Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Studia podyplomowe od 1X2003
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta24-03-2004 15:28:40   [#01]

a uprawnienia do nauczania drugiegi przedmiotu.

Wczoraj moja Pani sekretarz szkoły była na szkoleniu.Czy żle zrozumiała,czy ma racje?

Podobno ukończenie studiów podyplomowych rozpoczątych po 23 09 2003 roku,czyli od momentu kiedy to weszlo rozporządzenie MENiS w sprawie Standardów kształcenia nauczycieli nie pozwoli na nauczanie drugiego przedmiotu.Czyli np jeśli ja w tej chwili wyslę nauczyciela po nauczaniu początkowym  na studia podyplomowe z W-Fu to on tego przedmiotu nie będzie mogł uczyć.

Ja uważam że będzie mogł pod warunkiem ze te studia bedą prowadzone zgodnie z w cytowanym rozporządzeniem.A może to ja nie potrafię interpretować przepisów?

Ewo i inni wypowiedzcie się prosze.

AnJa24-03-2004 16:05:10   [#02]
Zmieniło się coś w rozporządzeniu o kwalifikacjach? Bo zdaje się, że nie, czyli:

 § 2. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w: (tu bez cytatu, generalnie we wszystkich szkołach i przedszkolach, poza szkołami specjalnymi, i innymi specjalistycznymo placówkami)
-posiada osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia:

3) studiów magisterskich na kierunku innym niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć, która ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne i ukończyła studia podyplomowe z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.

§ 3. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w gimnazjach posiada osoba, która:
3) legitymuje się dyplomem ukończenia studiów magisterskich na kierunku innym niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć albo dyplomem ukończenia studiów wyższych zawodowych na kierunku (specjalności) innym niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć, która ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne i ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.

§ 4. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w:
- przedszkolach,
- szkołach podstawowych,
- szkołach zasadniczych,
- zasadniczych szkołach zawodowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy,
- placówkach oświatowo-wychowawczych,
- placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania,
posiada osoba, która:
3) legitymuje się dyplomem ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności innej niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć, która ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.

Ewa z Rz24-03-2004 18:16:15   [#03]

no właśnie!

Jak przyniesie świadectwo ukończenia studiów podyplomowych to ... ma kwalifikacje!

I wcale nie trzeba sprawdzać czy studia były zgodne z rozporządzeniem! Za to odpowiada uczelnia wystawiajac świadectwo... Tak jak ty odpowiadasz za to, że twój absolwent ma zrealizowana podstawe programową własciwą dla twojego typu szkoły.

Jolanta Szuchta24-03-2004 18:28:10   [#04]

To w takim razie

co usłyszała moja sekretarz?Tez jestem tego samego zdania jak Wy ale zawsze wolę sie upewnić.

Wiecie jak to z przepisami nie zawsze potrafię, choć powinnam ,je poprawnie interpretować i jestem zdania ,ze lepiej zapytać niz popełniac błędy.

AnJa24-03-2004 20:03:02   [#05]
Oj, skroma jaka:-)
Jolanta Szuchta24-03-2004 20:05:07   [#06]

Nie skromna

tylko po prostu znam swoje braki :-((((
AnJa24-03-2004 20:19:09   [#07]

Tylko się nie obrażaj!

Jak już musisz -  obraź w moim imieniu swoją sekretarz;-)

Jolanta Szuchta24-03-2004 20:22:14   [#08]

AnJa

żle odczytałes moją odpowiedz ja wogóle nie jestem obrażalska.

To raczej moja sekretarz chce postawic na swoim i mieć zawsze rację ;-))))

AnJa24-03-2004 20:26:55   [#09]

Kurde, własnie dobrze (chyba ) odczytałem:-)

I na tych 2 wątkach nie do Ciebie, tylko do szkolących i szkolonych się lekko czepiam.

Czyżbym znów z czepliwością przesadził?

Jolanta Szuchta24-03-2004 20:29:54   [#10]

No to może

ja znow nie potrafie czytac ze zrozumieniem :-)))))

A szkolący?dorabiaja do skromnych urzędniczych pensji;-)))

AnJa24-03-2004 20:39:00   [#11]

Oj, potrafisz!:-)

A co Cię pensje urzędników obchodzą - jak taki poziom szkoleń, to może i pensje wystarczające?

Jolanta Szuchta24-03-2004 21:21:37   [#12]

Pewnie tak

reasumując szkolący powinni  jak i inne firmy mieć jakies referencje.

Z tym,że to byli pracownicy kuratorium.

AnJa24-03-2004 21:25:46   [#13]

;-))

I to jest referencja wystarczająca.

I wiecej nie pisz - bo to Twoi pracownicy nie zrozumieli!

Jolanta Szuchta24-03-2004 21:27:52   [#14]

Jak widać tak

i ciesze się ze wyszło na moje.;-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]