Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Boiska sportowe
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta20-03-2004 18:40:16   [#01]

Moja szkoła usytuowana jest w poblizu wiekiego osiedla mieszkaniowego.

Wszystkie dzieci tam mieszkające chodziły,chodzą i chodzić będą do tej szkoły.

Szkoła ma duże zaplecze boisk sportowych:piłka ręczna,nożna,sitkowa,koszykowa,bieżnia.Wokól są częsciwo zadaszone ławeczki,stoją bezpiecznie przytwierdzone bramki,kosze.

Nie chcę zamykać boisk na tzw.cztery spusty,tylko chcę aby młodzież z nich korzystała w godzinach popołudniowych.Nie mam etatu stróża więc nikt tej mlodzieży nie jest w stanie dopilnować.Efekt jest taki,ze spotykają się tam róne osoby,palą papierosy,piją piwo,dewastują,śmiecą.

Co z tego,ze wokól są kosze na śmieci,co z tego,ze codziennie rano zamiata sie boiska,co z tego ze przecież niszczą sobie?

Naprawdę już nie mam siły patrzeć na to co się tam czasami dzieje.

Już było kilka wyroków za powybijane szyby,rodzice płacili do kasy szkoły pieniądze,każdego wieczora patrol policji ogląda teren szkoły.

Nie potrafie tego tematu przeskoczyć,to chyba ponad moje siły.

Juz zastanawiałam się nad zamontowaniem kamer ale to kosztuje ponad 10 000,a może jednak gdzies znajde te pieniądze.

Czy ktoś ma może podobny problem i jak go rozwiązał? :-((((

Małgoś20-03-2004 18:49:10   [#02]

a może zaprosić ...osiedle do współpracy ;-)

w zamian za udostępnienie obiektów sportowych mieszkańcom - udział w kosztach ochrony obiektów

w ramach aktywizowania środowiska lokalnego (z korzyścią obopólną)

Jolanta Szuchta20-03-2004 19:08:49   [#03]

Małgoś

Też próbowałam,nawet byłam na zebraniu członków spółdzielni mieszkaniowej,jedyne co udalo mi sie uzyskać to czasami dostane od nich jakieś pieniądze na pokrycie kosztów usunięcia szkód.
Małgoś20-03-2004 19:13:27   [#04]

a może w miescie działa jakaś fundacja na rzecz rozwoju młodzieży, zdrowia, krzewienia kultury fizycznej, zdrowego trybu życia, opieki nad dziećmi itp itd.?

szkoda tych Twoich obiektów, żeby niszczały, ale tez że słabo są wykorzystywane w weekendy czy popołudnia

Elżbieta Wysocka20-03-2004 21:13:58   [#05]

podobny problem

ja mam również. Szkoła i kompleks sportowy, nieduży, ale zadbany (zieleń, ławki, stanowiska do ćwiczeń LA - ogólnie atrakcyjny ), znajdują się w centrum miasta.
Kiedy nie mieliśmy już prawie wszystko zniszczone ( boiska do piłki służyło do wiraży i popisów samochodowych ) - uporządjkowaliśmy od nowa i zamknęliśmy na kłódki, sztaby, łańcuchy ... Efekt był taki, że i tak weszli przez wysoki płot lub bramę (zabytkową ) nawet przenieśli ta drogą rowery ... Otworzyliśmy i tak juz chyba zostanie. Proszę policję  o większy nadzó, ale to nie wiele pomaga.

Ostatnio uruchomiłam zupełnie nowy pomysł i na razie działa.
Otóż zachęciłam ludzi, którzy zbierają butelki i puszki po piwie, aby nie czekali az my to pozbieramy, tylko przychodzą rano - przed zajęciami - i zbierają to, co im przydatne. Nam zostają "tylko" papiery - zawsze to mniej ...:)

Obawiam się, że nie znajdziemy na to żadnego skutecznego sposobu.

Pozdrawiam -
joszka21-03-2004 18:39:46   [#06]

To z puszkami świetne

kupuję od jutra!!!!

A macie tablice o odpowiedzialności i konsekwencji samowolnego przebywania na terenie obiektu szkolnego? Podobno w ramach (przepraszam wojskowego rwd) warto mieć

Jolanta Szuchta21-03-2004 21:18:05   [#07]

Wiszą od lat

i co z tego? Choć nie powiem ostatnio policja pokazując delikwentowi te własnie tablice,wylegitymowała  a że byl" pod wpływem" odnotowala i chyba sprawa pójdzie do sadu rodzinnego.Czekam co zrobią mi w zamian.
Elżbieta Wysocka21-03-2004 21:26:56   [#08]

tablice rwd

co to takiego? i co tam jest obwieszczone?
Małgoś21-03-2004 21:36:27   [#09]

:-)

rwd :-)))

to taki skrót "ratuj własną d..."

Elżbieta Wysocka21-03-2004 21:58:35   [#10]

dzięki :))))

Małgoś za szybką reakcję, nie zdążyłam jeszcze szukać tego skrótu w odpowiednim słowniku - na szczęście ;))
Za to .... podam inny skrót, którego - byc może - nie znacie, a który mi sie podoba:

P P R B F F i S    -   Państwowe Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Fortów Fortyfikacji i Stanic

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]