Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy dyrektor może?
strony: [ 1 ]
Dżoana19-03-2004 09:44:11   [#01]
Czy dyrektor ma prawo żądać od nauczycieli pisemnych deklaracji, w których mają być zawarte nasze dochody ze szkoły i innych źródeł, dochody współmałżonka i dzieci? Podobno jest mu to potrzebne do funduszu socjalnego? Czy nie przekracza swoich kompetencji?
AnJa19-03-2004 09:50:49   [#02]

Jeżeli świadczenie z funduszu jest uzależnione od sytaacji rodzinnej i materialnej ( a jakoś tak jest) to niby skąd dyrektor ma ją znać, jeśli nie z takich deklaracji?

Jeśli nie chcesz ich ujawniać nie występuj po prostu o świadczenie z tego funduszu.

Dżoana19-03-2004 10:11:23   [#03]
Nie o to chodzi. Do tej pory pisaliśmy że przekraczamy lub nie jakąś kwotę, a teraz musimy się spowiadać z dochodów całej rodziny. Mój mąż jest przeciwny ujawnianiu jego dochodów i co mam zrobić!? Ja nie występuję o żadne świadczenie, to dyrektor zmusza nas wszystkich do tych deklaracji!
Jolanta Szuchta19-03-2004 10:24:09   [#04]

A ja po prostu

w regulaminie ZFSS mam taki zapis,ze jezeli ktoś nie zlozył oświadczenia majatkowego to może korzystac z funduszu ale zawsze dostaje najniższe kwoty dotacji.
Gaba19-03-2004 10:24:54   [#05]

Dyrektor ma prawo wiedzieć, jaka jest sytuacja materialna pracownika, który się ubiega o pomoc.

 

Jeżli się nie ubiegasz o pomoc, to infomacji nie składasz - dlatego Twoj mąż będzie usatysfakcjonowany, gdyż rzcywiście nie musi się nikomu spowiadac, jakie ma pieniądze (no, z wyjątkiem urzędu skarbowego).

 

Czyli - starasz się o pomoc - to sie spowiadasz, nie starasz - nie ma problemu. Gdyby mimo to dyr oczekiwał oświadczeń finansowych, jest to naruszenie prawa.

Konto zapomniane19-03-2004 16:22:11   [#06]

Oświadczenie tak zaświadczenie nie!!!

można żądać tylko oświadczenia zaświadczenia nie
Dżoana19-03-2004 18:09:01   [#07]

Nie wiem jaka jest różnica?

Poza tym jeszcze raz powtarzam, że o nic się nie ubiegam, a dyrektor wszyskim narzuca to "rozwiązanie".

Tadek19-03-2004 18:36:02   [#08]
Proszę zapytać dyrektora do czego jest potrzebne- (  bardzo ogólne pytanie). może nauczycieli zaliczył do dyrektorów, którzy takie deklaracje składają, może wystąpił o to organ.
AnJa19-03-2004 19:42:20   [#09]

Spoko kochani:

- oświadczenie, czy zaświadczenie to kwestia regulaminu - w 3 moich byłych szkołach zlikwidowałem zaswiadczenie, bo szkoda papieru pracodawców. Ale jakbym chciał to ksero PIT tez bym se mógł zarządać!

- Twemu dyrektorowi  się we łbie nie mieści, że ktoś na socjalnym żerować nie chce, stąd zapodał: wszyscy ( w domysle:chcący z ZFŚS skorzystać) składają. Doradzam- nie reaguj: ani oswiadczenie, ani wniosek.

Leszek19-03-2004 19:57:12   [#10]

ewntualnie poproś o wyjaśnienie dyrektora po co mu to jeśli nie chcesz korzystać...

a jak nakaże to poproś o pisemne polecenie...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]