Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wypowiedzenie dla odwołanego dyrektora
strony: [ 1 ]
sande17-06-2013 20:47:50   [#01]

Złożyłam w połowie maja rezygnację z funkcji dyrektora. 31.05 otrzymałam dwie uchwały zarządu: jedna o przyjęciu rezygnacji za 3-miesięcznym wypowiedzeniem, drugą o rozwiązaniu stosunku pracy z art. 20, której wykonanie powierza się staroście. dzisiaj wiem, że od września nie będę dyrektorem. Kto powinien dać mi wypowiedzenie z powodu braku 1/2 etatu i w jakim terminie. Konkurs na dyrektora będzie w sierpniu. Jak wygląda moja sytuacja?

rzewa18-06-2013 04:56:08   [#02]

wypowiedzenie jakiemukolwiek pracownikowi szkoły, w tym dyrektorowi, może dać tylko dyrektor tej szkoły

ale teraz Ty jesteś dyrektorem więc wszystko zależy od tego jak umieściłaś siebie w arkuszu organizacyjnym:

1. jeśli nie przewidziałaś dla siebie nawet pół etatu -> zwolniłaś się sama z pracy na podstawie art 20 KN;

2. jeśli przewidziałaś dla siebie pół etatu lub więcej, ale nie cały etat -> oznacza, że wyraziłaś zgodę na ograniczenie na podstawie art 22 ust 2 KN

3. jeśli przewidziałaś dla siebie cały etat -> pracujesz normalnie w przyszłym roku jako nauczyciel

i przyszły dyrektor nie może tego zmienić do 31.08 przyszłego roku

................

a to wypowiedzenie, które ew. wręczy Ci starosta możesz sobie w ramki oprawić - ono ma taką samą moc sprawczą jak wypowiedzenie, które ja bym Ci wręczyła - nie ma nawet z czym do sądu chodzić...

Magosia18-06-2013 09:27:09   [#03]

Rzewa, ale może sande CHCE dostać wypowiedzenie z art. 20  i tylko upewnia się , kto to wypowiedzenie powinien dać. 

Oczywiście, masz rację, że dyrektor zwalnia się sam. Wiem z autopsji:-)

Pozdrawiam z rana. 

 

sande18-06-2013 12:27:31   [#04]

Dziękuję bardzo za odpowiedź. W arkuszu przewidziałam dla siebie 4 godziny dydaktyczne. Oczywiście przewidując dalsze konsekwencje. Jednak liczyłam, że dostanę wypowiedzenie do 31.05 z 3 miesięcznym wypowiedzeniem. Niestety nic takiego się nie stało. I teraz nie wiem, czy rozwiązanie może podpisać Starosta, czy trzeba czekać na nowego dyrektora (1 września) i co wtedy z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

DYREK18-06-2013 15:07:25   [#05]

są uchwały zarządu (odwołanie i art.20) oraz zatwierdzony arkusz organizacji

na tej podstawie możesz napisać dla siebie wypowiedzenie (data 31.05) i podpisać

jeżeli starosta chce bardzo podpisać, to niech to zrobi

może nie ma ważniejszych spraw na głowie;-)

nie zawsze warto „kopać się z koniem”

 

 

dla Ciebie istotne jest świadectwo pracy i odprawa

zobacz wątek: kto zwalnia dyrektora i wystawia świadctwo pracy?

 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]