Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 50 postów w wątku?
strony: [ 1 ]
zgredek18-03-2004 15:50:42   [#01]
czy możecie odczytać więcej, czy tylko 50?
Ewa z Rz18-03-2004 16:00:56   [#02]

każdą ilość

postów da się odczytać - ale trzeba czasem trochę poczekać... :-))

Natomiast nie można wyświetlić na raz więcej jak 99 wątków w widoku listy wątków (standardowo ustawione jest 50, ale można to zmienić otwierając preferencje). Jak chcesz zobaczyć dalsze to trzeba kliknąć [dalej] na dole listy wątków.

zgredek18-03-2004 16:31:57   [#03]
nie tak - listę wątków to mam ustawioną na 20;-)

Wątki, które zawierają więcej niż 50 postów - otwierają się szybko - i jest napisane gotowe.

Nawet takie, które zawierają 63 posty - pokazują u mnie tylko 50:-(

Otwierałam dużo, nawet piaskownica - to u mnie tylko 50 postów. A do wczoraj miałam wieeeeeeeeele tysięcy:-(

Czyli cóś z moim komputerem?

Wirus, czy cóś innego????????
zgredek18-03-2004 16:36:17   [#04]
przed chwilą - w wątku "A do zlotu..." - napisałam 56 post - "91 dni"

i ja go nie widzę, chociaż wątek mam na samej górze.

Po otwarciu - wątek kończy mi się na 50 poście Gaby:-(((((((((((((((((((((
ewa bergtraum18-03-2004 16:46:42   [#05]

Racja

Już myślałam, że mam omamy. Dałabym sobie głowę uciąć, że Rzewa wyjaśniała nad ranem w wątku Zatrudnienie status szkoły jako jednostki organizacyjnej. A teraz tego nie mam, a chciałam na spokojnie postudiować. Poza tym w wątku o sweterku zniknął model dla panów. A ja zaczęłam koszulkę wyszywać !. Oddajcie nam nasze listy!. Może poprosimy Janusza P., żeby przepędził tego ludzika-złodzieja. :-)

Aha, jeszcze na wątku Reny jest 17.03, a na stronie głównej 18.03., godz. 8.25

wojtek18-03-2004 16:54:19   [#06]

Rzeczywiście wprowadziłem zmianę w wyświetlaniu wątków. Jednorazowo można zobaczyć tylko 50 wpisów. Aby dostać się do pozostałych trzeba sobie ponawigować klikając we [wstecz] albo [dalej], które pojawiają się analogicznie jak na ekranie z listą wątków. Tymczasem jest to sztywno 50 wpisów na stronę ale mechanizm jest przygotowany do parametryzacji tej wielkości. Jeśli Janusz znajdzie czas to dopisze odpowiedni skrypt do ustawiania maksymalnej, wyświetlanej jednorazowo liczby wpisów. Będzie to jednak i tak ograniczone co najwyżej do 100 wpisów.

Aby kontrolować ostatnie wpisy w wątku nie trzeba jednak przechodzić przez całą jego historię. Wystarczy wybrać sortowanie malejące. Wtedy niezależnie od liczby wpisów w wątku zawsze widać ostatnio dopisane komentarze.

Cała operacja spowodowana jest 'przytykaniem' się serwera w momencie, kiedy długi wątek staje się obiektem zainteresowania wielu osób w tym samym czasie (co miało miejsce np. wczoraj wieczorem).

pozdrawiam

Mariola18-03-2004 17:06:48   [#07]

:-))))))))))

Wojtku :-)
Dziękuję pięknie przede wszystkim w swoim, ale i nie tylko, imieniu :-)))
To bardzo dobre rozwiązanie :-)
zgredek18-03-2004 17:10:54   [#08]
i teraz rozumiem - Ewa ma po prostu wątki ustawione malejąco:-)

i dlatego wszystko widziała.

A Ci co rosnąco - to mieli problem
zgredek18-03-2004 17:32:05   [#09]
A teraz pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie, które wiele osób mi już zadawało:

"Dlaczego uważasz, że forum OSKKO jest inne? Przecież na nauczycielskich stronach dyskusyjnych - wszyscy mówią to samo (statystycznie)?"

------------------------------------------

Na tamtych stronach dyskusyjnych jesteśmy także my - uzależnieni od internetu, czytający wszystko co dotyczy naszej pracy. Jeśli możemy pomóc - to pomagamy, jeśli możemy się czegoś nauczyć, dowiedzieć - to się uczymy się, dowiadujemy.

------------------------------------------

Ale tam nie ma takich ludzi - wielkich ludzi - mądrych ludzi,którzy:
-   znają się na tym co robią,
-   słuchają głosów swoich klientów,
-   mają niesamowity zmysł plastyczny, poczucie estetyki, porządku,  
-   czytają w myślach użytkowników,

------------------------------------------

Tam po prostu nie ma:
Wojtka, Janusza i innych osób
tworzących te strony.

Tam nie ma:

zarządu, kierownictwa, członków i sympatyków
OSKKOpo prostu.

--------------------------------------------

Dziękuję za forum OSKKO.
ewa bergtraum18-03-2004 18:22:22   [#10]

?

Nic nie rozumiem. Jak sprawdzić w jaki sposób mam ustawione wątki?. Kartkę do pisania mam pod spodem. No i gdzie szukać tych zaginionych listów ?.
zgredek18-03-2004 18:30:59   [#11]
po prawej stronie - dwa napisy:

rosnąco    malejąco

jak podkreślony  "rosnąco" - to masz wątki ustawione malejąco,

jak podkreślony  "malejąco" - to masz wątki ustawiono rosnąco

Jak klikniesz na podkreślone - to tak się ustawią.

Jeśli nie widzisz nic oprócz pierwszych 50 - to masz ustawione "rosnąco" - kliknij więc na "malejąco" i będzie dobrze.

---------------------------
To są czarne jagody.
A dlaczego są czerwone?
Bo są jeszcze zielone.
ewa bergtraum18-03-2004 22:17:49   [#12]

Zgredek

Trochę poróżowiałam. Długo trwało. Już mam ustawione. Dzięki :-). Nie wiem, czy mi się to śniło, ale dawno temu, jeszcze przed potopem, tzn. wówczas, gdy byłam tylko czytelniczką Forum, chyba właśnie tak czytało się listy : od dołu. Przynajmniej u mnie były tak ustawione. Czy możliwe jest, że na odległość ktoś mógł przestawić?. Bo ja na pewno nie, gdyż nie miałam do dzisiaj o tym pojęcia. Zresztą nieważne. Listy wróciły. I wzorki OSKKO też. :-)

zgredek18-03-2004 22:18:57   [#13]
a pocztę przeczytałaś?
ewa bergtraum18-03-2004 22:21:44   [#14]

Zgredek

Przepraszam, już lecę !. I się cieszę. :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]