 pracowników, więc da sie wytrzymać... Nie wyobrażam sobie jak by było, gdyby było ich 200.

Oczywiście tylko do kwoty 380 zł, bo potem, to najprościej dać zapomogę (gotówka). :-)

ReniaB25-03-2004 00:04:44   [#05]
 u nas też na życzenie pracowników zakupy na rachunek
skalmo25-03-2004 08:10:51   [#06]

zamiast bonów

Znaleźliśmy rozwiązanie na bony.
Tak jak do tej pory dogadujecie się z marketem lub hurtownią [ zapytanie o cenę, itp.]
Oni wystawiają upoważnienie imienne do odbioru paczki rzeczowej na kwotę [ do 380zł] , a my rozdajemy pracownikom te upoważnienia. Potem oni przysyłają fakturę zbiorczą i gotowe.
Szkołe wytarguje upust, pracownik kupuje co chce. Papier ten sam - różnica w nazwie i wystawcy "talonu" . Na to samo wychodzi . Sprawdzone przez Urząd Skarbowy - to był ich pomysł.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]