Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena ryzyka zawodowego nauczycieli - jaka metoda, gdzie szukać?
strony: [ 1 ]
skalmo19-03-2004 13:43:13   [#01]
Zbieram materiał do oceny - jako pracownik zajmujący się dodatkowo bhp musze zrobić to sama- szkoły nie stać na firmę. Mam przedszkole - nauczycieli według PN- 800000...., nie mam szkoły i obsługi. POMÓŻCIE. Od niedawna pracuję, ale szybko chwytam.
luska19-03-2004 13:59:41   [#02]
bhp.zce.szczecin.pl/ryzyko
skalmo19-03-2004 14:03:20   [#03]
byłam już tam - to za mało
jerzyk19-03-2004 14:18:45   [#04]

moze tam

http://www.oddk.pl/ryzyko/index.php?PHPSESSID=8f33dedd6af12535deef3470324c1934
Jolanta Szuchta19-03-2004 14:38:26   [#05]

Wysyłałam

niektórym na priva to i Tobie mogę.
skalmo19-03-2004 14:53:11   [#06]
to znaczy że dostanę to mailem?    mam mnóstwo różnych , ale niczego konkretnego - brakuje mi wszystkiego o ocenie księgowej , dyrektora szkoły!
Sciągnęłam pliki JCK ale to też mało.
skalmo19-03-2004 14:54:37   [#07]
a Jerzyka adres poleca ksiązkę z cd - czy ktoś to próbował robić?
Jolanta Szuchta19-03-2004 15:06:14   [#08]

Dostaniesz

ale podaj mi na moją poczte swoj adres oczywiście mailowy.
Jacek19-03-2004 15:09:12   [#09]
To i ja jeśli można poproszę chyba, że umieścisz to w wymianie plików :))
skalmo19-03-2004 15:15:52   [#10]
wystarczy kliknąc a pojawi się adres mailowy, ale posłałam tesz prywatnie . czekam na pliki, a mam pytanie do Jacka - kim jesteś w szkole ?
Jolanta Szuchta19-03-2004 15:16:27   [#11]

To chyba zrobię tak

wyslę Asi a ona umieści bo ja jeszcze nie potrafie ok?
Jacek19-03-2004 16:02:05   [#12]

hym, skalmo, kim jestem w szkole, trudne pytanie :-))

Chyba to będzie tak:

najpierw nauczycielem (od fikania koziołków), później dyrektorem ale najpierw staram się być CZŁOWIEKIEM i KOLEGĄ.

:-))

AnJa19-03-2004 21:24:22   [#13]

Co do ryzyka w ogóle - bo tam nie ma nic konkretnego. Są piekne metody ze wzorami, rysunkami - tyle, że jak do tych wzorów cokolwiek podstawisz, to Ci i tak nic nie wyjdzie.

Gdzię juz tu o tym opisaliśmy, i nic nie zmieniło -więć jeśli napiszesz w tabelce:

 zdarzenie/prawdopodobieństwo dla  dyrektor księgowy   portier
 na  łeb spadnie cegła  żadne(budynek drewniany)  żadne  żadne
 pobije rodzic  niewielkie  żadne  mało prawdopodobne
 eksploduje monitor od kompa  zadne ( nie ma kompa)  duże (komp z 1994 r)  zadne

to nikt Ci formalnie tego nie zakwestionuje.

Tylko niech dyrektor, księgowa i portier podpiszą, że zapoznali sę.

skalmo22-03-2004 08:42:00   [#14]
uśmiałam się na dzieńdobry z oceny ryzyka anji.    Śle podziękowania Joli za ocenę , strasznie długa  , każdemu takie - to mi tuszu w drukarce zabraknie. Horror mnie czeka  , czuję to w kościach. Zbieram materiały jak na pracę magiserską i  jak złożę całość to będzie najlepsza ocena w woj. świętokrzyskim.  

A ci do dyrektora Jacka -podziwiam że obycie z komputerem na wysokim stanowisku ułatwia pracę ich asystentom. Ja mam na głowie wszystko , a po likwidacji 2 oddziałów przejmę dwa etaty za jedną pensję. Tylko w szkole to jest możliwe   . Nauczyciel pracuje 18 godz tygodniowo, ferie, rekolekcje, świeta szkoły, teatrzyki, wakacje    a  my 40 godz  non stop.
Gdzie tu sprawiedliwość?????!!!!!!!
beera22-03-2004 09:35:35   [#15]

jolu:-)

Wyslij- chętnie umieszczę

:-))

Jolanta Szuchta22-03-2004 13:21:03   [#16]

Mam nadzieje

że mi sie uda.Proszę tylko nie pisz ze ja jestem autorem bo nie jestem.Napisał to moj BHP-owiec,ale pozwolil umieścic.
Jolanta Szuchta22-03-2004 15:10:59   [#17]

Asiu

Umieściłam z pomocą mojego informatyka.Muszę się przecież douczyć zanim pójde na kurs z powodu pracowni ;-))))
skalmo23-03-2004 12:28:29   [#18]

my też

dostaliśmy pracownię , do trzech razy sztuka było i teraz jest.

A właśnie siedzę nad ryzykiem i sklecam w całość .  Jolu   w  jakiej metodzie to jest robione  :  Risc Score   czy   PN ?
Jolanta Szuchta23-03-2004 15:18:19   [#19]

Jejku

Skalmo a o czym Ty do mnie mowisz?:-((((

PN to Polska Norma???? a to drugie???

Majka23-03-2004 16:56:34   [#20]

skalmo...

 Dygresyjnie:

"Nauczyciel pracuje 18 godz tygodniowo, ferie, rekolekcje, świeta szkoły, teatrzyki, wakacje    a  my 40 godz  non stop.
Gdzie tu sprawiedliwość?????!!!!!!!"

 

Jeżeli takie zdanie ma dyrektor szkoły, to co ja się dziwię moim sąsiadom i pani w sklepie... :((

Jola23-03-2004 20:11:51   [#21]
Majka, też mi się nasunęła taka refleksja. Zdaje się, że mur rośnie :-(

No ale jest przecież jeszcze piaskownica ;-)
skalmo24-03-2004 08:25:40   [#22]
dyrektor to inna bajka - to menager, cudotwórca, księgowy i dyplomata w jednym  - dobrze, że nie muszę robić oceny ryzyka dyrektora - bo by pamięci zabrakło.
Dyrektor pracuje non stop , nauczyciel zwykły ma tak dobrze i ciągle narzeka. A to godziny ponadwymiarowe do zapłacenia , to średnia feryjna, wakacyjna, świadczenie wakacyjne - mam wymieniać dalej?
Majka24-03-2004 08:36:39   [#23]

;)

Bez żadnych wątpliwości - dyrektor to cudotwórca :) Przed dyrektorami czapki z głów!

Ale każdy z nich był nauczycielem i wie, że 18 godzin to ludowa bajka. A "teatrzyki" zajmują baardzo dużo czasu...

Skalmo, nie będę się z tobą spierać, bo nie uczyłaś :) Znasz uroki zawodu tylko od strony średniej feryjnej i świadczeń wakacyjnych.

grażka24-03-2004 09:10:13   [#24]

A co to są godziny ponad wymiarowe? Ja tego cudu nie mam od trzech lat - bo raz na trzy lat jest praca w oddziałe z dyrektorem i tych 2-3 godzin brakuje, żeby grupa normalnie funkcjonowała. I tak ten miód zdarza się raz na 4 lata.

Prowadziłam niedawno kurs w małym miasteczku. Tam nie płaci się nawet zastępstw doraźnych. Nauczycielki wolą zostać po godzinach pracy, niż mieć do pilnowania po 40 dzieci. - bo o jakiej tu dydaktyce mowa.

Zatem skalmo - może by tak nie uogólniać? Bo zdziwisz się , ilu tu jest na forum "zwykłych" nauczycieli. I od początku tego forum takie słowa jak Twoje tu nigdy nie padły.

Wyrażm swoje na temat Twojego osądu zdanie - nie widzę potrzeby dalszej dyskusji.

Jolanta Szuchta24-03-2004 10:18:00   [#25]

Skalmo

A to godziny ponadwymiarowe do zapłacenia , to średnia feryjna, wakacyjna, świadczenie wakacyjne - mam wymieniać dalej?

To Twoje słowa;który z tych elementów poza może godzinami ponadwymiarowymi  i ich konsekwencjami Ciebie nie dotyczy?

Wszak jesteś nauczycielem ze zmniejszonym pensum i powierzonym stanowiskiem.Czy nauczyciele w Twojej szkole nie zdobywają np.pieniędzy na malowanie klasy?papier ksero?środki czystości? toz to tez menagerowie .

Pewnie że nie wszyscy ale częsc zapewne tak.

A może żle delegujesz władzę?;-))))

Iwon24-03-2004 10:25:10   [#26]

Skalmo, mam wrażenie, pracuje w pionie administracyjnym.

I krew się w niej burzy, bo nauczycielki za 18 godzin dostają pewnie niewiele mniej niż ona. (!!!!!!) W ferie nie przychodziły, a ona musiała. Jak jadą do kina z klasą, to nie muszą płacić za bilet i autokar; i trzeba im zapłacić za godziny w tym dniu. Nawet jeśli jest ich pięć. ETC...

Iwon24-03-2004 10:28:31   [#27]

Mam takie wrażenie z postów skalmo, gdzie podawała szczątkowe informacje na temat charakteru swej pracy, a nie ze względu na przedstawione przez nią stanowisko.

W szkole, w której pracuję, nie ma takich tarć z obsługą szkoły.

skalmo24-03-2004 11:00:27   [#28]
nie sądziłam, że wywołam burzę protestów. stwierdziłam fakt ogólnie znany.
to dlatego tak napisałam bo moj szwagier pracuje za 824zł brutto 12 godz dziennie i nie ma czasu dla dzieci, żony i pieniedzy na lekarstaw. w porównaniu z nim ja mam luksus. A nauczyciele i obsługa - żyjemy zgodnie i bezstresowo, nie ma konfliktów , każdy ma swoją pracę i ją wykonuje.
takie jest życie i każdy ma prawo do swojego zdania  .

Kto poczuł się urażony  - niech się nie unosi i zastanowi - czy chciałby [ gdyby mógł zmienić zawód] zostać  kimś innym, np. urzędnikiem?  Większość z was  wybierze zawód nauczyciela.
AnJa24-03-2004 11:01:48   [#29]

Drogie Panie:-)

Nie wiem kim jest skalmo ani co robi. Z tego co  tutaj pisze nie wynika jednak, aby był jakimś zajadłym nauczycielożercą.

Myslę, ze większość z obecnych tu dyrektorów ma chwile, kiedy mocno zazdrości zwykłemu nauczycielowi. Skalmo tylko napisał co taki nauczyciel ma lepiej - to jest akurat generalnie fakt. Wy napisałyście co ma gorzej - i to tez jest fakt.

Pewnie, że w drodze rewanżu mogłybyście napisać co dyrektor ma lepiej - i wtedy może ktos z dyrektorów poczułby się urażony.

Wy nie napisałyście - skalmo napisał - to cała róznica. A o nią to chyba nie warto się kłócić.

Przepraszam za dziwaczną składnię, czasami tak lubię:-)

Iwon24-03-2004 11:30:35   [#30]
Niech szwagier również wybierze zawód nauczyciela. ;-)
Majka24-03-2004 11:37:12   [#31]

kochani :)

Nie chodzi o "lepiej" czy "gorzej" :))

Tu nie ma dyskusji.

Zjeżyło mnie słynne zdanie: Nauczyciel pracuje 18 godz tygodniowo, ferie, rekolekcje, świeta szkoły, teatrzyki, wakacje...

Przywykłam już do takich opinii wygłaszanych przez osoby pracujące poza szkołą, ale poczułam się dziwnie, gdy przeczytałam to na forum oświatowym.

I jeszcze raz podkreślam: rzecz nie w tym, czy nauczyciel ma dobrze (ma bez wątpienia lepiej od dyrektora!) , ale  w tym, że ta opinia jest nieprawdziwa!

(co piszę oderwawszy się na chwilę od 60 próbnych matur, które sprawdzam w ramach pierwszego dnia wolnego w ramach rekolekcji;)

Wybór zawodu jest dobrowolny. Szwagier też pewnie nie chciałby do szkoły :)

agabu24-03-2004 12:44:21   [#32]

a co Wy na to:

 

Karta Nauczyciela z ostatnimi zmianami

Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.

2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:

1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7;
2) inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych uwzględniających potrzeby i zainteresowania uczniów;
3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.

Jola24-03-2004 14:55:01   [#33]

A ja na to

...że nic mnie w tym nie zaskakuje (zmiany to tylko to co u Ciebie na czerwono, więc powiedziałabym: dla mnie nic nowego).
Zwróciłam jednak uwagę na coś, na co do tej pory nie zwracałam:

Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.
I to dopiero dla mnie jest ciekawe.

fredi05-04-2004 23:19:18   [#34]
czy mozna zlecic prowadzenie kółka?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]